חדשות רמת גן-גבעתיים

בקרוב: ראש העירייה ינקה את רחובות רמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בנובמבר 2019    2 דקות
0
בקרוב: ראש העירייה ינקה את רחובות רמת גן
מוסרי. "דוגמה אישית" ׀ צילום: יח"צ

נבחרי הציבור ועובדי העירייה יסייעו בהתנדבות לניקיון הרחובות ברמת גן – כך מציע חבר מועצת עיריית רמת גן ומחזיק תיק הכספים אלי מוסרי, שגיבש תכנית מקיפה להגברת הניקיון בעיר.
תחת הכותרת "רמת גן יפה ונקייה", הגיש מוסרי לראש העירייה כרמל שאמה הכהן תכנית הקוראת להכריז על שנת 2020 כשנת הניקיון ברמת גן. "התכנית העירונית תלווה בקמפיין הסברה נרחב, לרבות מיתוג התכנית, להגברת המודעות והמחויבות של התושבים לשמירה על הניקיון ואיכות הסביבה במרחב העירוני", הוא מסביר.
לדבריו, קמפיין ההסברה יפעל במגוון דרכים, בהן דוכני הסברה בכיכרות והחדרת המחויבות האישית לכלל התושבים – מגני הילדים, דרך בתי הספר, תנועות הנוער, מועדוני הגמלאים וארגונים התנדבותיים הפועלים בעיר.
"התכנית העירונית תפעל באמצעות תכנית עבודה סדורה, עם לוח זמנים מפורט וקצוב בכל אחת משכונות העיר", מסביר מוסרי. "בין היתר, יתקיימו סיורים רגליים בכל רחוב ובניין מגורים בעיר, ויתבצע טיפול נרחב ונקודתי בכל המפגעים שיתגלו".
מוסרי מציע מבצע לגיוס מתנדבים, הן במערכת החינוך והן בקרב האוכלוסייה הבוגרת, שיפעלו בשכונות העיר, בסמוך למקום מגוריהם. "התושבים יסיירו ברחובות השכונה שבה הם מתגוררים, וידווחו באופן מיידי ומבוקר על כל מפגע, לכלוך או בעיה שבה הם נתקלים". לדברי מוסרי, כבר כיום מקדמת חברת המועצה ומחזיקת תיק קשרי קהילה, הגר יעקב, תכנית לגיוס נאמני ניקיון במערכת החינוך.
"נבחרי הציבור והמנגנון העירוני יהיו מחויבים להצלחת התכנית, ויחד עם ועד העובדים ועובדי העירייה ייתנו דוגמה אישית ויתרמו יום בשנה לטובת פעילות התנדבותית לסיוע בניקיון העיר".
עם זאת, מוסרי מדגיש כי יש צורך גם להגביר את הפיקוח והאכיפה. "פקחי העירייה יפעילו את מלוא סמכותם להגברת הפיקוח והאכיפה, ויטילו התראות וקנסות לתושבים שאינם מצייתים להוראות החוק".
מוסרי מציע, שבמסגרת ההכנות לתקציב העירייה לשנת 2020, יובא לאישור ההנהלה ומועצת העיר תקציב מיוחד ליישום התכנית העירונית המקיפה, שבראשה יעמוד ראש העירייה. "אנחנו בדיונים על התקציב, ואני מאמין שנגדיל את המשאבים. זה יהיה חלק מהתכנית הכוללת".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
0

חיזוק משמעותי

עיריית רמת-גן החלה לעבוד עם חברת " call יכול", המעסיקה עובדים עם מוגבלויות. עובדי החברה יחלו לעבוד עם אגף הכספים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה