חדשות רמת גן-גבעתיים

מתוק לו

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בנובמבר 2019    5 דקות
0

חבר הנהלת עיריית רמת גן דני גולדשטיין, המכהן כמחזיק תיק איכות הסביבה ומוכר יותר בכינוי "דני שוקולד", מאוד נהנה מהקרבה לשאמה הכהן • "אם היו היום בחירות, הוא היה נבחר ברוב של 80%-70%", הוא מפרגן לבוס

מתוק לו

"רחוב ביאליק יהיה מוקד של בתי קפה ומסעדות, במתכונת של השאנז אליזה בפריז", אומר חבר הנהלת עיריית רמת גן דני גולדשטיין, המכהן כמחזיק תיק איכות הסביבה ותיק שפ"ע, יחד עם ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. במחצית השנייה של הקדנציה הוא עתיד לשמש גם כיו"ר מפעלי בית עמנואל, על פי הסכם רוטציה עם ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני.

נפגשתי עם גולדשטיין במשרדו בבניין העירייה. הוא הגיע כשהוא מדדה על קביים, לאחר שלפני כחודש שבר את מפרק הירך בתאונה עם אופנוע שעליו רכב. מבחינתו, האכזבה הייתה כפולה. "הפציעה קרתה יום לפני הנסיעה למקסיקו, לטקס חתימה על ברית ערים תאומות, והנסיעה שלי בוטלה כמובן. הייתי בעבר יו"ר הוועדה לקשרי חוץ בעירייה, וכיליד ארגנטינה וכדובר ספרדית, ראיתי בנסיעה למקסיקו סוג של סגירת מעגל. לאט לאט אחזור לעצמי. אני עושה פיזיותרפיה ועוד יהיו הזדמנויות".

גולדשטיין, שבעבר היה בעלים של חנות ממתקים ברחוב ביאליק, ידוע בעיר כ"דני שוקולד". הוא נשאב למערכת הפוליטית העירונית לקראת בחירות 2008. "הייתי אז יו"ר ועד ההורים העירוני, וצבי בר, שהתמודד לקדנציה החמישית שלו בתפקיד, קרא לי. הוצבתי ברשימת 'רמת גן בראש', שבראשה הוא עמד", מספר גולדשטיין. באותן בחירות הוא היה במקום החמישי ברשימה ונכנס למועצה על חודם של שני קולות, בתום ספירה חוזרת ודרמטית של קולות החיילים, שהתקיימה בכפר המכביה.

בבחירות 2013 כבר היה בר שקוע בכתב האישום שהוגש נגדו, וגולדשטיין שובץ בראש הרשימה שייסד בר ונבחר שוב למועצה. לקראת בחירות 2018 התמודד שוב ברשימת "רמת גן בראש", הפעם במקום השני, אחרי יאיר דמארי, מנכ"ל מפעלי בית עמנואל. הרשימה קיבלה מנדט אחד בלבד, ודמארי, שהתפטר מהמועצה, שב בתום חופשה ללא תשלום לתפקידו כמנכ"ל מפעלי בית עמנואל. הדבר סלל את הדרך לגולדשטיין לכהן שוב במועצה.

גולדשטיין כיהן כשנה בלבד בקואליציה של ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר, עד שפרש בטריקת דלת, לאחר פתיחת החקירה נגד זינגר, שהסתיימה כארבעה חודשים לפני הבחירות בסגירת התיקים נגדו. "הייתי חבר המועצה היחיד שפרש אז. לא חשבתי שראש עירייה צריך להמשיך לכהן תחת חקירה. הבחירה בזינגר הייתה טעות, שהובילה לקיפאון במשך ארבע שנים. הוא לא הותיר חותם בעיר".
גולדשטיין נחשב לאחד מחברי המועצה הקרובים ביותר לשאמה הכהן. "העיר זכתה בזה שכרמל חזר עם ניסיון רב מהשליחות שלו כשגריר. הוא בעל יכולות אדירות, עם ראייה עתידית. אין לי ספק שהוא יביא למהפכה בעיר", הוא אמר בהתלהבות. הרוב הגדול של התושבים מעריכים מאוד את מה שאנחנו עושים. שאמה הכהן זוכה לאהדה והערכה רבה בקרב התושבים, ואני בטוח שאם היו היום בחירות, הוא היה נבחר ברוב של 80%-70%".

מה השינוי המהותי ביותר שנעשה בשנת הכהונה הראשונה שלו?
"כבר חשים שינויים בתחומים שונים. הוא היה ראש העירייה הראשון שהוביל לתחבורה ציבורית בשבת, ולא נבהל מכל הנאצות נגדו ונגד משפחתו. עכשיו תל אביב, גבעתיים וערים נוספות הולכות בעקבות רמת גן. הוא הפחית את דמי החברות בתנועות הנוער והוא משנה דברים בהתנהלות העירונית".

כמחזיק תיק שפ"ע, אתה מרוצה מרמת הניקיון בעיר?
"עדיין לא הגענו לרמת הניקיון שאני בטוח שעוד נגיע אליה. ראש העירייה אינו פוחד כיום להיכנס להוצאות משמעותיות בכל נושא שהוא מאמין בו, ויושקעו משאבים רבים כדי לשפר את רמת הניקיון, הגברת האכיפה וחינוך לשמירת הניקיון ואיכות הסביבה. יש עוד הרבה מה לשפר בחזות העיר ונעשה את זה".

כיו"ר ועד הורים בעבר, מה דעתך בנושא מצוקת הצהרונים בעיר?
"ליעד אילני מוביל שינוי מבורך בנושא המזון והגדלת נפח העבודה של אחראיות הצהרונים, כשהמשמעות היא הגדלת המשרות והשכר. שמים דגש גם על שיפור כוח האדם. שכר הסייעות עלה בכ-9%. זה לא מספיק, אבל זה צעד ראשון".

איך רמת החינוך כיום ברמת גן ביחס לעבר?

"רמת החינוך לאורך השנים היא אחת הטובות בישראל. אנחנו משקיעים בבניית תיכון חדש, כיתות לימוד וגני ילדים ובהוספת משאבים למערכת החינוך".

אתה תומך בהקפאת תכניות התחדשות במסגרת תמ"א 38?
"יש לי דילמה. מצד אחד, קיימת בעיית תשתיות, שאינן מתאימות לתוספת המאסיבית של יחידות דיור, ונוצר גם גירעון תקציבי. מצד שני, יש את הנושא הבטיחותי ואת הרצון לראות את העיר מתחדשת".

מדברים על הפיכת מתחם הבורסה לאזור בילויים. מה קורה עם זה?
"הנהלת העיר מובילה שינוי משמעותי בבורסה. המתחם תוסס כיום עד השעה 17:00, אבל היעד שלנו הוא שיהיה תוסס גם בשעות הערב, וזה עוד יקרה".

ומה עם רחוב ביאליק? גם הוא לא מתרומם כאזור בילוי?
"רבים מאלה שהולכים לבלות כיום ברחוב כצנלסון בגבעתיים עוד יעברו בעתיד לביאליק ברמת גן, שכבר מתעורר ותמהיל העסקים בו משתנה".

אולי הבעיה היא מצוקת החניה הקשה באזור?
"בסופו של דבר, יצטרכו להקים חניון תת-קרקעי מתחת לכיכר אורדע. הדילמה היא אם לחכות לאחר חגיגות ה-100 לרמת גן, בעוד כשנתיים, אבל זה יקרה".

מהי עמדתך בנוגע לתכנית הרבעים שהוביל אילני?
"דווקא בתקופה של עומסי תנועה ומחסור במקומות חניה, תכנית הרבעים תעזור לתושבים רבים בשכונות, שלא יצטרכו להגיע למרכז העיר. עדיף שהעירייה תעניק שירות בכל שכונה ושכונה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה