חדשות רמת גן-גבעתיים

הנוער של גבעתיים בדרך לנס"א

חדשות רמת גן-גבעתיים29 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

תוכנית "האמיץ המדעי" שמה את תלמידי גבעתיים מביתי הספר "קלעי" ו"שמעון בן צבי" בחוד החנית של הנוער שוחר המדע והחלל בעולם. אירוע הפתיחה החל בהרצאתה של אחת הנשים המובילות בעולם בתחום החלל וההיי טק

הנוער של גבעתיים בדרך לנס"א
צילום באדיבות עיריית גבעתיים

תכנית "המאיץ המדעי" נפתחה אתמול, שני, (28.10) בבית ראשונים לציון פתיחת השנה בתכנית, בהשתתפות תלמידי בתי הספר התיכוניים "קלעי" ו"שמעון בן צבי" ובמעמד בכירי השגרירות האמריקאית בישראל  ועיישה בואי, מהנדסת אווירונאוטיקה עטורת פרסים, שנבחרה לאחת מ-40 הנשים מתחת לגיל 40 המצליחות ביותר בעמק הסיליקון, פועלת רבות לקידום נשים ומגוון קבוצות האוכלוסייה בתחום החלל והייטק.

בואי, אשר עבדה במכון המחקר איימס בנאס"א וכיום מייסדת ומנכ"לית של חברת TEMBoard המספקת פתרונות לשוק הפרטי בתחום הBig Data ומגלגלת מיליוני דולרים, ציינה בהרצאתה, אשר התקיימה הודות לשיתוף פעולה הדוק בין המאיץ המדעי לשגרירות האמריקאית, על דרכה להצלחה מהילדות בה לא האמינו בה בבית הספר ועד לדרכה כמדענית חשובה. תכנית המאיץ המדעי מכשירה בני נוער ליזמות חלל. התכנית פועלת זו השנה השלישית בעיר גבעתיים, במימון משרד המדע ומנהל החינוך בעיריית  גבעתיים. בשיתוף פעולה עם מכון המחקר איימס בנאס"א, ורשת בתי הספר iLEAD בארה"ב (המונה 12 בתי ספר בארה"ב ומתמחה בלמידה מבוססת פרויקטים בתחום האווירונאוטיקה והחלל). כיום לוקחים בה חלק תלמידים משני תיכונים בגבעתיים (קלעי, שמעון בן צבי), כפר הנוער החקלאי כנות, רשת בתי ספר iLEAD ותיכון סנט. פרנסיס בקליפורניה.

התוכנית פותחה על ידיOUT OF THE BOX  עסק חברתי המקדם חדשנות ויזמות בתחום ה-STEAM  (דגש על חלל ואווירונאוטיקה) במערכת החינוך בהובלה של תושבת העיר והיזמת החברתית ורד כהן ברזילי. היא פועלת במתווה של פדגוגית מוטת עתיד ומעניקה לתלמידי כיתות ט ו-י את מכלול המיומנויות ה-21 כפי שנקבעו על ידי ה OECD. במסגרתה התלמידים האמריקאים והישראלים לומדים ועובדים יחד על המצאות שיסייעו לנאס"א במשימותיה בתחום החלל. תחום החלל נמצא בזינוק חד בשנים האחרונות עם ההיערכות של נאס"א, מעצמות העולם ויזמים פרטיים לאייש את הירח כבר בשנת 2024.

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה