חדשות רמת גן-גבעתיים

אנשים למען הקהילה

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

ערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית התקיים בתיאטרון היהלום ברמת גן • סגן ראש העירייה מנחם דוד: "לראות את כל המתנדבים והמתנדבות זה מראה שמחמם את הלב"

אנשים למען הקהילה
שאמה הכהן בערב ההוקרה. "ואהבת לרעך כמוך" ׀ צילום: דוברות העירייה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן "כרטיס המתנדב הראשון", המעניק למתנדבים מגוון של הנחות בבתי עסק בעיר.
ברמת גן פועלים גופים רבים העוסקים בהתנדבות ובעשייה למען הקהילה, שמציעים לאלפי מתנדבים תושבי העיר תמהיל רחב של תכניות ופרויקטים במגוון תחומים, בהם זכויות תושב, קשישים, חינוך, רווחה ועוד. יחידת ההתנדבות העירונית מהווה כתובת מקצועית לניהול תחום ההתנדבות בעיר, ויוצרת חיבור יעיל בין כל הגורמים המעורבים בתחום ההתנדבות.
חלק מהפרויקטים מנוהלים על ידי האגף לשירותים חברתיים בעירייה. פרויקטים אחרים פועלים במסגרת אגף החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים. "לראות את כל המתנדבים והמתנדבות שמסייעים לאגף לשירותים חברתיים, זהו מראה שמחמם את הלב. בתורה ישנו מושג יסוד 'ואהבת לרעך כמוך', שלפיו האדם צריך לאהוב את רעו, כשם שהוא אוהב את עצמו", ציין סגן ראש עיריית רמת גן ומחזיק תיק השירות החברתיים עו"ד מנחם דוד. "זה ערב של התרוממות רוח ונכונות לתת – לתת מעצמך לזולת, דבר שדרוש בחיי היומיום שלנו, ובוודאי בתקופתנו זו".
מנהלת האגף לשירותים חברתיים גילה טאושטיין אמרה באירוע כי יחידת ההתנדבות העירונית מפעילה ומכשירה אלפי מתנדבים בעיר הפועלים בשורת תחומים, בפרויקטים חברתיים וחינוכיים. "הפעילות מתרחשת כל השנה. הערב הזה הוא הזדמנות להוקיר אותם על פועלם". לדבריה, בחודש הבא יתקיים פורום מתנדבים, שאליו יוזמנו ראשי ארגונים ועמותות. "אנחנו מאמינים שבזכות שיתופי הפעולה נצליח להגיע רחוק יותר, והתרומה שלנו למען החברה תגדל", הוסיפה.
מנהלת יחידת ההתנדבות העירונית, סמדר גיבור, הוסיפה: "היחידה מעניקה כלים מעשיים לרכזי ההתנדבות ולמתנדבים הרבים הפועלים ברחבי העיר, כמו הכשרות מקצועיות, מפגשי עמיתים בין ראשי הארגונים וסיוע בתהליכי גיוס והובלת המתנדבים. מולנו ניצבת המטרה – להעלות את המודעות ואת איכות ההתנדבות בעיר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מחזירים את משפחת אליה הביתה

מאות הגיעו אמש (18/2) בשעות הערב להפגנה בקניון גבעתיים, במחאה על מניעת משפחת אליה, תושבת העיר, לחזור לארץ עם בנם...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בפברואר 2020    דקה אחת
0

יש עתיד: שבוע החינוך והנוער בגבעתיים

עמית המאירי את השבוע האחרון פתחו בכירי עיריית גבעתיים בישיבה משותפת עם נציגי מועצת הנוער העירונית, לציון פתיחת שבוע החינוך...

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה