חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים עולה כיתה

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בספטמבר 2019    4 דקות
0

10,880 ילדי גנים ותלמידי בית ספר החלו את שנת הלימודים בעיר • "תנו לילדים לחלום, לנסות, להיכשל ולנסות שוב, עד שיצליחו, כי רק כך הם יהפכו ליזמים ולמנהיגים שיבטיחו את עתידה וחוסנה של ישראל", ציין ראש העירייה

גבעתיים עולה כיתה
היום הראשון ללימודים בגבעתיים. 778 תלמידים בכיתה א' ׀ צילום: דוברות העירייה

10,880 ילדי גנים ותלמידי בית ספר החלו את שנת הלימודים במוסדות החינוך העירוניים בגבעתיים. ראש העירייה רן קוניק, מנכ"ל העירייה יורם פומרנץ, מנהלת מִנהל החינוך אירית אהרונסון ובכירים נוספים סיירו במהלך יום הלימודים הראשון במוסדות חינוך בעיר וקיבלו את פני 778 הילדים הנרגשים שעלו לכיתה א'.
במהלך הקיץ בוצעו שיפוצים במוסדות החינוך בעיר בעלות של כ- 7.5 מיליון שקל, כשהדגש ניתן השנה להכשרה ולבינוי גני ילדים כמענה לגידול באוכלוסייה, וכן הרחבת המענה לילדים בעלי צרכים מיוחדים. בנוסף, הוכנסו מערכות תקשוב מתקדמות, טופלו נושאים בטיחותיים ותברואתיים, כמו תיקוני הצללות בגני הילדים ובבתי ספר, תיקוני נזילות, איטומים ועוד. בבית הספר "בורוכוב" נפתח האגף החדש, שעלותו הסתכמה בכ-13 מיליון שקל, ובו 12 כיתות אם חדשות. גם בבית הספר "לאה גולדברג" בוצעו שינויים, על מנת לאפשר בניית שמונה כיתות אם חדשות.
את הילדים קיבלו עשרות עובדי עירייה, פקחים, אנשי השיטור העירוני ומתנדבי המשטרה, שאיישו כ-50 מעברי חציה סמוך למוסדות החינוך, וסייעו לילדי הגנים, לתלמידים ולהורים לחצות בבטחה את הכביש. "תנו לילדים לדבר, לחלום, לדמיין, לנסות, להיכשל ולנסות שוב, עד שיצליחו, כי רק דרך התנסויות הם ילמדו, ורק כך יתפתחו להיות היזמים והמנהיגים שיבטיחו את עתידה וחוסנה הכלכלי והביטחוני של ישראל", ציין קוניק בפני הגננות, המורים וההורים.

על תבונה ורגישות

מאות עובדי מִנהל החינוך בעיריית גבעתיים עברו בשבועות האחרונים הדרכת רענון עזרה ראשונה, שכללה החייאת מבוגרים וילדים, שימוש בדפיברילטור, התמודדות עם מחלות מסכנות חיים ופגיעות ראש, בטן וחזה. בנוסף, הם הודרכו בחבישות, קיבועים, כוויות, הכרת סוגי אלרגיות ותרגול שימוש במזרק אפיפן, למצבים של אלרגיה חריפה ומסכנת חיים. את ההדרכות ניהל אפרים פישר, מדריך עזרה ראשונה מוסמך, המנהל את רפואת החירום במִנהל החינוך, הנוער והצעירים.
בתוך כך, מִנהל החינוך הוציא לכל ההורים מכתב, באמצעות מנהלי בתי הספר, בנוגע לילדים הסובלים מאלרגיות, שבו נכתב: "בבית הספר לומדים השנה מספר תלמידים הסובלים מאלרגיה מסכנת חיים לחלב ומוצריו, בוטנים ומוצרים נלווים (כמו במבה) ואגוזים למיניהם. בחלק מהמקרים, התגובות האלרגיות מתפתחות לא רק מאכילת האלרגן, אלא גם ממגע של חלקיק מזערי בעור או משאיפתו. תגובה אלרגית לחלב ומוצריו מתפתחת גם במקרה שבו אפילו טיפה של חלב באה במגע עם עורו של הילד האלרגי".
במכתב צוין: "מומלץ להימנע מלהכניס למרחבי בית הספר מוצרי חלב נוזלי, מעדנים, שוקו או יוגורט, אגוזים למיניהם, בוטנים ובמבה. זה בסדר לצרוך גבינה בכריך או כל מוצר חלב שאינו משפריץ. אנו מבקשים לשמור על מרחב בטוח לכולם", צוין עוד בפנייה. בנוסף, בכל בתי הספר הותקן שילוט המזהיר מפני הכנת מזונות העלולים לגרום לאלרגיה.

מלגות מהגן ועד האוניברסיטה

עם פתיחת שנת הלימודים, קיבלו כ-100 ילדי גנים, תלמידים וסטודנטים בני גבעתיים מלגות לימודים מטעם הקרן לזכרו של רמי סעד-לוי ז"ל, שנהרג בתאונת דרכים במקסיקו לפני 19 שנה. בטקס החגיגי הוענקה לבית הספר "כצנלסון" תרומה בסך 50 אלף שקל, שתשמש להקמת מרכז חדשנות וטכנולוגיה לקידום מיומנויות התקשורת.
את המלגות העניקו את ראש העירייה, חברי הנהלת העמותה רמי דרזיה, אריה רז דרזיה, רוז'ה דרזיה ומנכ"ל העירייה יורם פומרנץ. כל תלמיד קיבל מלגה בסך 1,000 שקל, בנוסף ליקלוט עם כלי כתיבה, והסטודנטים קיבלו מלגה בסך 2,000 שקל.
קוניק הודה בחום למשפחה על תרומתה הנדיבה לתלמידי העיר ומערכת החינוך העירונית, וציין "זו השקעה ענקית בילדי גבעתיים, באמצעות ההון הפיננסי שלכם, אשר הופך פה להון אנושי, שממשיך ותורם אף הוא לקהילה ולעיר".
במשך 19 שנות פעילותה, תרמה הקרן לזכרו של רמי סעד-לוי כ-2 מיליון שקל למאות תלמידים בעיר, מגיל הגן ועד לאוניברסיטה. בין השאר, תרמה הקרן להקמת חדר משאבים בבית הספר "אלון", שדרוג כיתת המחשבים בבית הספר "כצנלסון", כיתת חינוך מיוחד בבית הספר "ברנר" והקמת כיתה לתלמידים עם צרכים מיוחדים בבית הספר "בן גוריון".
חבר הנהלת העיר לשעבר, רמי דרזיה: "התלמידים שקיבלו את המלגה נבחרו בהמלצת מנהלי בתי הספר ומִנהל החינוך בעירייה. אני מאמין שהמשאב היקר ביותר שיש לנו כמדינה הוא חינוך, ואין לי ספק שהשקעה בילדינו תחזור אלינו בחזרה עשרות מונים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הסערה בעירייה נמשכת

לאחר הדרמה הפוליטית הגדולה בשבוע שעבר - כאשר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני הודיע על התפטרותו ומעבר...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    3 דקות
0

סכנה בחצר הגן

"הילדים לא יכולים לצאת לשחק בחצר, בגלל מפגע בטיחותי במדרגות", טוענים הורים לילדים בגן תאנה שבאזור רחוב משמר הירדן בגבעתיים....

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה