חדשות רמת גן-גבעתיים

הקוד הפתוח של רמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בנובמבר 2019    2 דקות
0

ממשק "ר"ג Open data", שהושק השבוע, יאפשר לעירייה לספק ולקבל מידע מתושבים ובעלי עסקים בעיר • מנהל מחלקת המחשוב בעירייה: "ממצב את העיר כחדשנית, חכמה ולומדת"

הקוד הפתוח של רמת גן
קמפיין "ר"ג Open data". ממשק דו-צדדי ׀ צילום: דוברות העירייה

עיריית רמת גן השיקה את הממשק "ר"ג Open data", שיאפשר לה לספק מידע מעודכן לתושבי העיר. שיתוף המידע בממשק יהיה דו-צדדי, כשתושבים, יזמים ובעלי עסקים יוכלו להציע פתרונות שונים על בסיס המידע המונגש. בעירייה מעריכים שהפרויקט יגביר את השקיפות אל מול התושב ויאפשר דיאלוג פורה שייצר חדשנות מבוססת מידע.
מאגרי המידע המונגשים יאפשרו לתושבים לקבל מידע במגוון תחומים, בהם תחבורה, חינוך, ספורט, תכנון עיר, מרחב ציבורי, ביטחון, רווחה ודת. תחום "ניהול הידע" עוסק באפיון מקורות מידע עסקי, התואם לפעילות וצורכי העסק, איסוף נתונים, עיבודם, הפקת תובנות, סידורם ואחסונם, כדי שיעמדו לרשות משתמשי הקצה בצורה זמינה ואפקטיבית.
אחד מעקרונות פרויקט "ר"ג Open data" יהיה המרת מאגרי מידע לפורמטים המתאימים, באמצעות מנוע פנימי שפותח לצד הפרויקט. ניתן גם לקבל מאגרים מוכנים לשימוש, שיסייעו לסטודנטים בעלי גישה מחקרית. בנוסף, משתמשי האתר יוכלו לגשת באופן חופשי וללא הגבלה למאגרים, לטובת פיתוח יישומים ומערכות המבוססות על המידע וניתוח הנתונים. באתר מופעל מנוע בינה מלאכותית ייחודי, האמור להגביר את יעילות הנגשת הנתונים ממידע גולמי למעובד, ולקבל תובנות ושיפור תהליכים פנימיים.
מנהל מחלקת המחשוב בעירייה קובי נח ציין כי מדובר ב"פרויקט הדגל, שממצב את רמת גן כעיר חדשנית, המשתפת את מאגריה ומייצרת שיח של שיתוף מול יזמים, חברות הזנק, בעלי עסקים, וכמובן מול התושבים. בחרנו בקפידה את מאגרי העירייה, תוך שמירה על אבטחת מאגרי התושבים, מתוך רצון לשתף את מה שניתן. המאגרים הונגשו בכל סוגי הקבצים והפלטפורמות, מתוך תקווה לייעל ולהקל על שלבי הפיתוח".
נח הוסיף: "שילוב המידע מול תושבי העיר ובעלי עסקים הופך את רמת גן לעיר חכמה ולומדת גם בשלב קבלת ההחלטות והשיתוף". ראש העירייה כרמל שאמה הכהן העריך שהממשק החדש יאפשר לשמר את הידע הקיים ולהפכו לנחלת כלל התושבים, בצורה אפקטיבית ויעילה. "פתיחת מאגרי המידע שלנו באופן יזום תייצר ותחדד את השקיפות, ותעודד יזמים בפיתוח יישומים שישמשו את תושבי העיר", הוסיף ראש העירייה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה