חדשות רמת גן-גבעתיים

סגול כהה

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

נדחתה דרישת עיריית רמת גן לשינוי תוואי "הקו הסגול" של הרכבת הקלה • יו"ר ועדת הביקורת: "שאמה הכהן הבטיח שישכיב 500 תושבים, שיחסמו בגופם את העבודות, אבל הרדים את הציבור"

סגול כהה
הרכבת הקלה. "אין היתכנות הנדסית לביצוע המנהור" ׀ צילום: אבשלום ששוני

דרישת עיריית רמת גן לשינוי תוואי "הקו הסגול" של הרכבת הקלה בצומת אלוף שדה-הירדן נדחתה על ידי הוות"ל במִנהל התכנון. זאת, לאחר שבשנים האחרונות ניהלה העירייה מאבק נגד התוואי המתוכנן ודרשה לבצע מנהור בצומת, לנוכח החשש מ"חלוקת העיר" ועומסי תנועה כבדים.
בקדנציה הקודמת, שבה כיהן ישראל זינגר כראש העירייה, אף הוגשה עתירה לבג"ץ נגד התוואי, שנדחתה. לאחר בחירתו בחודש נובמבר, הודיע ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן על התנגדותו הנחרצת לתוואי המתוכנן, וטען שייאבק על מנת לשנותו. בהמשך פנתה העירייה למשרד התחבורה ולוות"ל בבקשה לשנות את התוואי.
אבל במכתב תשובה שנשלח כבר ב-15 באפריל על ידי היועץ המשפטי של הוות"ל, עו"ד ירון לנדאו, נמסר לעירייה שהבקשה נדחית. הדחייה התבססה על החלטת בג"ץ לדחיית העתירה, ועל הטענה שאין אפשרות הנדסית לביצוע המנהור בצומת. "פתרון המנהור נמצא בלתי אפשרי הנדסית, לנוכח המנהרה הקיימת באלוף שדה, אשר לא ניתן להרחיבה. הקמת מנהרה נוספת תביא לביטול נתיבי נסיעה נוספים. אין היתכנות הנדסית לביצוע המנהור".
יו"ר ועדת הביקורת העירונית אביהוא בן משה, שבקדנציה הקודמת כיהן כסגן ראש העירייה, דורש מהעירייה לצאת למאבק בעקבות דחיית בקשתה לשינוי התוואי. הוא הודיע שנציגים משמונה שכונות בדרום העיר התכנסו לדיון בהמשך המאבק נגד המתווה המוצע, לאחר תקופה ממושכת שבה לטענתו לא נעשו פעולות לשינוי התוואי. בנוסף, טוען בן משה כי המכתב שנשלח לעירייה לא הובא לידיעת הציבור. "שאמה הכהן הבטיח שישכיב 500 תושבים, שיחסמו בגופם את עבודות הרכבת הקלה, אבל הוא הרדים את הציבור הרמת גני ואת מטה המאבק במשך חמישה חודשים, בכך שלא חשף את המכתב ומנע יציאה למאבק ציבורי של תושבי העיר", טוען בן משה.
מהעירייה נמסר: "תושבי העיר מצפים מכל מי שנרדם בשמירה בזמן זינגר ושותפיו, אז אושר הקו הסגול, להתאפק ולא להפריע לאלה שבאמת מנסים ומסוגלים לעשות את הבלתי ייאמן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה