חדשות רמת גן-גבעתיים

זינוק בהתחלות הבנייה ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

בין יולי 2018 ליוני 2019, החלה בניית 1,686 יחידות דיור בעיר, קפיצה של 86% לעומת השנה שעברה • מגדל בן 55 קומות יוקם בצומת עלית, שיכניס לעירייה כ-20 מיליון שקל בשנה

זינוק בהתחלות הבנייה ברמת גן
הדמיית הפרויקט בצומת עלית. "מנוף כלכלי" ׀ צילום: יח"צ

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, רמת גן מדורגת במקום החמישי בארץ בסך התחלות הבנייה בתקופה שבין יולי 2018 ליוני 2019. בתקופה זו, החלה בנייתן של 1,686 יחידות דיור – זינוק של 86%, לעומת 907 דירות בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.
לדברי דרור אוהב ציון, מנכ"ל חברת "דרא שיווק נדל"ן", המשווקת כמה פרויקטים בעיר, הזינוק בהתחלות הבנייה נובע מפרויקטים של התחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38 שאושרו בעבר, עוד לפני ההחלטה על הקפאה כמעט מלאה של תמ"א 38 בתחומה. בית המשפט לעניינים מִנהליים הורה לבטל את ההחלטה, אך העירייה מתכוונת לערער לבית המשפט העליון.
"אין ללמוד מהזינוק בהתחלות הבנייה בעיר לגבי העתיד. לצערנו, פרויקטים רבים תקועים כיום ללא אישורים", מציין אוהב ציון. "אם לא יחודשו האישורים, נראה ירידה בהתחלות הבנייה".
נוגעים בשמיים
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת גן אישרה להפקדה תכנית לבניית מגדל בגובה של כ-55 קומות במקום תחנת הדלק בצומת עלית, במפגש של הרחובות ז'בוטינסקי, ארלוזורוב ואבא הלל. המגדל, סמוך לתחנת הקו האדום של הרכבת הקלה, ישמש למשרדים, תעסוקה ומסחר, ויכלול גם שטחים ציבוריים.
"המגדל צפוי להכניס 20 מיליון שקל ארנונה בשנה, שווה ערך ל-5% הנחת ארנונה למגורים", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. דורון ועודד בס, בעלי הקרקע ויזמי הפרויקט, הוסיפו: "בשנים האחרונות משנה צומת עלית את פניו עם תנופת תכנון ובנייה של מגדלים, שישנו את קו הרקיע של רמת גן. אנו שמחים על אישורו, ומאמינים שהוא יהווה מנוף עירוני וכלכלי חשוב".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה