חדשות רמת גן-גבעתיים

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

הסניף החדש, שמצטרף לשני סניפים של התנועה בעיר, יפעל במרכז העיר • שאמה הכהן: ״חברה איכותית וחזקה נבחנת בסולידריות שלה וביכולתה להעניק שוויון הזדמנויות לכולם"

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו
שאמה הכהן ופעילי כנפיים של קרמבו. "ערך מוסך" ׀ צילום: דוברות העירייה

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק הצעירים בעירייה שלומי בן ששון, מחזיק תיק הנוער ישראל זרי, ואורית אמיתי, הפועלת לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בעיר.
יצוין כי כנפיים של קרמבו היא תנועה ייחודית וערכית לילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים. בתנועה פעילים מכל קשת הלקויות ומכל דרגות החומרה, כמו לקויות תקשורתיות, חושיות, קוגניטיביות, פיזיות ועוד. חזון התנועה הוא ליצור יחד מקום ומשמעות לכל אדם, והיא פועלת מתוך אמונה כי כל ילד, ללא קשר למצבו הגופני ולצרכיו המיוחדים, יכול וזכאי להיות חלק מפעילות חברתית וליהנות ממנה.
ברמת גן כבר פועלים שני סניפים של התנועה, ובהם כ-350 חניכים עם ובלי צרכים מיוחדים. הסניף הראשון שהוקם בעיר, לפני כשבע שנים, פועל בדרומה, בבית הספר קורצ'אק, ואומץ על ידי הנהלת בית הספר. הסניף השני בעיר הוקם לפני כשש שנים בבית הצנחן בצפון העיר. בכל סניף צוות הכולל את מנהל הסניף ותחתיו רכזים, שלרוב צומחים מתוך התנועה. אליהם צמודים עובדים סיעודיים, שיחד עם ההנהגה הצעירה של עשרות בני נוער, נותנים מענה למגוון רחב של משימות.
״חברה איכותית וחזקה נבחנת בסולידריות שלה, ביכולתה לתת מענה מיטבי לאוכלוסיות בעלות צרכים שונים ומיוחדים ובהענקת שוויון הזדמנויות לכולם", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. "זוהי זכות גדולה עבורי, להעמיק את שיתוף הפעולה עם עמותת כנפיים של קרמבו, שמעניק ערך מוסף לשני הצדדים".
זרי הדגיש כי כנפיים של קרמבו היא תנועת הנוער החשובה ביותר שקמה בעשורים האחרונים בישראל. "זו נקודת זכות לנוער הרמת גני ולעיר, שבוחרת לקדם נוער בעל צרכים מיוחדים בתחומה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"האח הגדול" מגיע לרמת גן

כ-830 מצלמות אבטחה מוצבות כיום במרחב הציבורי ברמת גן, ובשנה הבאה מספרן יזנק לכ-1,500. כך מסר מנהל מחלקת מערכות מידע...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

בית ספר לילדים מיוחדים יוקם ברמת אפעל

בית ספר מתקדם לחינוך מיוחד, שיוקם בכניסה לשכונת רמת אפעל ברמת גן, סמוך לתיכון החדש הנבנה באזור, ישמש ילדים ובוגרים...

חדשות רמת גן-גבעתיים22 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה