חדשות רמת גן-גבעתיים

מוסר כליות

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בנובמבר 2019    2 דקות
0

מנהל המחלקה לתרבות תורנית בעיריית רמת גן, חזי ברזני, החליט לתרום כליה לאדם שאותו לא הכיר • בשבוע שעבר הם נפגשו • ברזני: "ההרגשה נהדרת, הרווחתי חבר"

מוסר כליות
שניר וברזני (משמאל) לפני הניתוח. "תחושה מדהימה של נתינה" ׀ צילום: באדיבות המצולמים

"יש לי תחושה מדהימה של נתינה", אמר מנהל המחלקה לתרבות תורנית בעיריית רמת גן, חזי ברזני, שתרם כליה לירון שניר מכפר תבור, אדם שאותו לא הכיר. "כבר הרבה שנים אני חושב על העניין הזה כמצווה של שליחות ונתינה", מספר ברזני ופורש את סיפור חייו המרתק.
הוא גדל בבית של יוצאי עיראק ברמת גן. "בית חילוני עם זיקה למסורת", לדבריו. "בערבי שבת היו מנמיכים את הטלוויזיה בעת הקידוש, ואחר כך מגבירים אותה". הוא למד בתיכון אורה מודיעים ופנה ללימודים אקדמיים. כיום הוא בעל שלושה תארים – במדעי המדינה, באנגלית ובמִנהל עסקים.
בהמשך חזר בתשובה ושינה את אורחות חייו. רעייתו, ד"ר תמר ברזני, היא רופאה ביולוגית בבית החולים תל השומר. יחד הם מגדלים חמישה ילדים. על תרומת הכליה הוא מספר: "בהתחלה אשתי התנגדה, אבל המפנה הגיע לפני כעשרה חודשים, כשאלמנה של חלל צה"ל ואם לילדים הייתה זקוקה לתרומה. אשתי תמכה בי ועברתי בדיקות, אבל לא הייתה התאמה. מאז היה ברור שאתרום".

האדם המתאים לקבלת התרומה נמצא בכפר תבור. שניר (54) היה זקוק לתרומה. "התקשרו אליי מבית החולים בילינסון והגעתי. פגשתי אותו בפעם הראשונה בערב שלפני הניתוח", משחזר ברזני, "אז התברר שירון גדל ברחוב רש"י ברמת גן, וזה היה מאוד מרגש".

איך עבר הניתוח?
"שכבתי ארבעה ימים בבית החולים, ועוד חודש בבית, בגלל הכאבים, אבל היום אני כבר מרגיש מצוין. אני עושה ספורט ואפילו חזרתי לעשן. באופן אישי, התחושה הייתה נפלאה, אבל כל הזמן הייתי במתח שהכליה שלי תיקלט אצלו. בשבועיים הראשונים יש חוסר ודאות, אבל בהמשך הוא השתחרר וההרגשה נהדרת. הרווחתי חבר".

מה קרה שהחלטת להיחשף ולספר על תרומת הכליה?
"היה חשוב לי להגביר את המודעות, שיידעו שיש נתינה מסוג אחר, שהיא מאוד מאוד חשובה".
בשבוע שעבר קיימו ברזני ושניר סעודת הודיה בבית הכנסת שבבית הספר השלום ברמת גן. שניר סיפר: "פגשתי את ברזני לפני הניתוח וראיתי את הלב שלו, את הטוב שבו. שמחתי מאוד שהשם שלח לנו אותו. אני מרגיש שיש לי אח חדש. לא רק שנולדתי מחדש, יש לי אופק חדש. הייתי סביב הדיאליזה, ועכשיו אני יכול לתכנן דברים כמו נסיעה לחו"ל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עיר בחפירות

עבודות תשתית נרחבות שמבוצעות בכמה אזורים בגבעתיים, ועבודות נוספות המתוכננות להתבצע בתוך כמה חודשים, צפויות להפוך לחלק משגרת החיים בעיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    דקה אחת
0

המאבק עולה שלב

"רשות הרישוי תגיש הודעה בתוך עשרה ימים, האם היא מקבלת את המלצת ועדת הערר, שלפיה החלטתה תבוטל בהסכמה ובהתאמה ויבוטל...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה