חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן רושמת ירידה באירועי ונדליזם

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

המעבר מתגובה על תלונות במוקד - לסיורים יזומים של גורמי האכיפה והביטחון בגנים וברחבי העיר, מוכיח את עצמו • ראש העירייה: "האתגר שלנו הוא לשמור על איכות החיים של התושבים"

רמת גן רושמת ירידה באירועי ונדליזם
שיטור עירוני בנווה יהושע. "עיר ללא אלימות" ׀ צילום: דוברות העירייה

ירידה של 63% באירועי ונדליזם ברמת גן נרשמה מתחילת שנת 2019. כך עולה מסיכום נתוני העירייה. בנוסף, חלה ירידה של 24% בהיקף הפניות על הפרעות מנוחה מתמשכות וירידה של 11% בתלונות על הפרעות מנוחה ארעיות.
מדי שנה בחודשי הקיץ חל זינוק בכמות הפניות של תושבים למוקד העירוני ולמוקד 100 בשל התקהלויות ומטרדי רעש בפארקים ובגנים הציבוריים. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן הורה על שינוי תפיסה – מעבר מתגובה על תלונות במוקד, לסיורים יזומים ברחבי העיר, בנוסף לטיפול השוטף בתלונות.
התכנית כללה הפגנת נוכחות יזומה של גורמי האכיפה והביטחון בעיר בגנים ציבוריים, תגבור משמרות, גיוס כל מערך הפיקוח העירוני, ושימוש בניידות, קטנועים, אופניים חשמליים וסיורים רגליים. לצד תגבור כוחות הסיור, הוכנה תכנית קיץ במחלקת התרבות של העירייה, שדאגה לספק אלטרנטיבות טובות ומעשירות יותר לבני הנוער.
מנהל אגף הביטחון והאכיפה בעירייה, שמעון שומרוני: "בעיר מתקיימת זה כארבע שנים תכנית 'קיץ שקט', אשר בה מוצבים סדרנים בגנים הציבורים שבהם יש תלונות תושבים על רעש או אירועי ונדליזם. הסדרנים מפקחים מתחילת חופשת הקיץ ועד סופה על הנערים הפוקדים את הגנים, החל משעות הערב ועד השעות הקטנות של הלילה. הסדרנים בקשר ישיר עם ניידות השיטור, וברגע שבו מתפתח אירוע חריג – מוקפצת ניידת שיטור למקום".
שאמה הכהן: "האתגר שלנו הוא לשמור על איכות החיים של התושבים בעיר. שיתוף הפעולה בין גורמי האכיפה והביטחון בעירייה לבין משטרת ישראל הוא חיוני והכרחי לרווחת התושבים. עיריית רמת גן פעלה לקידום תכנית 'עיר ללא אלימות', קידמה התקנת מצלמות אבטחה בפארק הלאומי ותגברה את כוחות הביטחון והאכיפה בעירייה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה