חדשות רמת גן-גבעתיים

יחד זה יותר

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

לראשונה התקיים ברמת גן כנס של כל העמותות ההתנדבותיות בעיר • מנהלת יחידת המתנדבים: "אנחנו מאמינים שעיר שיש בה ריבוי של ארגונים ומתנדבים היא עיר מכילה וסבלנית, שטוב לחיות בה"

יחד זה יותר
כנס המתנדבים. "סינרגיה בין כלל הארגונים" ׀ צילום: דוברות העירייה

ברמת גן פועלים ארגונים חברתיים רבים, המבוססים על מערך התנדבותי, בהם אקי"ם, ויצו, עמותות חלוקת מזון, עמותת פעמונים, עמותת ידיד עוד. המפגש כלל הרצאה בנושא הפעלת מערך מתנדבים ודיונים על הדרך שבה ניתן לשלב בין הפעילויות השונות של הארגוני בעיר.
המפגש אורגן על ידי האגף לשירותים חברתיים בעירייה, בניהולה של גילה טאושטיין. האגף מורכב מעשר מחלקות המספקות שירותים מקצועיים בתחומי האבחון, הטיפול והתמיכה. תחת עבודת האגף פועלת גם היחידה להתנדבות, שהיעד שלה הוא קידום שיתופי פעולה בין המגזר ההתנדבותי, המגזר העסקי והעירייה. בין הפרויקטים שעליהם אמונה היחידה: תכנית "חיים בכבוד", המסייעת לניצולי שואה בעיר, פרויקט "אח בוגר", שמעניק חונכות לילדים המוכרים על ידי הרווחה, ופרויקט "לב אל לב", שבמסגרתו מסייעים לאנשים עם מוגבלויות.
"ברמת גן פועלים ארגונים רבים, וזו הזדמנות טובה להכיר להם תודה. טווח גילאי המתנדבים בעיר רחב, ונע מבני נוער ועד בני הגיל השלישי", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. "רוח ההתנדבות והנתינה מסייעת רבות לתושבי העיר וללקוחות האגף לשירותים חברתיים. הסינרגיה בין כלל הארגונים היא דבר שלא נעשה עד כה, והיא תוכל לתרום רבות לעבודה ההתנדבותית בעיר. הנהלת העיר החדשה תפעל להקמת מרכז התנדבותי, שיהווה בית לכלל ארגוני המתנדבים בעיר".
סגן ראש העיר ומחזיק התיק לשירותים חברתיים, עו"ד דוד מנחם (ש"ס): "קהילת המתנדבים בעיר משתייכת ליחידי הסגולה ולבעלי הזכות שנמנים עם קבוצת הנותנים, ואני מברך אותם על כך. פעילותם חיונית ומשמעותית לכלל תושבי העיר".
מנהלת יחידת המתנדבים, עו"ס סמדר גיבור, סיכמה: "החשיבות של הערב היא אדירה. זו פעם ראשונה שכל הארגונים מתאגדים יחד. זו הסיירת של הנתינה בעיר. אנחנו מאמינים שעיר שיש בה ריבוי של ארגונים ומתנדבים היא עיר מכילה וסבלנית, שטוב לחיות בה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה