חדשות רמת גן-גבעתיים

השוע"ל מגיע לגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

המערכת החדשה לשליטה ובקרה מאפשרת תיאום מדויק ומהיר יותר בין כל גופי החירום וההצלה בעיר, ומקושרת לפיקוד העורף ולרח"ל (רשות החירום הלאומית) במשרד הביטחון

השוע"ל מגיע לגבעתיים
מערך החירום בגבעתיים. מרכזת-על אחת ׀ צילום: דוברות העירייה

פיקוד העורף אישר לעיריית גבעתיים לקבל את תוכנת השליטה והבקרה החדשה לניהול אירועי חירום – שוע"ל. המערכת החדשה מבוססת על סביבת חלונות, והיא אמורה להחליף את המערכות הקיימות.
מערכת שוע"ל מאפשרת תיאום מדויק ומהיר יותר בין כל גופי החירום וההצלה בעיר, בנוסף לתמיכה בתהליכים מבצעיים בעורף, ועובדת בכל טווחי התקשורת – קווית, סלולרית ולוויינית. אף שהמערכת אינה מסווגת וסודית, היא תהיה מצוידת במעטפת אבטחת מידע והצפנה, לטובת מניעת חדירות ושיבושים.
לקראת קליטת המערכת בעיר, התקיימו שלושה ימי הדרכה ראשונים למנהלים מקצועיים בעירייה, או כפי שהם נקראים בשעת חירום – מנהלי תאים. במהלך השבועות הקרובים יתקיימו ישיבות לגיבוש תפיסת ההפעלה החדשה, וייערכו תרגילים ייעודיים לקליטתה המלאה של המערכת ברשות.
בעירייה ציינו כי המערכת מייעלת את השליטה בכוחות השונים באמצעות מרכזת-על אחת, המקושרת למערכות עירוניות נוספות, כמו המוקד העירוני, המצלמות העירוניות, מיקום רכבי הצלה של כל הגורמים ומצבת כוח האדם בעת חירום. המערכת נותנת תמונת מצב אמיתית לפיקוד העורף ולרח"ל (רשות החירום הלאומית) במשרד הביטחון, על מצב הרשות ואופן התמודדותה עם אירועי החירום השונים.
"בשנים האחרונות נבחנו על ידי אגף ביטחון ושירותי חירום ומחלקת מערכות מידע שורת מערכות שונות לשליטה ובקרה, אך לא נמצאה מערכת אחת שתיתן פתרון לכל הדרישות שהועלו על ידינו", ציינה סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק חירום וביטחון אור-לי ניב. "מיד לאחר קליטת המערכת הזו ברשויות המקומיות לפני כשנתיים, בעיקר ברשויות הנושקות לקווי העימות בדרום ובצפון, ביקשנו לקלוט את המערכת ונענינו בחיוב".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה