חדשות רמת גן-גבעתיים

אנדראס פינת ז'בוטינסקי

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0
אנדראס פינת ז'בוטינסקי
שאמה הכהן ואנדראס. "הכרה מפתיעה" ׀ צילום: דוברות העירייה

מועצת עיריית רמת גן קיבלה את המלצת ועדת השמות, ומעתה רחוב אל על ייקרא רחוב אנדראס, על שם שגריר מקסיקו באונסק"ו אנדראס רומר, שפעל למען ההכרה בירושלים כבירת ישראל. השקת הרחוב הרשמית תיערך בתחילת אוקטובר, בנוכחות שרים ושגרירים מרחבי העולם.
"לא אוכל לשכוח את התדהמה שהייתה באולם, כשפרופ' רומר סירב לקבל את הפקודה ממשרד החוץ המקסיקני בנושא כה רגיש, כמו ההחלטה על ירושלים", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, שכיהן כשגריר ישראל באונסק"ו.
פרופ' רומר, ממוצא יהודי, יצא נגד מהלכים דיפלומטיים שנועדו לפגוע בישראל בארגון אונסק"ו. "אני רוצה להודות לראש העירייה ולתושבי רמת גן, על ההכרה המפתיעה והמדהימה ביותר שקיבלתי", ציין פרופ' רומר. "התנגדתי ליוזמת המדינות הערביות, לא רק בגלל היותי יהודי, אלא כיוון שזה היה הדבר המוסרי לעשות. החלטה זו הייתה מלאה בשנאה. אני רואה בנקודה זו ציון דרך בקריירה הדיפלומטית שלי, הכרוכה באחריות להמשיך ולהילחם למען הסיבות הנכונות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוד פתוח

ביום ראשון הקרוב ולמשך שבוע יתקיימו ברחבי ישראל אירועי שעת הקוד, כחלק מפרויקט עולמי, שבו משתתפים עשרות אלפי תלמידים ותלמידות...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

גולדברג בונה עתיד

אחד משלושת קווי המטרו המתוכננים באזור המרכז יעבור מתחת לרחוב כצנלסון בגבעתיים. בפגישה שקיימו חברים בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה