חדשות רמת גן-גבעתיים

"נעים בסופ"ש": תוגברה תדירות הקווים ונוספו אוטובוסים

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בדצמבר 2019    3 דקות
0

תחילת פעילות המיזם ביום שישי הוקדמה לשעה 17:00 • 540 נסיעות היו במיניבוסים ו-140 באוטובוסים • גם זמני ההמתנה קוצרו ל-20 דקות • במקביל, השבוע דן בית המשפט בעתירה שהגישו מתנגדי התחבורה הציבורית בשבת ברמת גן

"נעים בסופ"ש": תוגברה תדירות הקווים ונוספו אוטובוסים
מיזם "נעים בסופ"ש". המבחן יהיה כשיחלו לפעול קווי מוניות השירות בגוש דן ׀ צילום: אבשלום ששוני

התגבור המאסיבי בתדירות המיניבוסים והוספתם של אוטובוסים, הביאו בסוף השבוע השני לפעילותו של מיזם התחבורה הציבורית "נעים בסופ"ש" לגידול במספר הנוסעים.
במהלך סוף השבוע בוצעו 680 נסיעות, ותחילת הפעילות ביום שישי הוקדמה בשעה, ל-17:00. 540 נסיעות היו במיניבוסים, ו-140 נסיעות נוספות, בעיקר לקריית אונו, באוטובוסים. בסך הכל פעלו גם בסוף השבוע שישה קווים, שעברו בכ-500 תחנות, ובניגוד לשבוע שעבר – הפעם בכל 20 דקות עבר מיניבוס או אוטובוס.
אומנם מספר התלונות של נוסעים פחת משמעותית ביחס לשבוע הראשון להפעלת המיזם, אך גם השבוע היו כאלה שסיפרו, שלעתים עברו מיניבוסים מלאים ולא עצרו. "מיניבוס מלא לא עצר, אבל אחרי בערך 20 דקות הגיע עוד מיניבוס ועליתי עליו", סיפרה רווית מגבעתיים. המיניבוסים בין תל אביב לגבעתיים היו מלאים מרבית שעות היום. "חיכינו פחות זמן מאשר בשבוע שעבר. היו גם אנשים שעמדו, אבל העיקר היה להגיע מהר לתל אביב וללא תשלום", סיפרה רחלי.
במיזם התחבורה הציבורית החינמי במטרופולין גוש דן משתתפות בינתיים עיריות תל אביב, גבעתיים, רמת השרון וקריית אונו. בעיריית גבעתיים העריכו השבוע, שלאחר כניסת קווי מוניות השירות לעיר ייתכן שתהיה הפחתה משמעותית, ואולי גם הפסקה, של קווי ההיסעים ללא תשלום. "נצטרך להמתין לכניסת קווי מוניות השירות ולראות מה עושים הלאה", אמר בכיר בעירייה.
סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התנועה בעירייה, מיטל להבי, מעריכה שבשבועות הקרובים לא צפויות להצטרף למיזם רשויות נוספות. "מתנהלים מגעים, אבל העיריות עסוקות כרגע בהעברת התקציב לשנת 2020. אני מעריכה שבשנה הבאה יצטרפו עוד רשויות".
עם זאת, המבחן יהיה כשיחלו לפעול קווי מוניות השירות בגוש דן. על פי התכנית, המוניות שנכנסות בהדרגה אמורות לנסוע גם בשבתות. "נצטרך לעשות את ההתאמה לאחר פריסת קווי מוניות השירות. ברור לנו שאנשים יעדיפו תחבורה ציבורית ללא תשלום", ציינה להבי.
עתיד ה"סבבוס"
בתוך כך, עיריית רמת גן, שהייתה הראשונה להפעיל תחבורה ציבורית בימי קיץ, תמשיך להפעיל את ההיסעים לתל אביב בשבתות באופן עצמאי באמצעות ה"סבבוס". בבית המשפט המחוזי בתל אביב התקיים ביום שני דיון בעתירה שהגישו מתנגדי התחבורה הציבורית בשבת בעיר נגד המשך הפעלתו, כפי שמתכננת העירייה החל מ-31 בדצמבר.
השופטת רחל ברקאי הציעה לצדדים להגיע למתווה מוסכם, וקבעה שהמשיבים (העירייה ומשרד התחבורה) ישיבו לעתירה תוך 14 יום. דיון נוסף בעתירה יתקיים ב-22 בינואר. בית המשפט לא הוציא צו מניעה, כך שה"סבבוס" יוכל להתחדש כמתוכנן.
"ה'סבבוס' הוא שירות נחוץ וחשוב, וגם הביקושים בערים האחרות, שהחלו להפעיל היסעים בשבתות, מראים שאי אפשר לחזור לאחור", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. "כבר עשינו את כל הפשרות כשתכננו את הקווים ופעלנו עם כל הרגישויות".
חבר מועצת העיר עו"ד זוהר ישרים, מהמתנגדים לתחבורה הציבורית בשבת, אמר: "יצאתי מאולם בית המשפט ברגשות מעורבים, אך עם תקווה גדולה. בית המשפט ביקש מהעירייה לבדוק אופציה לצמצום התחנות, וחזר ואמר כי שאלת המידתיות יכולה להשפיע על שאלת החוקיות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה