חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים: זינוק בניגשים לבגרות ב-5 יחידות מתמטיקה

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בנובמבר 2019    דקה אחת
1

מנתוני המצוינות של ישראל, המבוססים על נתוני משרד החינוך, עולה כי אחוז בוגרי י"ב בעיר, שנבחנו בין השנים 2012 ל-2018, זינק תוך חמש שנים מ-15.8% ל-31% • קוניק: "חינוך הוא המפתח לעתיד ילדינו ולעתיד המדינה"

גבעתיים: זינוק בניגשים לבגרות ב-5 יחידות מתמטיקה
בחינת בגרות ׀ צילום: רבקה פנטון, פלאש 90

מגמת עלייה במספר הניגשים לבגרות במתמטיקה 5 יחידות, שזינק בגבעתיים תוך חמש שנים מ-15.8% ל-31%. כך עולה מנתוני המצוינות של ישראל, המבוססים על נתוני משרד החינוך.
עוד עולה מהנתונים כי מבין הרשויות החזקות (אשכול סוציו-אקונומי 7 ומעלה), גבעתיים רשמה בשלוש השנים האחרונות עלייה של 13.2%, ובמצטבר – זינוק של כ-50%, כשהיא עוברת שורת ערים, ובהן תל אביב, חולון, פתח תקוה, יהוד-מונוסון, רחובות והרצליה.
"מדובר בנתונים מצוינים, המציגים הלכה למעשה את השיפור המתמיד של מערכת החינוך שלנו, הן בחתירה להישגים והן בהקניית הכלים למיצוי הפוטנציאל של כל אחד מילדינו", ציין ראש עיריית גבעתיים רן קוניק. "החינוך הוא המפתח לעתיד ילדינו ולעתיד המדינה. קידום החינוך בעיר הוא היעד העיקרי מבחינתי, והוא תמיד יישאר בראש סדר העדיפויות של העירייה".
במשך 25 השנים האחרונות, מדד ההצלחה של ערים בישראל בתחום החינוך התמקד רק באחוז הזכאות לבגרות, אבל כיום רק תעודת בגרות כבר לא מספיקה. באגף החינוך ציינו כי יש יתרון גדול לתעודת בגרות איכותית, שהבסיס שלה הוא 5 יחידות במתמטיקה.
מהניסיון עולה, כי בעלי תעודת בגרות עם 5 יחידות במתמטיקה נהנים מיתרון בקבלה לפקולטות הנחשבות באקדמיה, ליחידות צבאיות יוקרתיות, ובהמשך – למשרות נחשקות במשק. מפת המצוינות של ישראל מציגה את אחוז התלמידים מתוך בוגרי י"ב הלומדים בעיר, שנבחנו ב-5 יחידות במתמטיקה בין השנים 2012 ל-2018.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

כתב אישום: איתר קטינים בוואטסאפ וביצע בהם...

[caption id="attachment_135882" align="alignleft" width="232"] התכתבות וואטסאפ בעלת תוכן מיני. הנאשם התכתב עם 43 קטיניםצילום המחשה: צילום מסך[/caption] מחלקת הסייבר בפרקליטות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בדצמבר 2019    3 דקות
0

שדרוג התחבורה הציבורית בגבעתיים

החל מאמצע חודש ינואר הקרוב, ולאחר שפניות העירייה למשרד התחבורה נענו, קו 23 יגיע עד סוף רחוב ריינס וימשיך למתחם...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • Hagit Lahav
    המירוץ ל-5, או בהלת ה-5 או - תן 5

    מהו פילות הציונים ב-5 יח"ל מתמטיקה? את זה לא מפרסמים. מעניין לדעת אילו ציונים התלמידים מקבלים? ידוע כי "המרוץ ל-5" מעמיד לחצים ולעתים גם לא נפתחות כתות של 4 (גם במקצועות ליבה אחרים), מה שמחייב תלמידים שקשה להם להתמודד בבחינה קשה יותר, ומאחר שמבנה המבחנים הוא מודולארי מניחים שתמיד יוכלו לקבל בגרות נמוכה יותר, בהשלמה מודולה אחת, במידה וייכשלו. השאלה היא, לגבי אותם תלמידים חלשים שמוסללים לחמש יחידות גם כקשה להם ולמעשה היו זקוקים ללמוד בהקבצה של 4 יח"ל- האם הם מסיימים עם ציון קרוב לעובר, 56-60 סופי? מה התפלגות ההישגים? ציון נמוך ב-5 חידות אינו משרת באקדמיה ולעתים עדיף ציון גבוה ב-4 יחידות לימוד.