חדשות רמת גן-גבעתיים

זה היה היום שהיה

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בנובמבר 2019    2 דקות
0

החיים ברמת גן וגבעתיים התנהלו היום כמעט כסדרם למרות ההערכות לשעת חירום. איך השפיע המצב על התושבים

ההסלמה הביטחונית גרמה לשיבושים קשים בשגרת החיים ברמת גן ובגבעתיים. גני הילדים, בתי הספר, הצהרונים, המרכזים הקהילתיים ומועדוני הגמלאים בשתי הערים נסגרו מהבוקר בהנחיית פיקוד העורף.

הספארי ברמת גן היה סגור למבקרים משעות הבוקר בהנחיית פיקוד העורף. "גם מגרשי הספורט העירוניים הפתוחים נסגרו. לא היה לנו שיקול דעת. אלה היו ההנחיות של פיקוד העורף. אנשים רבים נשארו בבתים", סיפר מ"מ ראש עיריית רמת גן ליעד אילני.

במקביל, נפתחו כ-200 המקלטים העירוניים ברמת גן ובגבעתיים, מוקדי החירום תוגברו ובחמ"לים התקיימו כל העת הערכות מצב עם נציגי פיקוד העורף.

רבים נשארו בבתיהם, לא רק בגלל סגירת מוסדות החינוך. "יצאתי לעבודה בתל אביב ואז היה אזעקה. האווירה היתה לא נעימה ואז אמרו לי להמשיך לעבוד מהבית, סיפרה רחלי המתגוררת בגבעתיים.

גם במרבית בתי הקפה התנועה היתה דלילה יחסית לימי שגרה והיו מקומות שנסגרו כבר בשעות הצהריים. "אין טעם להמשיך לשלם על עובדים וחשמל, כשאין לקוחות", סיפר בעל בית קפה ותיק ברמת גן.

בתי קפה עם קהל לקוחות קבוע, ניסו לשמר את השגרה שהגיעה אלינו מפאריז ותל אביב. בקפה "האקלר" ברחוב נגבה היתה תנועה כמעט שגרתית משעות הבוקר. "איך אפשר לפתוח את היום בלי כוס קפה הפוך?" אמר לקוח ותיק. חלק מבתי קפה המשיכו לפעול כרגיל ובמהלך היום הגיעו אליהם יותר ויותר לקוחות. "בבוקר עוד פחדתי לצאת מהבית, אבל אחה"צ החלטתי להתאוורר", סיפרה לקוחה שהגיעה אחה"צ לפיצה שקד בשכונת רמת חן.

סניפי קופות החולים היו פתוחים ברמת גן ובגבעתיים והיו כאלה שניצלו את ההזדמנות כדי לנסות את מזלם לקבל חיסון לשפעת מבלי להמתין בתורים הארוכים, לאחר שימים ארוכים ציפו להגעתם. בשירתי בריאות כללית פתחו עד הצהריים מעון לילדי העובדים במאפרת שני, השוכנת ברחוב אהוד ברמת גן. זאת, על מנת לסייע לעובדים שהם הורים לילדים להמשיך במתן השירות. במקביל, במחוז דן תוגברו שירותי האון-ליין לרפואת משפחה וילדים.

מי שנהנו מהיום הדליל בחוצות רמת גן וגבעתיים היו הנהגים. "לשם שינוי, הפעם לא היו פקקים כשיצאתי בבוקר לעבודה. יש לי עסק בתל אביב ולא יכולתי שלא לפתוח אותו. רק לא לקחתי בחשבון שהכבישים היו ריקים והגעתי ב-8.30 במקום ב-9.00", סיפר חיים המתגורר ברמת גן.

לא רק להורים שהפסידו ימי עבודה היה קשה. גם לאזרחים הוותיקים לא היה קל. "ציפיתי כמה ימים להרצאה ביום שלישי במועדון, אבל הכל היה סגור ונשארת בבית. כל היום הייתי מול הטלוויזיה וחששתי לצאת כדי שאעזקה לא תתפוס אותי ברחוב", סיפרה תושבת ותיקה ברמת גן.

ברמת גן ובגבעתיים עקבו בדריכות אחר ההתפתחויות. "נמשיך לקיים הערכות מצב שוטפות וקוראים לתושבים להתעדכן" באמצעי התקשורת ובהודעות העירייה ברשתות החברתיות ודף האינטרנט העירוני", ציין ראש עיריית גבעתיים רן קוניק.

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה