חדשות רמת גן-גבעתיים

עוברים לדיגיטל: חשבונות הארנונה יישלחו במייל

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

במקביל, משיקה עיריית רמת גן יישומון, המאפשר לקבל מידע ולבצע מגוון רחב של פעולות מול העירייה

עוברים לדיגיטל: חשבונות הארנונה יישלחו במייל
היישומון החדש. פנייה ישירה לגורמי העירייה הבכירים ׀ צילום: דוברות העירייה

עיריית רמת גן תעבור למשלוח דיגיטלי של תשלומי הארנונה. העירייה הודיעה כי תחל לשלוח את החשבונות לדואר האלקטרוני של התושבים. בכך תחסוך העירייה הדפסה וחלוקה של כ-70 אלף תלושי ארנונה ומאות אלפי שקלים.
בחשבון הארנונה הקרוב יצורף ברקוד, שבאמצעות סריקתו יוכלו התושבים להירשם לשירות קבלת חשבונות הדואר בדואר האלקטרוני. בעירייה ציינו כי היתרון בשיטה הדיגיטלית הוא שהתושב לא יהיה תלוי בחלוקה הידנית של הדואר. השובר יגיע ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שהוגדרה על ידי המשתמש.
בתוך כך, העירייה משיקה בימים אלה את היישומון העירוני, שיאפשר לתושב לקבל מידע ולבצע מגוון רחב של פעולות מול העירייה בתחומים כמו ארנונה, חניה, מים וביוב, פיקוח, תברואה, הנדסה, רישוי עסקים וחינוך. היישומון פותח באגף התקשוב, בשיתוף מחלקת הדוברות והמדיה וחברים במועצת העיר. הוא יאפשר גם פנייה ישירה לגורמי העירייה הבכירים.
עם זאת, המעבר לפעילות דיגיטלית, מגביר את המחלוקת לגבי ההחלטה להקים מִנהלות רובעים, בעלות שנתית מוערכת של כ-4 מיליון שקל. מי שמוביל את ההתנגדות הוא מחזיק תיק הכספים אלי מוסרי, הטוען שמדובר בהוצאה מיותרת בעידן הדיגיטלי. לעומתו, ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני, שיזם את המהלך, טוען שהמטרה היא ליצור קשר אישי עם התושבים בכל שכונה ושכונה.
סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הארנונה עו"ד דוד מנחם: "הממשק מייעל את אפשרות התשלום לתושב, מונע טעויות ושומר על פרטיותו. ברגע שהתושב משלם באמצעות המייל, הוא יכול לעקוב אחר כל היסטוריית התשלומים שלו. החיסכון הכספי, שמגיע למאות אלפי שקלים בשנה, ינותב לתחומים אחרים שבהם העירייה מעניקה שירותים לתושבים".
מנהל אגף מערכות מידע, קובי נח, ציין: "הממשק החדש יאפשר לכולנו לשמור על הסביבה, להיות ירוקים יותר ועם בקרה על חשבונות הבית. אגף מערכות מידע ימשיך לחתור לחדשנות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אוטובוס השבת יגיע לגבעתיים בשבוע הבא

התחבורה הציבורית בערבי שישי וימי שבת בין גבעתיים לתל אביב תצא לדרך בסוף השבוע הבא, 20 בנובמבר. מועצת עיריית גבעתיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

צופים פגיעה

ההסלמה הביטחונית בדרום גרמה לשיבושים קשים בשגרת החיים ברמת גן ובגבעתיים. גני הילדים, בתי הספר, הצהרונים, המרכזים הקהילתיים ומועדוני הגמלאים...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בנובמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה