חדשות רמת גן-גבעתיים

מיזם ה"סבבוס" יורחב

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בספטמבר 2019    דקה אחת
2

בשלב הראשון תצטרף למיזם קריית אונו. "אנחנו מקיימים מגעים עם רשויות נוספות, בהן סביון, גני תקווה ותל אביב", אומר סגן ראש עיריית רמת גן עו"ד רועי ברזילי. "מדובר בשירות חיוני לתושבים"

מיזם ה"סבבוס" יורחב
ה"סבבוס". "האוטובוסים מלאים" ׀ צילום: דוברות העירייה

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית אונו ובהמשך ערים נוספות.
סגן ראש העירייה עו"ד רועי ברזילי, אמר שעם תום חוזה ההפעלה הראשוני של חברת האוטובוסים בשבת, יצאה העירייה למכרז חדש. לדבריו, סוכם עם עיריית קריית אונו על הצטרפות למיזם באמצעות "הקו הלבן", שבמהלך הקיץ יצא מקריית קריניצי ועתיד לצאת בהמשך מקריית אונו. "אנחנו מקיימים מגעים עם רשויות נוספות, ובהן סביון וגני תקווה. גם בתל אביב גם בודקים אפשרות להצטרף, אבל ביקשו להמתין עד לאחר הבחירות", סיפר ברזילי. להערכתו, במהלך החורף הביקוש לאוטובוס בשבת יפחת.
העלות הכספית של ה"סבבוס" במהלך הקיץ הסתכמה בכ-210 אלף שקל. להערכת ברזילי, העלויות יפחתו. "ההצטרפות של ערים נוספות תוזיל את ההוצאה שלנו. נמשיך לתת את השירות ללא תשלום לתושבי העיר".
האוטובוסים בשבת החלו לפעול לפני כחודשיים, לאחר מאבק ציבורי ומשפטי שהובילו בכירים בציבור הדתי בעיר. המאבק כלל עצרת מחאה בכיכר אורדע, תפילת מחאה ברחוב האצ"ל פינת הירדן ועתירה לבית המשפט. למרות כל אלה, יותר מ-10,000 תושבים השתמשו באוטובוסים, שנסעו בלילות שישי ובשבת. "הוכחנו שמדובר בשירות חיוני לתושבים, ואני מאוד מרוצה. החלום שלי התגשם. מאז שאני חבר מועצה, רציתי שזה יקרה, ואני שמח שראש העירייה הצליח ליישם את זה", ציין ברזילי.
כרמל שאמה הכהן הוסיף כי בכוונת העירייה לצאת למכרז לקראת 2020, יחד עם ערים נוספות, במטרה לכסות את כל ערי גוש דן. "התחייבתי שאם ה'סבבוס' יזכה לשימוש דליל, המיזם ייסגר, ואם יזכה לשימוש ער, הוא יימשך ויורחב. כבר ברור שהאוטובוסים מלאים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • רון
  סוף סוף גם למען החילונים

  מצויין 🙂
  איזה כיף לשמוע שתהיה תחבורה גם למען הציבור החילוני בשבת

 • רון
  איזה כיף לשמוע

  מצויין, סוף סוף תהיה תחבורה גם בשביל הציבור החילוני בשבת