חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים: זינוק בניגשים לבגרות ב-5 יחידות מתמטיקה

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בנובמבר 2019    דקה אחת
1

מנתוני המצוינות של ישראל, המבוססים על נתוני משרד החינוך, עולה כי אחוז בוגרי י"ב בעיר, שנבחנו בין השנים 2012 ל-2018, זינק תוך חמש שנים מ-15.8% ל-31% • קוניק: "חינוך הוא המפתח לעתיד ילדינו ולעתיד המדינה"

גבעתיים: זינוק בניגשים לבגרות ב-5 יחידות מתמטיקה
כיתה | צילום מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט

מגמת עלייה במספר הניגשים לבגרות במתמטיקה 5 יחידות, שזינק בגבעתיים תוך חמש שנים מ-15.8% ל-31%. כך עולה מנתוני המצוינות של ישראל, המבוססים על נתוני משרד החינוך.
עוד עולה מהנתונים כי מבין הרשויות החזקות (אשכול סוציו-אקונומי 7 ומעלה), גבעתיים רשמה בשלוש השנים האחרונות עלייה של 13.2%, ובמצטבר – זינוק של כ-50%, כשהיא עוברת שורת ערים, ובהן תל אביב, חולון, פתח תקוה, יהוד-מונוסון, רחובות והרצליה.
"מדובר בנתונים מצוינים, המציגים הלכה למעשה את השיפור המתמיד של מערכת החינוך שלנו, הן בחתירה להישגים והן בהקניית הכלים למיצוי הפוטנציאל של כל אחד מילדינו", ציין ראש עיריית גבעתיים רן קוניק. "החינוך הוא המפתח לעתיד ילדינו ולעתיד המדינה. קידום החינוך בעיר הוא היעד העיקרי מבחינתי, והוא תמיד יישאר בראש סדר העדיפויות של העירייה".
במשך 25 השנים האחרונות, מדד ההצלחה של ערים בישראל בתחום החינוך התמקד רק באחוז הזכאות לבגרות, אבל כיום רק תעודת בגרות כבר לא מספיקה. באגף החינוך ציינו כי יש יתרון גדול לתעודת בגרות איכותית, שהבסיס שלה הוא 5 יחידות במתמטיקה.
מהניסיון עולה, כי בעלי תעודת בגרות עם 5 יחידות במתמטיקה נהנים מיתרון בקבלה לפקולטות הנחשבות באקדמיה, ליחידות צבאיות יוקרתיות, ובהמשך – למשרות נחשקות במשק. מפת המצוינות של ישראל מציגה את אחוז התלמידים מתוך בוגרי י"ב הלומדים בעיר, שנבחנו ב-5 יחידות במתמטיקה בין השנים 2012 ל-2018.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • Hagit Lahav
    המירוץ ל-5, או בהלת ה-5 או - תן 5

    מהו פילות הציונים ב-5 יח"ל מתמטיקה? את זה לא מפרסמים. מעניין לדעת אילו ציונים התלמידים מקבלים? ידוע כי "המרוץ ל-5" מעמיד לחצים ולעתים גם לא נפתחות כתות של 4 (גם במקצועות ליבה אחרים), מה שמחייב תלמידים שקשה להם להתמודד בבחינה קשה יותר, ומאחר שמבנה המבחנים הוא מודולארי מניחים שתמיד יוכלו לקבל בגרות נמוכה יותר, בהשלמה מודולה אחת, במידה וייכשלו. השאלה היא, לגבי אותם תלמידים חלשים שמוסללים לחמש יחידות גם כקשה להם ולמעשה היו זקוקים ללמוד בהקבצה של 4 יח"ל- האם הם מסיימים עם ציון קרוב לעובר, 56-60 סופי? מה התפלגות ההישגים? ציון נמוך ב-5 חידות אינו משרת באקדמיה ולעתים עדיף ציון גבוה ב-4 יחידות לימוד.