חדשות רמת גן-גבעתיים

פומרנץ תתמודד על תפקיד יו"ר ארגון יד לבנים ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

ראש מחלקת נפגעים בצה"ל לשעבר מתכוונת "להכניס לארגון רוח חדשה״ • אל"ם במיל' ורדה פומרנץ איבדה את בנה דניאל ז"ל, אשר נהרג במבצע צוק איתן מפגיעת טיל בנגמ"ש שלו

פומרנץ תתמודד על תפקיד יו"ר ארגון יד לבנים ברמת גן
פומרנץ. "גורלי נקשר באובדן ושכול" ׀ צילום: יח"צ

אל"ם במיל' ורדה פומרנץ, ראש מחלקת הנפגעים של צה"ל לשעבר, הכריזה כי תתמודד בבחירות הקרובות לראשות ארגון יד לבנים ברמת גן, שיתקיימו בינואר 2020. בשלב ראשון, תתמודד פומרנץ בבחירות לוועד הסניף, שיתקיימו ב-10 בדצמבר. לאחר מכן, היא מתכוונת להתמודד על תפקיד יו״ר הארגון הארצי מול היו״ר המכהן. ״אחרי 20 שנה, הגיע הזמן להחליף את הנהגת הארגון ולהכניס רוח חדשה ומנהיגות חדשה, שתפעל לרווחת משפחת השכול״, אמרה פומרנץ, בעצמה אם שכולה.
פומרנץ, נשואה ואם לארבעה בנים, הייתה בין מקימי מערך הנפגעים בצה"ל ושימשה כראש המערך. במהלך שירותה הצבאי עברה קורסי פיקוד, הדרכה, ייעוץ ואימון. לאחר פרישתה מצה"ל, ניהלה בית ספר תיכון שש-שנתי והייתה חברת מועצה ברמת אפעל ויו"ר ועד כפר אז"ר.
בנוסף, פעלה פומרנץ רבות בעמותות למען חיילי צה"ל, וכיום היא פעילה בעמותת גדוד 13 וכן בעמותת חטיבת גולני. לאחר פרישתה ילדה את צעיר בניה דניאל ז"ל, שאותו שכלה בשנת 2014 במהלך מבצע צוק איתן. דניאל פומרנץ, לוחם בגדוד 13 של חטיבת גולני, נהרג במהלך הקרב הקשה בסג'עיה ברצועת עזה, כשהנגמ"ש שבו היה ספג פגיעה ישירה מטיל אויב. באסון נהרגו שבעה לוחמים. גופתו של אחד מהם, אורון שאול, עדיין לא הוחזרה. משפחתו מנהלת ביחד עם משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל מאבק להשבת גופותיהם לקבורה בארץ.
פומרנץ הקליטה את שיחתה האחרונה עם בנה, שפורסמה עם מותו, ופרסמה את המכתב המצמרר שכתב שעות לפני נפילתו. "לפני למעלה מ-40 שנה נקשר גורלי באובדן ושכול. לאורך שנות שירותי הרבות במערך הנפגעים, הבנתי את האחריות הכבדה שהוטלה על כתפיי, אך בה בעת ידעתי שאינני מסוגלת באמת להבין את המשמעות האמיתית של השכול, הכאב והאובדן שחוות המשפחות עצמן", סיפרה פומרנץ. "נפילתו של דניאל החזירה אותי להתגייס שוב לשליחות החשובה הזו. למדתי על בשרי את החשיבות הגדולה בקיומו של ארגון יד לבנים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עיר בחפירות

עבודות תשתית נרחבות שמבוצעות בכמה אזורים בגבעתיים, ועבודות נוספות המתוכננות להתבצע בתוך כמה חודשים, צפויות להפוך לחלק משגרת החיים בעיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    דקה אחת
0

המאבק עולה שלב

"רשות הרישוי תגיש הודעה בתוך עשרה ימים, האם היא מקבלת את המלצת ועדת הערר, שלפיה החלטתה תבוטל בהסכמה ובהתאמה ויבוטל...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה