חדשות רמת גן-גבעתיים

"רמת גן – בירת החינוך של ישראל"

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בספטמבר 2019    3 דקות
0

עם פתיחת שנת הלימודים, הציג ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני את חזונה של מערכת החינוך בעיר • באותו זמן, בבית הספר "ויצמן" שבתו תלמידי כיתה ח' בגלל צפיפות בכיתה • רק ביום רביעי הם חזרו ללימודים

"רמת גן – בירת החינוך של ישראל"
תלמידי כיתה א' בבית הספר "אביגור". "כמו בפעם הראשונה" ׀ צילום: באדיבות ההורים

כ-28 אלף תלמידות ותלמידים פתחו את שנת הלימודים ברמת גן, מתוכם 6,312 בגנים, 14,489 בבתי הספר היסודיים, 7,107 בתיכונים ו-315 בחינוך המיוחד. התלמידים חזרו למוסדות החינוך, שחלקם עברו שיפוצים בהשקעה כוללת של יותר מ-17 מיליון שקל. בין היתר, הוקמו גנים חדשים, נפתחו עוד כיתות, הוספו הצללות ומתקני מים, ונפתחו לראשונה חללי למידה מתקדמים בכמה מהמוסדות ברחבי העיר.
ההתרגשות בפתיחת השנה הייתה רבה, בעיקר של תלמידי כיתות א'. בבית הספר "אביגור" בשכונת רמת יצחק נפתחו השנה ארבע כיתות א', שבהן נקלטו 107 תלמידים. "יש לנו שני ילדים בכיתות גבוהות יותר, אבל כשהגענו ללוות את הילד השלישי שלנו לכיתה א', התרגשנו כמו בפעם הראשונה", סיפר הורה של אחד הילדים.
תלמידי כיתות ב' קיבלו את פני תלמידי כיתות א' במופע מיוחד באולם הספורט של בית הספר בנוכחות ההורים הנרגשים. ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, ממלא מקומו ליעד אילני, מחזיקת תיק החינוך ויו"ר מועצת העיר מירה שנן ומנהלת אגף החינוך אורית איתיאל – סיירו במוסדות חינוך בעיר, ונפגשו עם צוותי ההוראה, המנהלים, הצוותים המקצועיים והתלמידים. "לאחר חודשים של עבודה מאומצת עם אנשי אגף החינוך, פתחנו בהצלחה את שנת הלימודים. העירייה השקיעה משאבים רבים במוסדות החינוך בעיר, במטרה למצב את רמת גן כבירת החינוך של ישראל", ציין אילני.
רגע מיוחד נרשם בהשקת המתקן החדשני של חברת WaterGen בחצר בית הספר "נטעים". המתקן מייצר 900 ליטר, או 4,500 כוסות מים קרים מאוויר וחשמל בלבד, ללא חיבור למים. במעמד המרגש נכח גם שר החינוך לשעבר גדעון סער. בין החידושים המרכזיים השנה, ניתן למצוא את אשכול גנים "נעם" ברחוב החי"ל, שהוקם בעלות של כ-19 מיליון שקל. באשכול ארבע כיתות גן חדשות וחלל משותף ורב-תכליתי.
"לילדים שלנו מגיע שיהיה כל מה שצריך, ועדיין ברור לנו, שאנחנו אפילו לא קרובים לאיך שזה צריך ויכול להיות בעיר כמו רמת גן. אנחנו בטוחים שאנחנו מתקדמים בדרך הנכונה להיות העיר עם התשתיות ותכני החינוך הטובים בישראל", ציין שאמה הכהן.

כאן שביתה

תלמידי כיתה ח' בבית הספר "ויצמן" שבתו מיום ראשון במחאה על הצפיפות בכיתה, שבה אמורים ללמוד 39 תלמידים. לטענת הורי התלמידים, מספר ימים לפני פתיחת שנת הלימודים הם גילו כי מספר התלמידים בשכבה עלה מ-34 ל-39, ובניגוד לפיצול הכיתות בשנים קודמות, דווקא בשנה הקריטית ביותר, לפני התיכון, אוחדה השכבה לכיתת לימוד צפופה אחת.
בעקבות מגעים עם הנהלת בית הספר, הוצע להורים לפצל את הכיתה בחלק ממקצועות הלימוד, אבל ההורים דרשו פיצול מלא. בבית הספר הסכימו לפצל את מרבית מקצועות הלימוד, אך ההורים דחו את ההצעה. "אנחנו חוששים שהצפיפות בכיתה תקשה על התלמידים", הסביר רמי גוטליב, אחד ההורים.
בהמשך גלש המאבק לפסים פוליטיים. בעירייה טענו כי גוטליב היה מועמד ברשימת ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר. "מה הקשר לפוליטיקה? הייתי מספר 13 ברשימה של זינגר, במקום לא ריאלי. בסך הכל אנחנו רוצים שהילדים ילמדו בתנאים סבירים", הסביר גוטליב. "הטענות על שיקולים פוליטיים הן הזויות. מנסים להכניס פוליטיקה לחינוך".
ליעד אילני, שהגיע ביום שני לבית הספר, יחד עם מנהלת מחלקת בתי הספר היסודיים רונית פדלון, תקף בחריפות את ההשבתה. "למעשה, בכל שעות הלימודים, התלמידים לומדים בנפרד בשתי כיתות. רק בשעת המחנך המנהלת ביקשה שהם יהיו ביחד", הסביר אילני. "שיקולים זרים מובילים את השביתה הזו. אני מחזק את המנהלת. השביתה המיותרת נעשית על גבם של הילדים ומונעת על ידי גורמים, שחלקם אינטרסנטיים ופוליטיים".
רק ביום רביעי חזרו התלמידים לבית הספר, לאחר הבטחה של המפקחת במשרד החינוך להגיע לפתרון מוסכם.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה