חדשות רמת גן-גבעתיים

מגמה חדשה לרפואה

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

שיתוף פעולה בין תיכון קלעי לאסותא יכלול לימודי רפואה בהיקף של 15 יחידות לימוד • תלמידי המגמה ישולבו בעבודה מעשית במרפאות, בתי חולים, מד"א וסיוע לקשישים ולבעלי צרכים מיוחדים

מגמה חדשה לרפואה
בית החולים אסותא. "העולם האמיתי" ׀ צילום: עופר וקנין

תיכון קלעי בגבעתיים יחל בשיתוף פעולה עם בית החולים אסותא, שיכלול לימודי רפואה. את היוזמה קידם מנהל קלעי ד"ר אבי בנבנישתי, בגיבוי בכירים באגף החינוך וראש העירייה רן קוניק.
במסגרת התכנית, ילמדו תלמידי המגמה הייחודית בקלעי מדעי החיים בהיקף של 15 יחידות לימוד, עם התמקדות בביולוגיה ומדעי הבריאות כמקצוע מוביל. בנוסף, יכללו הלימודים גם התמחות במערכות רפואיות, כולל פרויקט גמר. מגמת הרפואה בקלעי פותחת אפשרות לבני נוער המתעניינים בעולם הבריאות והרפואה, להעשיר את הידע שלהם בתחום ולסיים את שנות לימודיהם במסלול זה. הלימודים יסייעו להם בהמשך להשתלב במערכת הבריאות בארץ.
שיתוף הפעולה עם בתי החולים והמרפאות של אסותא ברחבי הארץ נועד לאפשר לתלמידי המגמה התנסות מעשית ייחודית בכמה תחומים מרכזיים. במהלך הלימודים יעברו התלמידים סיורים והתנסות בעבודת בית החולים, במרכזים רפואיים ובמד"א. התלמידים ייחשפו למרצים ואנשי רפואה מובילים, שיעניקו להם היכרות עם פסגת הידע הטכנולוגי והקליני. בנוסף, הם יוכלו לצפות בהליכים רפואיים המתרחשים בין כותלי בתי החולים ויקבלו הסברים על ניתוחים וצינתורים.
כמו כן, ישולבו תלמידי בית הספר בפעילויות של מחויבות חברתית בקהילה, בסיוע לקשישים ולבעלי צרכים מיוחדים. הציפיות הן ששיתוף הפעולה בין קלעי לאסותא יניב גם תרומה לתחומי הרפואה המונעת והטיפול בקהילה.
"בשנים האחרונות נפתחו בבתי הספר בגבעתיים מגמות חדשות ומתקדמות, שנועדו לחשוף את התלמידים שלנו, כבר בשלב לימודיהם בתיכון, לתעשייה המתקדמת. המגמה החדשה לרפואה ומגמות נוספות, שכולן בליווי מקצועי של החברות המובילות את התחום ברמה הבינלאומית – מאפשרות לתלמידים, בנוסף ללימודיהם התיאורטיים, לחוות בפועל איך הדברים מתרחשים בעולם האמיתי", ציין ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עיר בחפירות

עבודות תשתית נרחבות שמבוצעות בכמה אזורים בגבעתיים, ועבודות נוספות המתוכננות להתבצע בתוך כמה חודשים, צפויות להפוך לחלק משגרת החיים בעיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    דקה אחת
0

המאבק עולה שלב

"רשות הרישוי תגיש הודעה בתוך עשרה ימים, האם היא מקבלת את המלצת ועדת הערר, שלפיה החלטתה תבוטל בהסכמה ובהתאמה ויבוטל...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה