חדשות רמת גן-גבעתיים

ללכת שבי אחריו

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

תערוכה המציגה את אהבתו של סגן הדר גולדין ז"ל, שנהרג במבצע צוק איתן, לכתיבה וציור - מגיעה לגלריית תיאטרון היהלום ברמת גן • התערוכה הוצגה, בין היתר, בבניין האו"ם בניו יורק ובמשכן הכנסת בירושלים

ללכת שבי אחריו
שאמה הכהן והוריו של גולדין. "מתפללים להשבתו" ׀ צילום: דוברות העירייה

חמש שנים חלפו מאז נפילתו של סגן הדר גולדין ז"ל במבצע צוק איתן. תמונתו וסיפורו האישי חדרו ללבבות רבים מאזרחי ישראל, אבל מעטים נחשפו לצד האמנותי שלו ולאהבתו לכתיבה ולציור. תערוכה בגלריית תיאטרון היהלום ברמת גן מאפשרת לקהל הרחב הזדמנות להיחשף לצדדים נוספים של הדר.
השקת התערוכה התקיימה בטקס במעמד ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, משפחת גולדין ומאות מתושבי העיר. התערוכה "הדר גולדין – ציור. השראה. תקווה" מגיעה לגלריית התיאטרון, לאחר שהוצגה, בין היתר, בבניין האו"ם בניו יורק ובמשכן הכנסת בירושלים.
כמדריך בתנועת בני עקיבא וכמפקד בצה"ל, הותיר הדר בחניכיו ובחייליו חותם של דבקות בערכים היהודיים, שמחת חיים ואהבת האדם. מיום שלמד לאחוז בעיפרון ועד ליומו האחרון, הוא צייר את עולמו. בשיר שנכתב לזכרו נכתב: "הוד והדר לבושו, עוז וענווה. ציירת עולם בצבעים בהירים, מלאי עדנה".
נטע לנסקי, בת משפחתו של גולדין: "פתיחת התערוכה מתרחשת חמש שנים מאז שהנהגת מדינת ישראל אינה מביאה את הדר למדינתו. הציורים מבטאים את כישרונו של קצין מצטיין, שהושאר בשדה הקרב. אמנות וערכים הם הנשק החזק שלנו, ואובדן ערכים הוא הניצחון של האויב", ציינה לנסקי.
"העיר רמת גן שמחה לארח בגלריית תיאטרון היהלום, את התערוכה שיש בה הרבה מעבר לציורים. אנו מתפללים להשבתו של הדר הביתה במהרה", אמר שאמה הכהן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה