חדשות רמת גן-גבעתיים

פותחים את השנה ואת הלב

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בספטמבר 2019    2 דקות
0

העיריות, בסיוע עמותות פרטיות ומתנדבים, פועלות לחלוקת אלפי חבילות מזון בשתי הערים • בערב החג יתקיימו שישה סדרי ראש שנה ציבוריים ברמת גן, במטרה לסייע למשפחות ולקשישים עריריים להפיג את הבדידות

פותחים את השנה ואת הלב
אורזים חבילות מזון לנזקקים ב"בית מעשים טובים". "יש כאלה שמתביישים" ׀ צילום: בית מעשים טובים

"מה שהכי חימם לי את הלב, היה לראות אחדות אמיתית. אחרי המחלוקות הקשות בבחירות, מתנדבים מכל הקשת הפוליטית התנדבו להכנת חבילות מזון וחלוקתן", מספר יוסי טוב, מנהל "בית מעשים טובים" ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן.
כ-1,500 חבילות מזון יחולקו עד ראש השנה למשפחות ובודדים. לדברי טוב, "כל חבילה שוקלת כ-30 ק"ג וכוללת כ-35 מוצרי יסוד בשווי כולל של כ-250 שקל. גייסנו תרומות ומאות מתנדבים. אנחנו משתדלים למסור את החבילה לכל משפחה באופן אישי, בביתה. גם מפני שהחבילה כבדה וקשה ללכת איתה, וגם כדי למנוע מהנזקקים מבוכה. יש כאלה שמתביישים".
בין המתנדבים הרבים, שהגיעו השבוע ל"בית מעשים טובים", גם היו קצינים מחיל האוויר, שדאגו להבאת החבילות לבתי הנזקקים. "רוב החבילות מחולקות ברמת גן, הרי עניי עירך קודמים, אבל אנחנו מחלקים חבילות גם במקומות נוספים, כמו דרום תל אביב", מציין טוב, ומספר שלא רק נזקקים ביקשו סיוע בחבילות מזון לקראת החג. "אנחנו רואים גם משפחות שלא מצליחות לסגור את החודש בגלל יוקר המחיה. יש הרבה חד-הוריות וגם מבוגרים".
גם בעיריות רמת גן ובגבעתיים נערכו לסיוע לנזקקים. עד החג יחולקו בכל עיר אלפי חבילות מזון, בנוסף לעזרה של עמותות ומתנדבים נוספים הפועלים בשתי הערים. בעיר התקיים זו השנה הרביעית ברציפות פרויקט "מבשלים לחג", שיזמה ומרכזת רחלי סקלר אוסלקה, בשיתוף יחידת ההתנדבות באגף לשירותים חברתיים. במסגרת המבצע מבשלים מתנדבים ארוחות חמות לכ-50 משפחות רווחה.
בנוסף, ריכז האגף לשירותים חברתיים תרומות מגורמים פרטיים לחבילות מזון ותלושי חג. לקשישים בודדים הוצעו גם נופשונים שאותם יוכלו לנצל במהלך ימי החג. השנה מתקיים גם פרויקט משפחות לחג, שבמסגרתו יגיעו משפחות צעירות מהעיר לבתי אזרחים ותיקים עם שי סמלי.
בתוך כך, בערב החג יתקיימו שישה סדרי ראש שנה ציבוריים ברמת גן. סדרי ראש השנה יתקיימו ב"בית האזרח", "בית מעשים טובים", בבית הכנסת מרום נווה, באולם "סיאני" ברחוב ההגנה, ב"מרכז לאה" ברחוב עוזיאל ובבית הכנסת "מנחת חובב" ברחוב השר משה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
0

חיזוק משמעותי

עיריית רמת-גן החלה לעבוד עם חברת " call יכול", המעסיקה עובדים עם מוגבלויות. עובדי החברה יחלו לעבוד עם אגף הכספים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה