חדשות רמת גן-גבעתיים

נערכים לשעת חרום

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

עיריית גבעתיים קיימה ימי הדרכה במערכת חדשה,  לשליטה ובקרה בחירום

נערכים לשעת חרום
צילום באדיבות העירייה

לרגל קבלת תוכנת שוע"ל, תוכנה לשליטה ובקרה החדשה של פיקוד העורף לניהול אירועי חירום, למערך ההערכות לזמן חרום של עיריית גבעתיים, נערכו השתלמויות על המערכת. זו מערכת חדשה, מבוססת על Windows והיא אמורה להחליף מערכות שיטור ובקרה קיימות. היא מאפשרת תיאום מדויק יותר ומהיר יותר בין כל גופי החירום וההצלה ומאפשרת תמיכה בתהליכים המבצעיים בעורף ועובדת בכל טווחי התקשורת – קווית, סלולרית ולוויינית. למרות שהמערכת אינה מערכת מסווגת וסודית, היא תהיה מצוידת במעטפת אבטחת מידע והצפנה לטובת מניעת חדירות ושיבושים.

לאור קליטת המערכת בעירייה התקיימו 3 ימי הדרכה ראשונים למנהלים מקצועיים בעירייה (או כפי שהם נקראים בשעת חירום – מנהלי תאים). במהלך השבועות הקרובים יתקיימו ישיבות לגיבוש תפיסת ההפעלה החדשה וערכו תרגילים יעודיים לקליטתה המלאה ברשות. המערכת מייעלת את השליטה בכוחות השונים מרכזת על מערכת אחת את המידע הקיים במערכות נוספות (מוקד עירוני, מצלמות עירוניות, מיקום רכבי הצלה של כל הגורמים, כ"א ועוד). נותנת תמונת מצב אמיתית לפיקוד העורף ולרח"ל (רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון) על מצב הרשות ואופן התמודדותה מול אירועי החירום השונים.

סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק חירום וביטחון אור לי ניב ציינה כי: "בשנים האחרונות נבחנו ע"י אגף בטחון ושירותי חירום ומחלקת מערכות מידע מספר מערכות שו"ב שונות אך לא נמצאה מערכת אחת שתיתן פתרון לכל הדרישות שהועלו על ידינו. מיד לאחר קליטת המערכת הזו לפני שנתיים ברשויות המקומיות (בתחילה ברשויות הנושקות לקווי העימות בדרום ולאחר מכן בצפון) העלנו את בקשתנו לקלוט את המערכת. בתחילת שנת 2019 התבשרנו כי המערכת תקלט אצלנו השנה יחד עם עוד מספר רשויות בודדות במרכז".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
0

חיזוק משמעותי

עיריית רמת-גן החלה לעבוד עם חברת " call יכול", המעסיקה עובדים עם מוגבלויות. עובדי החברה יחלו לעבוד עם אגף הכספים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה