חדשות רמת גן-גבעתיים

סיבוב בחירות

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בספטמבר 2019    6 דקות
0

כ-180 אלף בעלי זכות בחירה יש ברמת גן ובגבעתיים • בזה אחר זה התייצבו השבוע בחוצות הערים נציגי המפלגות המתמודדות בבחירות לכנסת ה-22, שייערכו ביום שלישי הקרוב • במטות נערכים להמרצת הבוחרים ביום הבחירות • החשש הגדול הוא משיעורי הצבעה נמוכים

סיבוב בחירות
חיימוביץ' בגבעתיים | צילום: מטה כחול לבן

לאחר תרדמת חופשת הקיץ, המערכת הפוליטית ברמת גן ובגבעתיים מתעוררת לקראת הבחירות לכנסת שיתקיימו ביום שלישי הקרוב. כ-132 אלף בעלי זכות בחירה רשומים ברמת גן, והחשש הגדול במטות הבחירות של המפלגות הגדולות הוא משיעורי הצבעה נמוכים.
בגבעתיים רשומים כ-48 אלף בעלי זכות בחירה, ושיעור ההצבעה בעיר בבחירות שהתקיימו באפריל היה מהגבוהים בארץ – כ-73%. במטות המפלגות בעיר ינסו לשמר את שיעורי ההצבעה הגבוהים.
מחר (שישי) תקיים עמותת קהילתיים פאנל בחירות בבית ראשונים בגבעתיים תחת הכותרת – "ראשי המפלגות באים לפגוש אתכם". בפאנל ישתתפו יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ, יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן ויו"ר ימינה איילת שקד.

הליכוד: מתמקדים בעולים

"אנחנו מרגישים שבימים האחרונים השטח מתעורר. רואים שהליכודניקים מתעוררים ומבינים שצריכים לשמור על הבית", אומר המשנה לראש עיריית רמת גן משה רווח, המכהן כיו"ר מטה הבחירות של הליכוד ברמת גן, יחד עם ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
חבר המועצה מטעם הליכוד שמואל לרמן יהיה אחראי על יום הבחירות, והפעיל הוותיק איזו חיימוביץ ינהל את מטה הארגון. הליכוד מייחס חשיבות רבה לרמת גן, ומטה יום הבחירות בעיר יפעל משני מוקדים – ברחוב ביאליק, סמוך לכיכר אורדע וברחוב הרא"ה.
דגש מיוחד יינתן לעולים החדשים. רווח ציין כי מחוץ לקלפיות שבהן קיים שיעור גבוה של עולים חדשים תהיה נוכחות מוגברת. "אנחנו מתמקדים בהיערכות להמרצה טלפונית של תומכי ליכוד, שייצאו להצביע. ביום הבחירות יפעלו כ-550 פעילים שלנו. לליכוד תהיה נוכחות חזקה בשטח", מבטיח רווח.
בינתיים בכירים בליכוד ממשיכים להגיע לסיורים ברמת גן. שר החוץ ישראל כץ הגיע לסיור בשכונת מרום נווה. "בכירים נוספים אמורים להגיע לקראת ובמהלך יום הבחירות", הודיע רווח.
"בבחירות לכנסת שהתקיימו באפריל, הגיע הליכוד בגבעתיים למקום השני עם 18% מהקולות, אחרי כחול לבן ולפני מפלגת העבודה. אני מצפה להגיע לפחות לתוצאה כזאת ואף גבוהה יותר בבחירות ביום שלישי", אומרת המשנה לראש עיריית גבעתיים טלי ארגמן, המכהנת כיו"ר מטה הבחירות בעיר.
יחד עם ארגמן ינהל את מטה יום הבחירות יו"ר מועצת סניף הליכוד בגבעתיים רוני כהן.
הליכוד פתח מטה בחירות ברחוב כצנלסון, ובמהלך יום הבחירות הפעילים יתמקדו בהמרצה טלפונית של תומכים פוטנציאליים לצאת ולהצביע.

כחול לבן: אנחנו בכושר טוב

"זו מערכת הבחירות הרביעית שלי בשנה האחרונה – הסיבוב הראשון והשני בבחירות לעירייה, הבחירות לכנסת באפריל, וכעת מועד ב' של הבחירות, כך שאנחנו בכושר ומתורגלים", אומר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני, המכהן כיו"ר מטה כחול לבן בעיר.
אילני עובד בשיתוף פעולה עם המשנה לראש העירייה עו"ד גלעד שריר, האחראי על יום הבחירות מטעם יש עתיד, בהתאם לחלוקה הפנימית בתוך כחול לבן. "אנחנו עובדים בתיאום מלא, וביום הבחירות כל אחד מאיתנו לוקח על עצמו חלק מהעיר. ביום הבחירות לכחול לבן תהיה נוכחות מרשימה מחוץ לקלפיות", ציין אילני.
בנוסף לכ-160 עובדים בשכר כנציגי כחול לבן בקלפיות, יהיו כ-100 מתנדבים מחוץ לאתרי הקלפיות ויתקיימו מבצעים טלפוניים בניסיון להמריץ את התומכים הפוטנציאליים לצאת ולהצביע. בבחירות באפריל קיבלה כחול לבן ברמת גן כ-35%, ולדברי אילני, היעד הוא לא רק לשמר את המקום הראשון, אלא להגדיל את הכוח. "בכירים מכחול לבן יגיעו במהלך יום הבחירות. כולם מייחסים חשיבות רבה לרמת גן", סיכם אילני את ההיערכות.
במטה הבחירות של כחול לבן בגבעתיים נערכים למקצה האחרון של מערכת הבחירות. "חברי כנסת מגיעים לעיר לסיורים ביום וגם לסיורי ברים. הערב יגיע לסיור ברים ח"כ עידן רול", סיפר חבר מועצת העיר, אלעד רוזגוביץ, המכהן כיו"ר מטה כחול לבן בעיר. "השלמנו את השיבוצים לקלפיות ותהיה לנו נוכחות גם מחוץ ל-15 אתרי הצבעה גדולים בעיר", מסר רוזגוביץ. "כחול לבן תורגש היטב בגבעתיים".
"בבחירות שהתקיימו באפריל, קיבלה כחול לבן בגבעתיים כ-51.5% והתייצבה במקום בערי ישראל, אחרי קדימה-צורן", סיפר רוזגוביץ. "גם שיעורי ההצבעה בעיר היו גבוהים מאוד – כ73%. היעד של מטה כחול לבן הוא שבגבעתיים נגיע ל-60%. יש לנו פוטנציאל גבוה בעיר".
סגן ראש עיריית גבעתיים מושיק גולדשטיין, המכהן כיו"ר מטה הבחירות של "ימינה" בגבעתיים, הודיע על השלמת ההיערכות לקראת הבחירות. "נתלה שלטים בעיר, וביום הבחירות נתמקד בהמרצת תומכים. בגבעתיים כולם מכירים את כולם", ציין גולדשטיין. "יש לנו עשרות פעילים, ואני מאמין שנתחזק בגבעתיים".

העבודה-גשר: חזקים בשטח

"הסקרים לא מסתדרים עם האווירה ברחוב. אנחנו רואים תומכים החוזרים הביתה", אומר משה גבאי, יו"ר מטה העבודה-גשר ברמת גן, גבעתיים ובני ברק. גבאי, פעיל ותיק ברמת גן, עומד בראש המטה יחד עם פעילים ותיקים נוספים, בהם יו"ר נעמת בעיר – טליה רותם, וחיליק רביב, מהבולטים באגף המקצועי בהסתדרות.
"השלמנו את ההיערכות לאיוש הקלפיות, וכבר התחלנו בהמרצה טלפונית של תומכים", מספר גבאי. "תהיה לעבודה נוכחות גם מחוץ לאתרי הקלפיות". מפלגת העבודה-גשר פתחה מטה בחירות ברחוב ביאליק 32, שממנו מבוצעות פעולות ההמרצה. "נגיע להישג נאה ברמת גן. זו התחושה של כולנו", אומר גבאי בנימה אופטימית.
מפלגת העבודה קיבלה בגבעתיים, בבחירות שהתקיימו באפריל, כ-10%. יו"ר מטה הבחירות בעיר אלי הולצמן ציין כי היעד יהיה להגיע לתוצאה דו-ספרתית, בתקווה להגדיל את כוחה של העבודה. ביום שישי התקיים כנס בחירות בבית שרת, בהשתתפות ח"כ איציק שמולי וראש עיריית גבעתיים רן קוניק. שמולי יגיע לסיור נוסף לפני הבחירות בעיר ובקניון גבעתיים.
מטה העבודה בעיר ממוקם גם הפעם בבית שרת, שהפך למטה בחירות קבוע במערכות בחירות, מאז מכירת בית מנדלבליט המיתולוגי ברחוב ויצמן. "יש לנו יותר מ-50 בני נוער מתנדבים, ולצדם ותיקים רבים, שמבקשים לסייע. תהיה לנו נוכחות בסמוך לאתרי הקלפיות ביום הבחירות", ציין הולצמן. "השלמנו את שיבוץ הקלפיות ואנו מתמקדים במבצעי המרצה".

ימינה: מתמקדים בהמרצה

במפלגת ימינה הושלמה ההיערכות לקראת יום הבחירות. בכנס, שהתקיים בשכונת רמת עמידר, בבית הוריו של חבר המועצה וראש המטה ברמת גן אביהוא בן משה, השתתפו כ-60 פעילים והגיעה אליו ח"כ עידית סלמן.
"נערכנו לקראת ההמרצה. אנחנו מעריכים ששיעורי ההצבעה בבחירות יהיו הפעם נמוכים יותר, אבל שיעור ההצבעה של תומכי ימינה יישאר גבוה", ציין בן משה. "נתמקד בהמרצה ולא נשקיע בשילוט. חשוב לנו להביא כמה שיותר תומכים לקלפיות".
אמש (רביעי) עמד להיערך בקריית קריניצי כנס מסכם, עם ראש רשימת ימינה איילת שקד. בתוך כך, שקד הגיע לסיור עם מושיק גולדשטיין בגבעתיים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה