חדשות רמת גן-גבעתיים

ברנר עולה שלב

חדשות רמת גן-גבעתיים4 בדצמבר 2019    3 דקות
0

בית הספר ברנר גבעתיים זכה בפרס החינוך המחוזי ועלה לשלב פרס החינוך הארצי למוסדות חינוך תש"ף

ברנר עולה שלב

בית הספר היסודי "ברנר" גבעתיים התבשר ביום חמישי האחרון כי זכה בפרס החינוך המחוזי לאחר שביום ראשון (24.11) הגיעה וועדת הפרס בראשות מפקחת המחוז במשרד החינוך רינת זכאי לבתי הספר יחד עם צוותה ליום התרשמות מעשייה הבית ספרית. הייחוד של בית הספר "ברנר" בהנהלתה של רונית גרייף מתבטא במילה "ביחד" המחבר את המילים: ברנר, יזמות, חדשנות ודיאלוג. צוות וועדת הפרס סייר בבית הספר והתרשם ממרחבי הלמידה החדשניים ברחבי בית הספר ואת דרכי העבודה הייחודיות על פי עקרונות הפדגוגיה מוטת העתיד הן במרחבים הציבוריים והן בכיתות האם.

ועדת הפרס בוחנת את מוסדות החינוך במספר קריטריונים בהם:

למידה משמעותית: המוסד החינוכי פועל באופנים מגוונים ליישום מדיניות הלמידה המשמעותית על ידי פיתוח תהליכי הוראה-למידה והערכה המקדמים הישגיות, חדשנות, הבנה מעמיקה, טיפוח כלי חשיבה ולמידה, יצירתיות ומצוינות לימודית. תלמידי בית הספר מגלים סקרנות ועניין בלמידה ובחיים החברתיים. המוסד החינוכי מיישם מגוון חלופות בהוראה-למידה-הערכה התורמות לפיתוח מיומנויות התלמיד וכישוריו. כמו כן הוא מקדם את הישגי התלמידים לאורך זמן ובאופן שניתן למדידה ולהערכה.

מענה לצורכי תלמידים: המוסד החינוכי נותן מענה לצרכים הייחודיים של מגוון תלמידיו ופועל לשילוב ולקידום תלמידים בעלי צרכים ייחודיים בכיתת האם ובמסגרות ייעודיות, גם למניעת נשירה.

הכלה והשתלבות תלמידים בחינוך הכולל: בית הספר מכיל ושוקד על מתן יחס אישי, טיפוח תחושת המסוגלות האישית של כלל הבאים בשעריו. עובדי ההוראה והתלמידים, גיוון בדרכי ההוראה והלמידה, הנגשה והסרת חסמים ללמידה ולהתפתחות, ישפרו את סיכוייו של כל תלמיד לממש את הפוטנציאל האישי ולהגיע להישגים לימודיים וחברתיים מתוך תחושת הצלחה, סיפוק אישי ומימוש עצמי.

אקלים בית ספרי: המוסד החינוכי פועל לטיפוח אקלים של דרך ארץ, אכפתיות וכבוד. הוא מחנך ללקיחת אחריות, לאי־אלימות, למניעת התנהגויות עתירות סיכון, לשמירה על הבריאות הפיזית ועל הביטחון הרגשי של התלמידים ועל איכות הסביבה. כמו כן הוא מחנך לסובלנות, לדו־קיום, לשמירה על זכויות האדם, לקבלת האחר ולשוויון בין המינים.

ערכי מדינת ישראל: המוסד החינוכי פועל להנחלת העקרונות המצוינים בהכרזה על הקמת מדינת ישראל, להעמקת הערכים המבססים אותה כמדינה יהודית ודמוקרטית ולטיפוח המורשת והזיקות התרבותיות של אוכלוסיית תלמידיו.

שילוב ערכים בתחומי הדעת המוסד החינוכי פועל לשילוב ערכים בהוראת תחומי הדעת, בד בבד עם קישורם לידע ולמיומנויות.

מעורבות חברתית-קהילתית: המוסד החינוכי מפתח מודלים שונים של מעורבות חברתית-קהילתית בד בבד עם הבטחת ליווי לתלמידים ויצירת תנאים להעצמה ולצמיחה אישית שלהם. כמו כן הוא יוצר מסגרות המאפשרות העצמה של צוות המורים.

שיתוף הורים: המוסד החינוכי משתף את ההורים בהיבטים הפדגוגיים ובעשייה החברתית-ערכית ומעודד אותם לקחת חלק פעיל בשיפור האקלים במסגרתו.

תרבות ארגונית: המנהיגות הבית ספרית פועלת להשגת מטרות ויעדים הנגזרים מהחזון הבית ספרי. היא מקדמת תרבות ארגונית המעודדת עבודת צוות והתפתחות מקצועית מתמדת של כל אחד מהשותפים לעשייה החינוכית.

ייחודיות: למוסד החינוכי יוזמות ייחודיות ופורצות דרך בתפיסתו או בתוכניותיו ורעיונותיו.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה