חדשות רמת גן-גבעתיים

מסורת ז'בוטינסקי

חדשות רמת גן-גבעתיים22 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

"ממשיכים את מורשת ז'בוטינסקי" שילוט המתאר את פועלו ההיסטורי של זאב ז'בוטינסקי יוצב ברחוב הראשי של רמת-גן

מסורת ז'בוטינסקי
צילום באדיבות מכון ז'בוטנסקי

בשבוע שעבר התגבשה החלטה חינוכית להציב לוחות המציינים את מפגשיו של המנהיג הציוני זאב ז'בוטינסקי עם ראשי המדינה. הלוחות יוצבו בסמוך לשילוט הרחוב הראשי שנקרא על שמו של ז'בוטינסקי. הרעיון התקבל במסגרת סיורו של ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן במכון ז'בוטינסקי במסגרת הידוק הקשרים עם המוזיאון במהלך סיור בו התרשם מהתצוגה ומערכי הלימוד שמועברים בימים אלו במכון. את הסיור ליוו יו"ר המכון, יוסי אחימאיר, ומנכ"ל המכון, גדעון מיטשניק, המתגוררים ברמת-גן. הביקור עמד בסימן מערך שיתופי פעולה חינוכיים, כשאחד הרעיונות המרכזיים היה מתן ביטוי למפגשים ההיסטוריים שבין זאב ז'בוטינסקי לדמויות מפתח בחברה הישראלית כמו הרצל, ארלוזורוב ,ביאליק, קריניצי ובן גוריון אשר של שמם רחובות הנושקים לרחוב ז'בוטינסקי ברמת גן.

קשרו של ז'בוטינסקי לרמת-גן הוא קשר עמוק וכבר בשנת 1907 נרקמו קשרים אישיים בין זאב ז'בוטינסקי לאברהם קריניצי שברבות הימים עמד לראשונה בראש עיריית רמת-גן. הקשרים החמים בין השניים, נוצרו ברוסיה בצל הפרעות ומעשי הטבח בקהילות היהודיות שהיו במגמת עליה. שני המנהיגים התאגדו סביב הרעיון של הגנה עצמית והקניית ביטחון לתושבים היהודים. העתק של אחד המכתבים הללו, שכתב ז'בוטינסקי לאברהם  קריניצי בשנת 1934, נמסר לראש העיר עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן במהלך סיורו במוזיאון. בפני ראש העיר הוצגו בין היתר גם 'האטלס הראשון בעברית' שהוציא לאור ז'בוטינסקי בשנת 1926, "כלבו לתלמיד" שהוציא לאור ז'בוטינסקי בשנת 1927 ומיצגים היסטוריים נוספים. בסיום הסיור הוענק לראש העיר אחד הכרכים האחרונים מהמהדורה החדשה של כתבי ז'בוטינסקי.

                                 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אוטובוס השבת יגיע לגבעתיים בשבוע הבא

התחבורה הציבורית בערבי שישי וימי שבת בין גבעתיים לתל אביב תצא לדרך בסוף השבוע הבא, 20 בנובמבר. מועצת עיריית גבעתיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

צופים פגיעה

ההסלמה הביטחונית בדרום גרמה לשיבושים קשים בשגרת החיים ברמת גן ובגבעתיים. גני הילדים, בתי הספר, הצהרונים, המרכזים הקהילתיים ומועדוני הגמלאים...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בנובמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה