חדשות רמת גן-גבעתיים

נערכים לשעת חרום

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

עיריית גבעתיים קיימה ימי הדרכה במערכת חדשה,  לשליטה ובקרה בחירום

נערכים לשעת חרום
צילום באדיבות העירייה

לרגל קבלת תוכנת שוע"ל, תוכנה לשליטה ובקרה החדשה של פיקוד העורף לניהול אירועי חירום, למערך ההערכות לזמן חרום של עיריית גבעתיים, נערכו השתלמויות על המערכת. זו מערכת חדשה, מבוססת על Windows והיא אמורה להחליף מערכות שיטור ובקרה קיימות. היא מאפשרת תיאום מדויק יותר ומהיר יותר בין כל גופי החירום וההצלה ומאפשרת תמיכה בתהליכים המבצעיים בעורף ועובדת בכל טווחי התקשורת – קווית, סלולרית ולוויינית. למרות שהמערכת אינה מערכת מסווגת וסודית, היא תהיה מצוידת במעטפת אבטחת מידע והצפנה לטובת מניעת חדירות ושיבושים.

לאור קליטת המערכת בעירייה התקיימו 3 ימי הדרכה ראשונים למנהלים מקצועיים בעירייה (או כפי שהם נקראים בשעת חירום – מנהלי תאים). במהלך השבועות הקרובים יתקיימו ישיבות לגיבוש תפיסת ההפעלה החדשה וערכו תרגילים יעודיים לקליטתה המלאה ברשות. המערכת מייעלת את השליטה בכוחות השונים מרכזת על מערכת אחת את המידע הקיים במערכות נוספות (מוקד עירוני, מצלמות עירוניות, מיקום רכבי הצלה של כל הגורמים, כ"א ועוד). נותנת תמונת מצב אמיתית לפיקוד העורף ולרח"ל (רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון) על מצב הרשות ואופן התמודדותה מול אירועי החירום השונים.

סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק חירום וביטחון אור לי ניב ציינה כי: "בשנים האחרונות נבחנו ע"י אגף בטחון ושירותי חירום ומחלקת מערכות מידע מספר מערכות שו"ב שונות אך לא נמצאה מערכת אחת שתיתן פתרון לכל הדרישות שהועלו על ידינו. מיד לאחר קליטת המערכת הזו לפני שנתיים ברשויות המקומיות (בתחילה ברשויות הנושקות לקווי העימות בדרום ולאחר מכן בצפון) העלנו את בקשתנו לקלוט את המערכת. בתחילת שנת 2019 התבשרנו כי המערכת תקלט אצלנו השנה יחד עם עוד מספר רשויות בודדות במרכז".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה