חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן נלחמת בסרטן

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בנובמבר 2019    2 דקות
0
רמת גן נלחמת בסרטן
רמת גן. "מקור השראה לערים אחרות" | צילום: יעקב נאומי, פלאש 90

בתום חודש המודעות לסרטן השד, פתחו עיריית רמת גן ובית החולים שיבא בתל השומר ביוזמה משותפת להגברת המודעות לבדיקות אבחון לסרטן השד. בשיבא ציינו כי גילוי מוקדם של סרטן השד מציל חיים. כ-90% מהנשים שגילו את המחלה בשלבים מוקדמים הגיעו לריפוי מלא.
סרטן השד היא המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי. כ-5,000 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד בישראל. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים, עולים סיכויי הריפוי לכ-90%. כחלק מהקמפיין להגברת המודעות, הואר שער הכניסה של המרכז הרפואי שיבא בנורות ורודות, שנועדו להעלות את המודעות לסרטן השד, מתוך רצון להאיר את הדרך למטופלות לאורך כל השנה.
בשיבא פועל מרכז מירב לאבחון מחלות שד, המעניק מעטפת כוללת של שירותים תחת קורת גג אחת, מאבחון וביצוע הבדיקות והטיפולים ועד לעזרה בקבלת ההחלטות ותיאום בין הדיסציפלינות השונות. במכון פועלת גם מרפאת נשים נשאיות בסיכון גבוהה, שעושות את הבדיקות הנדרשות פעמיים בשנה.
"אנו מבצעים כ-400 ניתוחי שד ושחזורי שד בשנה, החל מפרוצדורות פשוטות ועד המורכבות שבהן", אמר מנהל מערך הכירורגיה הפלסטית בשיבא פרופ' יוסי חייק. לדבריו, במערך לכירורגיה פלסטית ישנן גם עובדת סוציאלית ופסיכולוגית, המסייעות למטופלות לחזור לשגרה.
"יש טיפולים קבוצתיים ופסיכו-תרפיה לחולות שצריכות לחוות את סרטן השד ואת התהליך של כריתה מניעתית", מציין פרופ' חייק. "כמובן שההשפעה אינה רק על החולה, אלא גם על המשפחה. יש אחות מלווה, שמסבירה את כל הפרוצדורה ומאפשרת לאישה חוויה קלה יותר בהתמודדות עם המחלה שאליה היא נקלעה".
ד"ר מירי סקלייר, מנהלת היחידה לדימות השד, הוסיפה: "אנחנו עושים בדיקות שמותאמות לסיכון האישה לפתח סרטן שד, ומשתמשים בבדיקות שהן מעבר לבדיקות הממוגרפיה הרגילות".
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן: "אנחנו מאמינים שהיחד הקהילתי שלנו מנצח. במסגרתו מתאחדות כל יחידות העירייה עם קהילות וקבוצות של נשים בעיר למטרה אחת – העלאת המודעות למאבק בסרטן השד ולחשיבות הגילוי המוקדם שלה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עיר בחפירות

עבודות תשתית נרחבות שמבוצעות בכמה אזורים בגבעתיים, ועבודות נוספות המתוכננות להתבצע בתוך כמה חודשים, צפויות להפוך לחלק משגרת החיים בעיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    דקה אחת
0

המאבק עולה שלב

"רשות הרישוי תגיש הודעה בתוך עשרה ימים, האם היא מקבלת את המלצת ועדת הערר, שלפיה החלטתה תבוטל בהסכמה ובהתאמה ויבוטל...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה