חדשות רמת גן-גבעתיים

הנוער של גבעתיים בדרך לנס"א

חדשות רמת גן-גבעתיים29 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

תוכנית "האמיץ המדעי" שמה את תלמידי גבעתיים מביתי הספר "קלעי" ו"שמעון בן צבי" בחוד החנית של הנוער שוחר המדע והחלל בעולם. אירוע הפתיחה החל בהרצאתה של אחת הנשים המובילות בעולם בתחום החלל וההיי טק

הנוער של גבעתיים בדרך לנס"א
צילום באדיבות עיריית גבעתיים

תכנית "המאיץ המדעי" נפתחה אתמול, שני, (28.10) בבית ראשונים לציון פתיחת השנה בתכנית, בהשתתפות תלמידי בתי הספר התיכוניים "קלעי" ו"שמעון בן צבי" ובמעמד בכירי השגרירות האמריקאית בישראל  ועיישה בואי, מהנדסת אווירונאוטיקה עטורת פרסים, שנבחרה לאחת מ-40 הנשים מתחת לגיל 40 המצליחות ביותר בעמק הסיליקון, פועלת רבות לקידום נשים ומגוון קבוצות האוכלוסייה בתחום החלל והייטק.

בואי, אשר עבדה במכון המחקר איימס בנאס"א וכיום מייסדת ומנכ"לית של חברת TEMBoard המספקת פתרונות לשוק הפרטי בתחום הBig Data ומגלגלת מיליוני דולרים, ציינה בהרצאתה, אשר התקיימה הודות לשיתוף פעולה הדוק בין המאיץ המדעי לשגרירות האמריקאית, על דרכה להצלחה מהילדות בה לא האמינו בה בבית הספר ועד לדרכה כמדענית חשובה. תכנית המאיץ המדעי מכשירה בני נוער ליזמות חלל. התכנית פועלת זו השנה השלישית בעיר גבעתיים, במימון משרד המדע ומנהל החינוך בעיריית  גבעתיים. בשיתוף פעולה עם מכון המחקר איימס בנאס"א, ורשת בתי הספר iLEAD בארה"ב (המונה 12 בתי ספר בארה"ב ומתמחה בלמידה מבוססת פרויקטים בתחום האווירונאוטיקה והחלל). כיום לוקחים בה חלק תלמידים משני תיכונים בגבעתיים (קלעי, שמעון בן צבי), כפר הנוער החקלאי כנות, רשת בתי ספר iLEAD ותיכון סנט. פרנסיס בקליפורניה.

התוכנית פותחה על ידיOUT OF THE BOX  עסק חברתי המקדם חדשנות ויזמות בתחום ה-STEAM  (דגש על חלל ואווירונאוטיקה) במערכת החינוך בהובלה של תושבת העיר והיזמת החברתית ורד כהן ברזילי. היא פועלת במתווה של פדגוגית מוטת עתיד ומעניקה לתלמידי כיתות ט ו-י את מכלול המיומנויות ה-21 כפי שנקבעו על ידי ה OECD. במסגרתה התלמידים האמריקאים והישראלים לומדים ועובדים יחד על המצאות שיסייעו לנאס"א במשימותיה בתחום החלל. תחום החלל נמצא בזינוק חד בשנים האחרונות עם ההיערכות של נאס"א, מעצמות העולם ויזמים פרטיים לאייש את הירח כבר בשנת 2024.

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה