חדשות רמת גן-גבעתיים

הוסר הלוט מהאנדרטה לזכר שון מונדשיין

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

לוחם גולני, שנהרג במבצע צוק איתן, הונצח בגינת הסיטי בגבעתיים • האנדרטה לזכרו משתלבת בפסל "האדם החושב" של רודן

הוסר הלוט מהאנדרטה לזכר שון מונדשיין
טקס חשיפת האנדרטה. "תסייע לשמר את זכרו של שון לעד" | צילום: דוברות העירייה בתמונה הקטנה: שון מונדשיין ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

בטקס מרגש נחנכה בגינת הסיטי החדשה בגבעתיים אנדרטה לזכרו של לוחם גולני שון מונדשיין ז"ל, שנהרג יחד עם חבריו בנגמ"ש במהלך מבצע צוק איתן. האנדרטה המרשימה משתלבת בפסל "האדם החושב" – רפרודוקציה של האמן הצרפתי רודן ותרומת הנדבנית רותי עופר.
טקס ההנצחה התקיים במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק וראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, ובהשתתפות בני משפחתו של שון מונדשיין – הוריו נינה ומנחם, האחים שיר לי ושחף, נציגים מחטיבת גולני ואורחים רבים.
שון נולד בדצמבר 1994 וגדל סמוך לגבעתיים, בשכונת נחלת יצחק. הוא היה ילד שני להוריו. ב-21 ביולי 2013 התגייס שון לצה"ל, וכממשיך דרכו של אחיו הגדול שחף, לחם בחטיבת גולני, בגדוד 13, שבו בלט כבעל יכולות גבוהות, אומץ, רוח הקרבה וחברות.
במבצע צוק איתן נלחמו שון וחבריו לגדוד בקרב בשכונת שג'אעיה בעזה, וב-20 ביולי 2014 נפגע הנגמ"ש שבו היו שון וששת חבריו, שנהרגו בתוכו. שון היה בן 19.5 בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בנחלת יצחק שבתל אביב.
בטקס הסרת הלוט השתתפו ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, הוריו של שון והנדבנית רותי עופר. קוניק ציין בטקס כי פסל האדם החושב המוצב בגינת הסיטי החדשה, במקום הקרוב לבית משפחתו של שון, הוא נחמה קטנה לאובדן הגדול של המשפחה. "הפסל המרשים יהיה מעתה חלק מנוף הגינה, והמשפחות והילדים שיבקרו בה יסייעו לשמר את זכרו של שון לעד", הוסיף.
רודן היה פסל צרפתי ידוע בסגנונו הריאליסטי, ובמיוחד בזכות פסלו המפורסם "האדם החושב". פסל זה מייצג את דיוקנו הדמיוני של דנטה ומהווה סמל לרוחו החוקרת של האדם, שהייתה אופיינית לשנות ה-80 של המאה ה-19.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
0

חיזוק משמעותי

עיריית רמת-גן החלה לעבוד עם חברת " call יכול", המעסיקה עובדים עם מוגבלויות. עובדי החברה יחלו לעבוד עם אגף הכספים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה