חדשות רמת גן-גבעתיים

תמ"א 38: דייר סרבן ניצח את היזם והחברה הקבלנית

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בנובמבר 2019    2 דקות
1

נגד הדייר מרחוב עלומים ברמת גן הוגשה תביעת ענק בסך כ-2.5 מיליון שקל, בטענה ללשון הרע • בית המשפט דחה את התביעה והטיל על התובעים לשלם לדייר הוצאות שכר עו"ד בסך של 100 אלף שקל וכן את הוצאות המשפט

תמ"א 38: דייר סרבן ניצח את היזם והחברה הקבלנית
עורכי הדין בר און וכהן. "קופת שרצים" | צילום: יח"צ

בית משפט השלום בתל אביב דחה תביעת ענק בסכום של כ-2.5 מיליון שקל, שהגישו יזם וחברה קבלנית נגד דייר סרבן לפרויקט תמ"א 38 ברחוב עלומים ברמת גן, בטענה להוצאת לשון הרע. עשרות בעלי דירות חתמו על הסכמתם לפרויקט, למעט אותו דייר שסירב וגרם לביטול היתר הבנייה שניתן ליזם על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
במהלך תקופת הדיונים שהתקיימו בין היזם והחברה הקבלנית לבין הדייר בבתי המשפט ובוועדת הערר, שיגר הדייר מכתבים רבים בדואר אלקטרוני לעירייה וגם לדיירים נוספים, וכן לשופט שדן בעניינו וליו"ר ועדת הערר. במכתבים טען, בין היתר, כי היזם "רימה את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה" ו"ממשיך לשקר ולהונות במצח נחושה".
בתביעת לשון הרע נגדו, נטען כי הייתה לו כוונת זדון לפגוע בהם ובשמם הטוב. עורכי הדין ורד כהן ורענן בר און טענו בשמו של הדייר כי תביעת הלשון הרע נגדו נועדה להלך עליו אימים, כדי לגרום לו לזנוח את התנגדותו לפרויקט. לדבריהם, "לדייר עומדות שלל הגנות מפני תביעת לשון הרע, וכל חטאו היה בכך שפתח לכאורה את קופת השרצים שעל גבו של היזם".
בית המשפט קיבל את טענותיהם וקבע כי לדייר יש הגנות רבות מפני הפרסומים. עוד נקבע כי סכום התביעה מופרך וסתמי, וכי מדובר ב"תביעה אסטרטגית" במטרה להרתיע מפני עמידה על זכויות לגיטימיות של הדייר. בין אלה שזומנו לעדות מטעם ההגנה, היה סגן ראש העירייה ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה אדם קניגסברגר, ששימש כיו"ר ועדת הביקורת בעירייה בקדנציה הקודמת.
בית המשפט קבע בהחלטתו כי עדותו של קניגסברגר הייתה רצינית, מכובדת, ישרה וזהירה, וקיבל את עדותו, שלפיה היזם הוליך לכאורה שולל את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. "מהשיקולים הנשזרים לעיל כחרוזים במחרוזת, ולפיהם ביחס לפרסומים עומדות לדייר הגנות של פרסום תוך כדי דיון, אמירת אמת ויציב בעניין בעל היבט ציבורי ולמצער, הגנה על עניינו האישי", קבע בית המשפט בהחלטתו כי יש לדחות את תביעת הלשון הרע ולהטיל על התובעים לשלם לדייר הוצאות שכר עו"ד בסך 100 אלף שקל וכן את הוצאות המשפט.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • Hagit Lahav
    ככה ייעשה!

    ככה ייעשה ליזמים ולמלחכי פנכתם ברשויות המקומיות המהלכים אימים על האזרח הפשוט בפרוייקטים של פינוי בינוי, בנסותם לרמוס אותו מזכויותיו הקנייניות!