חדשות רמת גן-גבעתיים

נפגעי שינוי מדיניות התמ"א בגבעתיים טוענים לאפליה

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

דיירים ברחוב שדה בוקר בעיר טוענים כי זכויותיהם צומצמו משמעותית ביחס לזכויות שניתנו לבניינים אחרים באזור • הדיירים: "נצא למאבק ציבורי כדי ליצור את השוויון"

נפגעי שינוי מדיניות התמ"א בגבעתיים טוענים לאפליה
רחוב שדה בוקר. "לא הגישו תכניות בזמן" ׀ צילום: משה כהן

"בגלל שינוי במדיניות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בבניין הסמוך אלינו עושים פרויקט תמ"א 38 ואצלנו לא ניתן לעשות זאת, בשל היעדר כדאיות כלכלית", טוענים דיירים ברחוב שדה בוקר, הדורשים שוויון במתן הזכויות לכל הבניינים במתחם.
לטענת הדיירי בשדה בוקר 41-37, הזכויות הניתנות בעקבות המדיניות החדשה של העירייה צומצמו משמעותית, והן פחותות לעומת הזכויות שניתנו לבניינים אחרים. "בבניין הסמוך אלינו, בשדה בוקר 35-33, היו שמונה דירות וייבנו במקומן 27 יחידות דיור בכשמונה קומות, כולל הפנטאהוז. אצלנו יש 12 דירות, ואפשר לבנות בעקבות המדיניות העירונית החדשה רק 28 יחידות דיור, ומספר הקומות הצטמצם לשש בלבד במקום שמונה. הופכים את הפרויקט לבלתי כדאי כלכלית ומותירים אותנו מאחור".
לדברי דייר ותיק במתחם, "התחושה היא של קיפוח לעומת בניינים אחרים, שכבר אושרו להם תכניות לתמ"א 38. "העירייה יוצרת במדיניותה החדשה הפרת שוויון בין הדיירים. התחושה היא שאנו מופלים", הוא ציין עוד, ודרש להחזיר את המצב לקדמותו.
לדבריו, חוסר השוויון יפגע בבניינים נוספים ב"מתחם טכניקום", הכולל את הרחובות גולומב, שדה בוקר, ניצנה והכנסת. "חשוב ליצור אחידות בין כולם", הוא אומר. "בשבעה בניינים אושרו תכניות לפי המדיניות הקודמת. אבל מה עם 28 בניינים נוספים? נצא למאבק ציבורי כדי ליצור את השוויון".
מהעירייה נמסר: ״במסגרת תכנית המתאר החדשה של העיר, נקבעו באוקטובר 2016 כללים מחמירים יותר למתן היתרים לתמ״א 38. לצערנו, דיירי הבניין המדובר, להבדיל מכל שכניהם, שהזדרזו להתגבר על המחלוקות הפנימיות, לא השכילו להגיש תכניות בזמן. לכן, נכון להיום, הם יכולים להגיש בקשה על פי המדיניות החדשה והפחות נדיבה. הוועדה מחליטה אך ורק על פי מה שטוב לגבעתיים ולהתפתחותה העתידית, ואיננה נכנסת לשיקולים כלכליים של דייר כזה או אחר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה