חדשות רמת גן-גבעתיים

הפיקוח על הצהרונים עובר לעיריית רמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

בראש מועצת החינוך העירונית החדשה תעמוד רונית תירוש, לשעבר מנכ"לית משרד החינוך • ליעד אילני: "נשקיע עשרות מיליוני שקלים בחיזוק החינוך לגיל הרך ובשיפור משמעותי של איכות הצהרונים והמועדוניות"

הפיקוח על הצהרונים עובר לעיריית רמת גן
אילני. "היפוך פירמידה" ׀ צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

החל משנת הלימודים הבאה, הניהול והפיקוח על הצהרונים יעבור מחברת "מפעלי בית עמנואל" לאגף החינוך בעיריית רמת גן. כך הודיעו ראש העירייה כרמל שאמה הכהן וממלא מקומו ליעד אילני, בכנס ההשקה של מועצת החינוך העירונית. בראש המועצה תעמוד רונית תירוש, שכיהנה בעבר, בין היתר, כחברת כנסת (קדימה) וכמנכ"לית משרד החינוך.
התכנית נועדה ליצור רצף חינוכי, שבמסגרתו מדריכות צהרונים יחלו עבודתן בשעה 12:30, ויחד עם הגננת וסייעת הגן ימשיכו לעבוד עד השעה 17:00. עוד נקבע כי כל גני הילדים הפרטיים בעיר ידורגו לפי ארבעה מדדים שיפורסמו ויהיו שקופים ונגישים להורים באתר העירייה.
כמו כן, הובטח כי החל מספטמבר 2020 יועלה שכר המדריכות והסייעות בצהרונים, במטרה להפוך את התפקיד לאטרקטיבי. שיפור תנאי השכר, הרחבת היקף המשרה והניהול והפיקוח הפדגוגי על ידי אגף החינוך, יאפשרו גיוס של מועמדות איכותיות, עם תנאי סף גבוהים, ושימור של העובדות הטובות במערכת.
באירוע ההשקה השתתפו שאמה הכהן, אילני, מחזיקת תיק החינוך מירה שנאן, מנהלת אגף החינוך אורית איתיאל והורים לילדים. "רמת גן מובילה גם בחינוך. מהפכה זו לא יכולה לצאת לפועל ללא תעדוף עירוני במשאבים, בתקציבים ובשיתוף הפעולה של העירייה עם הצוות החינוכי וההורים".
אילני הוסיף: "אנחנו עושים היפוך פירמידה אמיתי. נשקיע עשרות מיליוני שקלים בחיזוק החינוך לגיל הרך ובשיפור משמעותי של איכות הצהרונים והמועדוניות. האיכות הפדגוגית של סוף יום הלימודים תהיה זהה לאיכות הפדגוגית של תחילת יום הלימודים. אנחנו מחויבים לכך שרמת גן תהיה המקום הכי טוב בישראל לגדל בו ילדים".
מנהלת אגף החינוך, אורית איתיאל: "נפעל להעמקת תחושת השייכות החברתית, פיתוח מצפן ערכי ותרומה לקהילה. נשפר את התשתיות הפיזיות והדיגיטליות, נוביל פיתוח מקצועי לצוותים החינוכיים ונתאים את התכנים הנלמדים לעידן הנוכחי. רמת גן הייתה ותמשיך להיות העיר המובילה בחינוך בישראל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה