חדשות רמת גן-גבעתיים

עוברים לדיגיטל: חשבונות הארנונה יישלחו במייל

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

במקביל, משיקה עיריית רמת גן יישומון, המאפשר לקבל מידע ולבצע מגוון רחב של פעולות מול העירייה

עוברים לדיגיטל: חשבונות הארנונה יישלחו במייל
היישומון החדש. פנייה ישירה לגורמי העירייה הבכירים ׀ צילום: דוברות העירייה

עיריית רמת גן תעבור למשלוח דיגיטלי של תשלומי הארנונה. העירייה הודיעה כי תחל לשלוח את החשבונות לדואר האלקטרוני של התושבים. בכך תחסוך העירייה הדפסה וחלוקה של כ-70 אלף תלושי ארנונה ומאות אלפי שקלים.
בחשבון הארנונה הקרוב יצורף ברקוד, שבאמצעות סריקתו יוכלו התושבים להירשם לשירות קבלת חשבונות הדואר בדואר האלקטרוני. בעירייה ציינו כי היתרון בשיטה הדיגיטלית הוא שהתושב לא יהיה תלוי בחלוקה הידנית של הדואר. השובר יגיע ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שהוגדרה על ידי המשתמש.
בתוך כך, העירייה משיקה בימים אלה את היישומון העירוני, שיאפשר לתושב לקבל מידע ולבצע מגוון רחב של פעולות מול העירייה בתחומים כמו ארנונה, חניה, מים וביוב, פיקוח, תברואה, הנדסה, רישוי עסקים וחינוך. היישומון פותח באגף התקשוב, בשיתוף מחלקת הדוברות והמדיה וחברים במועצת העיר. הוא יאפשר גם פנייה ישירה לגורמי העירייה הבכירים.
עם זאת, המעבר לפעילות דיגיטלית, מגביר את המחלוקת לגבי ההחלטה להקים מִנהלות רובעים, בעלות שנתית מוערכת של כ-4 מיליון שקל. מי שמוביל את ההתנגדות הוא מחזיק תיק הכספים אלי מוסרי, הטוען שמדובר בהוצאה מיותרת בעידן הדיגיטלי. לעומתו, ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני, שיזם את המהלך, טוען שהמטרה היא ליצור קשר אישי עם התושבים בכל שכונה ושכונה.
סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הארנונה עו"ד דוד מנחם: "הממשק מייעל את אפשרות התשלום לתושב, מונע טעויות ושומר על פרטיותו. ברגע שהתושב משלם באמצעות המייל, הוא יכול לעקוב אחר כל היסטוריית התשלומים שלו. החיסכון הכספי, שמגיע למאות אלפי שקלים בשנה, ינותב לתחומים אחרים שבהם העירייה מעניקה שירותים לתושבים".
מנהל אגף מערכות מידע, קובי נח, ציין: "הממשק החדש יאפשר לכולנו לשמור על הסביבה, להיות ירוקים יותר ועם בקרה על חשבונות הבית. אגף מערכות מידע ימשיך לחתור לחדשנות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות
1

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה