חדשות רמת גן-גבעתיים

איום בסכסוך עבודה בבית עמנואל ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

בהסתדרות טוענים ל"גרירת רגליים" במו"מ על הסכם קיבוצי, שנמשך כבר 4.5 שנים, ומאיימים בהשבתת הגנים והצהרונים • בהנהלת בית עמנואל דוחים את הטענות

איום בסכסוך עבודה בבית עמנואל ברמת גן
בית עמנואל. "חוסר תום לב" ׀ צילום ארכיון: תומר קרן

בהסתדרות שוקלים להכריז על סכסוך עבודה במפעלי בית עמנואל ברמת גן, בטענה ל"גרירת רגליים" במשא ומתן, שנמשך זה כ-4.5 שנים, על הסכם קיבוצי שיכלול את כל העובדים. בתאגיד העירוני מועסקים כ-2,000 עובדים, ובהם סייעות הגנים. אם ההסתדרות תחליט על הכרזת סכסוך עבודה, הדבר עלול לגרור צעדים ארגוניים, שיגיעו לעיצומים ולהשבתת העבודה בגנים העירוניים ובצהרונים.
"זה כ-4.5 שנים מתקיים מו"מ בין נציגות העובדים להנהלה, במטרה להביא לחתימת הסכם עבודה קיבוצי, שיכלול את כל עובדי בית עמנואל ויסדיר את יחסי העבודה. בצר לנו, זה זמן רב אנו חשים כי הנהלת בית עמנואל נוהגת כלפי נציגי ועד הפעולה בחוסר תום לב, ועושה כל שביכולתה כדי להכשיל את המו"מ", נטען במכתב שהפנו חברי ועד העובדים ליו"ר ההסתדרות במרחב, אבי גלילי. במכתב נטען, כי פגישה שהייתה אמורה להתקיים ב-25 בנובמבר, בהשתתפות נציגי ההסתדרות, בוטלה על ידי בית עמנואל באופן חד-צדדי. עוד נטען, כי העובדים נדרשים לעבוד בימי לימוד ארוכים ובמהלך תקופות חופשות החגים, מבלי לקבל תוספת ראויה.
בעקבות הפנייה, שיגר מזכיר האיגוד המקצועי בהסתדרות, עו"ד שמואל זולוטרסקי, מכתב למנכ"ל מפעלי בית עמנואל יאיר דמארי ולמ"מ ראש העירייה ויו"ר מפעלי בית עמנואל ליעד אילני, שבו הוא דורש להעלות את המשא ומתן בין הצדדים לסדר עדיפות גבוה. זולוטרסקי מזהיר כי אם הנהלת מפעלי בית עמנואל לא תקבע מועד לפגישה במהלך דצמבר, נציגות העובדים שומרת לעצמה את הזכות לנקוט את כל האמצעים הארגוניים העומדים לרשותה.
מהעירייה נמסר: "בית עמנואל והעירייה מנהלים עם הארגון ונציגות העובדים מו"מ ראוי, מכבד, קשוב ובתום לב. מו"מ קיבוצי עם תאגיד עירוני אינו יכול להתקיים בפרק זמן קצר, בשל העובדה שבית עמנואל הוא גוף המאגד מספר רב של פעילויות ומעסיק עובדים רבים בסקטורים שונים ומגוונים. ישיבת המו"מ האחרונה נדחתה בשל אילוצים, ולא מתוך ניסיון לעכב או לסכל את המשך המו"מ".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

#WeRemember בגבעתיים

  אתמול, (שני 27.1)  צוין ברחבי העולם יום הזיכרון הבינלאומי לשואה. במסגרת האירוע החשוב הקונגרס היהודי העולמי השיק קמפיין את ...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 בינואר 2020    דקה אחת
0

מובילים בחדשנות

  מרכז החדשנות של נוער גבעתיים GVT-HUB הושק בערב חגיגי במרכז הקהילתי ברחוב שדה בוקר בעיר. במרכז החדשני חללי עבודה...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה