חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן וגבעתיים נצבעו בכחול לבן

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    3 דקות
0

מספירת מרבית הקלפיות עולה כי ברמת גן, שבה שיעור ההצבעה עמד על 66%, קיבלה מפלגתו של בני גנץ יותר מ-43% • בגבעתיים, שבה שיעור ההצבעה עמד על 72%, קיבלה המפלגה 49%

רמת גן וגבעתיים נצבעו בכחול לבן
יום הבוחר ברמת גן וגבעתיים. אווירת הפנינג ׀ צילומים: אבשלום ששוני

יום הבחירות ברמת גן ובגבעתיים הורגש בעיקר בסמוך לקלפיות. בחוצות הערים האווירה הייתה של הפנינג, כשרבים מילאו את בתי הקפה, הקניונים והפארקים.
שיעור ההצבעה ברמת גן עמד על כ-66%. מספירת מרבית הקלפיות בעיר עולה כי כחול לבן קיבלה ברמת גן 43.19%, הליכוד – 24.60%, העבודה-גשר – 7.99%, המחנה הדמוקרטי – 7.08%, ישראל ביתנו – 5.82%, ימינה – 4.6%, ש"ס – 3.5% ויהדות התורה – 1.26%.
בגבעתיים שיעור ההצבעה היה גבוה יותר – 72%. מספירת מרבית הקלפיות בעיר עולה כי כחול לבן קיבלה 50%, הליכוד – 17%, המחנה הדמוקרטי – 11%, העבודה-גשר – 10%, ישראל ביתנו – 4% וימינה – 3.6%.
במטה הבחירות של העבודה-גשר, ברחוב משמר הירדן בגבעתיים, אמר מנכ"ל עיריית גבעתיים לשעבר, חיים ברזל, מהפעילים הבולטים בסניף הוותיקים: "אנחנו עושים מאמץ לגייס את כולם. גבעתיים לא עיר גדולה, וכולם מכירים את כולם. יש לנו בכל שישי פרלמנט קבוע של ותיקי העיר, וכולם מתגייסים לשמור על מפלגת העבודה". חבר מועצת העיר לשעבר, משה גולני, הוסיף: "זה קרב על הבית. אני מאמין שהפעם המפלגה תקבל יותר מ-10%".
יובל פרנקל, מהפעילים המיתולוגיים של מפלגת העבודה, יצא בקריאה נרגשת בוואטסאפ: "זה היום שלנו, לא תהיה הזדמנות נוספת – חוזרים הביתה ומצילים את מפלגתם של בן-גוריון, אשכול ורבין. הבת שלי הילה הצביעה לעבודה, והיא הייתה הדור החמישי במשפחה".
סמוך למתחם הקלפיות באשכול גני הילדים ברחוב ריינס בעיר היה שלט אחד של הליכוד, שנראה בודד לצד הקרנבל של כחול לבן והעבודה-גשר. "זמנה של מפלגת העבודה עבר. בפעם הקודמת כחול לבן קיבלה בגבעתיים 51.5%, והפעם אנחנו מקווים לנצח עם 60%", סיפרה בהתלהבות גלית שנפ, מפעילות התנועה. "כבר שבע שנים אני מתנדבת ביש עתיד, ואני מקווה שסוף-סוף נראה מהפך".
ליד תיכון בליך בשכונת רמת חן ברמת גן, עמדו פעילים שחילקו חומרי הסברה. "התחושה שלנו, השמאלנים, היא שיש תקווה, אבל בסוף זה תמיד מתנפץ. אולי הפעם זה ישתנה", אמר בחיוך עומרי ליפשיץ, שהגיע לקלפי יחד עם אשתו אנה וילדיהם הקטנים. "הבאנו את הילדים שירגישו את האווירה. זה חלק חשוב מהחינוך לדמוקרטיה. הילדים מאוד מעורבים".
בבית הספר על שם רפאל איתן ברמת גן פגשתי את חבר מועצת העירייה אלי מוסרי. "אני דואג שתומכי כחול לבן יגיעו להצביע, אבל לא צריך להמריץ אותם, הם מגיעים לבד משעות הבוקר. אני אופטימי".
יקים כהן, שעמד יחד עם פעילי ש"ס מאחורי דוכן הסברה, סיפר: "רואים התעוררות. אנחנו פה, לא על כלכלה, לא על מלחמה, רק על זה שיעזבו אותנו ושכל אחד יחיה על פי אמונתו ודרכו. אנחנו פה כדי לתת טיפה יהדות לעם ישראל. אני לא אומר לחילוני אל תיסע בשבת. אבל מנסים למנוע מופעים ואירועים בהפרדה. למה אני לא יכול לראות מופע, וחילוני כן?".
תלמיד בישיבת ההסדר ברמת גן תלה כרזות תמיכה בימינה: "חשוב מאוד לשמור על שלטון הימין. כולנו התגייסנו לסייע. אני עדיין לא יכול להצביע, אז כל היום אהיה כאן, כי כל קול חשוב. זה קרב על הבית שלי". נפתלי בנט, שהגיע לביקור במטה ימינה בגבעתיים, יצא בקריאה אישית להגיע ולהצביע. "אומנם בגבעתיים יש רוב לגוש המרכז-שמאל, אבל הפעם אנחנו נקבל יותר", הבטיח לו ראש המטה וסגן ראש העירייה מושיק גולדשטיין.
מי ששמר על ממלכתיות היה חבר מועצת עיריית רמת גן יונה טילמן, איש הציונות הדתית. "באתי להצביע ולממש את זכותי, והלוואי שתהיה סוף-סוף אחדות".
במטה הליכוד ברמת גן היו בלחץ. "אנחנו מתקשרים לכל תומך פוטנציאלי שייצא להצביע", סיפר משה רווח, שיחד עם ראש העירייה כרמל שאמה הכהן עמד בראש מטה הליכוד בעיר. ראש סיעת הליכוד במועצת עיריית גבעתיים, טלי ארגמן, הוסיפה: "חשוב לנו להביא כמה שיותר אנשים לקלפי. כל קול יקבע".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הסערה בעירייה נמשכת

לאחר הדרמה הפוליטית הגדולה בשבוע שעבר - כאשר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני הודיע על התפטרותו ומעבר...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    3 דקות
0

סכנה בחצר הגן

"הילדים לא יכולים לצאת לשחק בחצר, בגלל מפגע בטיחותי במדרגות", טוענים הורים לילדים בגן תאנה שבאזור רחוב משמר הירדן בגבעתיים....

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה