חדשות רמת גן-גבעתיים

לא מרימות ידיים!

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בנובמבר 2019    3 דקות
0

רמת-גן מציינת את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. ה-25 בנובמבר, יום המאבק באלימות נגד נשים

לא מרימות ידיים!
צילום עיריית רמת גן

רמת-גן ציינה בשבוע שעבר, את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים בעצרת מרכזית שתיערך בכיכר רמב"ם, אורדע בשעה 12:30. בנוסף יוצג בכיכר מיצב המחאה הבינלאומי "איננה עוד".

בנוסף לעצרת המרכזית, המחלקה למעמד האישה ושוויון מגדרי בעיריית רמת גן עורכת במהלך החודש מגוון אירועים לרגל יום המאבק וביניהם הקרנת הסרט התיעודי 'סגורות', תערוכת 'נשים שבעים' וההרצאה ""ונתת תוקף" של מורן אסרף, שחושפת בביקורת והומור דיכוי וקיבוע מעמד האישה שנוצרו לאורך ההיסטוריה.

יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים חל ב-25 בנובמבר מאז הוכרז על ידי האו"ם ב-17 בדצמבר 1999 כיום המיועד למאבק באלימות נגד האישה. לפי נתוני הלמ"ס, כ-336 אלף נשים בנות 20 ומעלה נפגעו מעבירות שונות כשהעבירות הנפוצות ביותר מבין העבירות שנחקרו בקרב הנשים היו הטרדה מינית, גנבה, אלימות או איום באלימות. מרבית הנפגעות מהטרדה מינית הן צעירות בנות 34-20. עוד עולה מהנתונים כי כ-68 אלף נשים, 2.4% מכלל הנשים בנות 20 ומעלה, נפגעו מאלימות או מאיום באלימות.

האלימות נגד נשים אינה פוסחת גם על נשות העיר רמת-גן. בריאיון שנערך עם ע' תושבת העיר, היא סיפרה כיצד זמן קצר לאחר שהתחתנה עם בעלה, הוא החל להפעיל כלפיה אלימות מילולית שבמהרה הפכה גם לאלימות פיזית. בעקבות הפגיעה הנפשית והפיזית, ע' אושפזה במרכז פסיכיאטרי ושני ילדיה הועברו לבית אומנה. לאחר מאבק משפטי ממושך ועזרה מגופי הרווחה בעיר רמת-גן, ע' הצליחה להשתקם בריאותית, להתגרש ולקבל בחזרה את החזקה על ילדיה.

האגף לשירותים חברתיים בעירייה מרכז את כלל הפניות ובשנת 2019, התקבלו פניות מכ-154 פניות של נשים שדיווחו על אלימות מצד בני זוגם או משפחותיהם. ברמת גן פועל מזה 26 שנים, מרכז טיפולי למניעת אלימות. עובדי המרכז מתמחים בטיפול במשפחות בהם קיימת אלימות במשפחה. הטיפול הניתן הוא פרטני או קבוצתי. עבודת המרכז נעשית בשיתופי פעולה עם גורמי חוץ מהקהילה ובעיקר עם משטרת מרחב דן – יחידת אלמ"ב.

המחלקה למעמד האישה ושוויון מגדרי פועלת להעמקת המודעות הציבורית-מגדרית, פונה לנשים תושבות רמת-גן באשר הן, ומציעה סל שירותים מגוון ורחב, כדוגמת סדנאות העשרה, קורסים לימודיים, הרצאות וכנסי עיון מקצועיים. המחלקה פועלת בכדי להרחיב את הקשר עם תושבות העיר באמצעות קידום מיזמים, קורסים, סדנאות ואירועי תרבות למגזרים שונים של נשים בעיר: אימהות צעירות, נשים בהריון, נשות עסקים קטנים ובינוניים, בנות הגיל השלישי והרביעי ועוד.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן תמשיך להתייצב בחזית ללא היסוס אל מול מציאות המפלה כנגד נשים. אנו נקצה את כלל המשאבים הדרושים בכדי לטפל באופן מעמיק בסוגיית הטיפול באלימות נגד נשים ונפגין אפס סובלנות כלפי אלימות מילולית או פיזית כלפי נשים".

חברת מועצת העיר מחזיקת תיק מעמד האישה ושוויון מגדרי, עו"ד חיה מנע: "רק בחודש האחרון נרצחו בישראל שלוש נשים על ידי בני זוגן. תוכניות המאבק באלימות נגד נשים שאושרו על ידי הממשלה טרם יצאו לפועל בהעדר תקציבים. עלינו להוסיף לדרוש הקצאת התקציבים וביצוע התוכניות וכרשות מקומית נוסיף לתת מענה במסגרת המרכז הטיפולי למניעת אלימות במשפחה ונפעל לחיזוק יכולתן וביטחונן של נשים ונערות באמצעות פרויקטים לקידום נשים בתחומים שונים ובין היתר סדנאות הגנה עצמית לנשים ונערות שקיימנו במהלך השנה ברחבי העיר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה