חדשות רמת גן-גבעתיים

סערת התמונה של נתניהו: "להוריד או להשאיר?"

חדשות רמת גן-גבעתיים28 בנובמבר 2019    4 דקות
0

סגן ראש עיריית רמת גן, עו"ד רועי ברזילי (הצעירים), הסעיר את המערכת הפוליטית כשהוריד את תמונת ראש הממשלה בישיבת המועצה, בטענה ש"הממלכתיות אבדה וכך התמונה" • שאמה הכהן: "פרובוקציה מיותרת, מכוערת ולא מכובדת"

סערת התמונה של נתניהו: "להוריד או להשאיר?"
ברזילי מוריד את התמונה מהקיר. "הכי נמוך שאפשר" ׀ צילום: מצלמות האבטחה

סערה במערכת הפוליטית ברמת גן. סגן ראש העירייה, עו"ד רועי ברזילי (הצעירים), תועד מוריד את תמונת ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך ישיבת מועצת העירייה שהתקיימה ביום ראשון באולם הישיבות. הורדת התמונה עוררה מחאות בקרב חברי המועצה מהקואליציה ומהאופוזיציה, והתמונה נשארה בסופו של דבר במקומה.
עו"ד ברזילי טען כי רצה לצלם את ההורדה הסמלית של התמונה כדי להעלות לאחר מכן משאל בעמוד הפייסבוק שלו, שבו רצה לבדוק האם יש להוריד את תמונת נתניהו מהקיר. בסקר כתב ברזילי: "להוריד או להשאיר?", והוסיף שתי תמונות – אחת של הקיר עם תמונת נתניהו והכיתוב "עדיין דמות ממלכתית", והשנייה ללא תמונה עם הכיתוב "הממלכתיות אבדה וכך התמונה".
לדבריו, יחסי הכוחות בין התומכים למתנגדים היו שקולים. הפוסט קיבל מאות תגובות, חלקן היו חריפות. "בושה שאתה חלק מהעיר שלי", כתב אחד העוקבים. עוקב נוסף כתב: "תתבייש לך חוצפן, לא עשית 0.0000001 ממה שהוא עשה. אין לך זכות להסתכל על התמונה אפילו". עוד גולש תקף: "אין לך סקרים יותר טובים לעשות, שנוגעים לשיפור העיר?", וגולש נוסף העיר: "אתה מתעסק בשטויות שלא רלוונטיות לתפקידך, יחסית למי שמקבל משכורת עתק כסגן ראש העירייה".
מנגד, היו גם תומכים. "חד-משמעית להוריד, האיש מבזה את סמלי המדינה ומוסדותיה, ומורשתו היא עבריינות לשמה לדיראון עולם. אוי לנו אם נמשיך לתת לו במה סמלית".
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן גער בסגנו על הורדת התמונה. "מדובר בפרובוקציה מיותרת, מכוערת ולא מכובדת", נמסר מהעירייה. מאוחר יותר פרסם שאמה הכהן פוסט בנושא: "רועי ברזילי, סגני, שגה וראוי שיתנצל על כך (זו לא בושה). אקט הורדת התמונה היה מיותר, מכוער ובעיקר חסר כבוד וממלכתיות.
"רועי סגן נהדר, מוכשר וישר, שאכן יש סיבה לגנות את שעשה, אך אין סיבה לפטרו ולהפסיק את עשייתו למען העיר. המעשה, למרות היותו מקומם, הוא בגבולות חופש הביטוי של נבחר ציבור, וכמו כל שאר מעשיו יישפט על ידי הציבור. ראש הממשלה עוד לא הודח או התפטר, וראוי שתמונתו תהיה לצד שאר סמלי המדינה. הטענה שראש הממשלה ומקורביו פוגעים בממלכתיות היא ההוכחה הטובה ביותר למה בעת כזו על כולנו לשמור על ממלכתיות כפליים ולא להיגרר ולהידרדר.
"כאיש ליכוד מילדות, כאב לי הלב לצפות יחד עם משפחתי בשרים בישראל השולחים בשידור חי את פרקליטת המחוז לכלא, משווים את הפרקליטות לארגון פשיעה ועולבים ביועמ"ש ומכנים אותו 'השוטר אזולאי'. בתוך הכאוס הדמוקרטי-פוליטי שאנחנו חיים בו, אסור לנו לאבד את הצפון. בניגוד לכל מי שחושש לומר או לאבד כמה קולות, אמרתי כבר לפני שנה שראש ממשלה לא יכול לכהן עם כתב אישום על שוחד, וטוב יעשה אם יתפטר רגע לפני ההגשה לבית המשפט". שאמה הכהן אף הצטרף השבוע לגדעון סער בקריאה לנתניהו להתפטר מתפקידו כראש המשלה.
המשנה לראש העירייה, משה רווח (ליכוד), אמר: "חברי, סגן ראש העירייה רועי ברזילי, שאני רואה בו אדם הגון, החליט לרדת הכי נמוך שאפשר. אם זה היה תלוי בו, תמונתו של איימן עודה הייתה מקשטת בגאון את הקיר אצלו בלשכה, אך לצערו, מי שנבחר על ידי הציבור ומכהן כראש הממשלה הוא בנימין נתניהו. כאנשי ציבור, אנחנו מחויבים לכבד את החוק, זה שכתוב, לא זה שמתאים לנו. החוק קובע מפורשות, שלכל נאשם עומדת חזקת החפות, עד אשר יוכח אחרת בבית המשפט. לא כל מה שפופוליסטי מותר לאנשי ציבור לעשות. התביישתי באקט הזה של רועי".
ברזילי דחה את הטענות: "הסקר שעסק בתמונה נועד לבחון את עמדת הציבור ביחס לממלכתיותו של ראש הממשלה, ולא בשאלת חפותו או אשמתו. אני קורא את התגובות הקשות, המסיתות והאלימות, שהופנו כלפיי, לרבות של אחדים מחבריי למועצת העיר, ונדהם מעוצמת הצביעות. "בשבועות האחרונים הוציא עצמו ראש הממשלה מחיקה של הממלכתיות, בעוצמה, ברדידות השפה ובהתנהגות בהמית נגד זרועות המדינה, שלטון החוק, המשטרה, הפרקליטות, החוקרים והיועץ המשפטי לממשלה, ופתח עם צבאו במתקפה חריפה נגד בתי המשפט והשופטים.
"אם יש התנהגות כל כך בוטה נגד הממלכתיות, סמלי המשטר ואמון הציבור במוסדות המדינה וביסודות הדמוקרטיה, הרי זו התנהלותו של ראש הממשלה ובכירים בסיעת הליכוד. העובדה שהסקר שערכתי התקבל כל כך קשה בחוגי הימין ונתפס כהתרסה ולא כביקורת עניינית על תפיסת הממלכתיות, מעורר אותם. זאת, משום ששלילת המעמד של ביבי כדמות ממלכתית היא השלב הבא של הביקורת הציבורית נגדו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה