חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן מסבסדת את תנועות הנוער

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

בשלב ראשון, יוזלו דמי הרישום לכ-6,000 ילדים ובני נוער הפעילים בתנועות השונות ובקבוצות הספורט בעיר ב-115 שקל, ובהמשך צפויה הוזלה של עד 90% • מחזיק תיק הנוער: "המהלך המרגש ביותר שיצא לי לקדם"

רמת גן מסבסדת את תנועות הנוער
הנוער העובד והלומד. "כל ילד שני בעיר חבר בתנועת נוער" ׀ צילום: דניאל דלה רוקה

דמי הרישום לתנועות הנוער ברמת גן יוזלו בשיעור חד של עד 90%. כך הוחלט פה אחד בישיבת מועצת עיריית רמת גן. למרות הקרע בין הקואליציה לאופוזיציה, התאחדו כולם מאחורי הצעת ראש העירייה כרמל שאמה הכהן ומחזיק תיק הנוער ישראל זרי, לצאת במהלך רב-שנתי שבמסגרתו יוזלו דמי הרישום לתנועות הנוער ולקבוצות הספורט בעיר בשיעור של עד 90%.
כ-6,000 ילדים ובני נוער משתתפים בפעילויות השונות בתנועות הנוער בעיר, הכוללות שמונה שבטים של הצופים, חמישה סניפים של בני עקיבא, שני סניפים של תנועת "כנפיים של קרמבו" לילדים עם צרכים מיוחדים, סניף של הנוער העובד והלומד, סניף של מכבי הצעיר וסניף של תנועת איגי לנוער הגאה.
החלטת מועצת העיר תוזיל בשלב ראשון את דמי הרישום ב-115 שקל. במקום 710 שקל לשנה, המחיר יהיה 595 שקל.
מהנהלת שבט הצופים ברמת גן נמסר: "אין ספק שההכרה בחשיבות הפעילות התנועתית, לצד ההבנה שחניכות בתנועה מעצבת את בני הנוער שלנו והופכת אותם להיות אזרחים טובים יותר לעירם ולמדינתם, אינן עניין של מה בכך. מתוך שיתוף הפעולה הנפלא הזה, נוכל להוזיל את דמי הרישום השנתיים לתנועה כבר בשנת הפעילות הנוכחית, הנפתחת בימים אלה. אנו מברכים על החלטת המועצה".
זרי: "כל ילד שני בעיר חבר בתנועת נוער, והתפקיד שלנו הוא לקיים ולעודד את הנתון החשוב הזה. כבוגר תנועת נוער, אני מודע לחשיבות שכל נער ונערה יתנדבו וייקחו חלק בחינוך בלתי פורמלי, ללא קשר למצב הסוציו-אקונומי בבית. המהלך הזה הוא המרגש ביותר שיצא לי לקדם, ואת השינוי ירגיש כל הורה כבר השנה".
שאמה הכהן הוסיף: "אנחנו רואים בתנועות הנוער והספורט חלק ממערך החינוך העירוני, ובסיסיו חייבים להיות נגישים לכל ילד ומשפחה, ללא קשר לרקע הכלכלי. לא היה קל למצוא תקציב לשם כך, ולא יהיה קל להתמיד בכך, אבל כל עוד אנחנו פה, אלה סדרי העדיפויות וזו הדרך".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עיר בחפירות

עבודות תשתית נרחבות שמבוצעות בכמה אזורים בגבעתיים, ועבודות נוספות המתוכננות להתבצע בתוך כמה חודשים, צפויות להפוך לחלק משגרת החיים בעיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    דקה אחת
0

המאבק עולה שלב

"רשות הרישוי תגיש הודעה בתוך עשרה ימים, האם היא מקבלת את המלצת ועדת הערר, שלפיה החלטתה תבוטל בהסכמה ובהתאמה ויבוטל...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה