חדשות רמת גן-גבעתיים

בחירות מקומיות

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בספטמבר 2019    5 דקות
0

מערכת הבחירות, שהייתה רדומה עד כה, התעוררה השבוע לחיים • במטות המפלגות מנסים להמריץ את התומכים הפוטנציאליים להגיע לקלפיות ב-17 בחודש • עד אז יימשך מצעד חברי הכנסת והמועמדים, שיגיעו למגוון כנסי בחירות שיתקיימו בימים הקרובים ברמת גן ובגבעתיים

בחירות מקומיות
סער ושאמה הכהן בבית הספר "נטעים" ברמת גן ׀ צילום: דוברות העירייה

במטות של המפלגות ברמת גן ובגבעתיים מנסים לעורר את מערכת הבחירות הרדומה. היעד הוא להמריץ את התומכים הפוטנציאליים להגיע לקלפיות ב-17 בחודש. אבל גם השבוע לא הורגשה אווירת בחירות ברחובות הערים. במרכז רמת גן הסימן היחיד לבחירות שבפתח היה מטה הליכוד, שמוקם הפעם סמוך לכיכר אורדע.
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן והמשנה לראש העירייה משה רווח מכהנים כיושבי ראש מטה הבחירות של הליכוד בעיר. חבר המועצה שמואל לרמן יהיה מנהל מטה יום הבחירות, ובכיר נוסף בניהול המטה יהיה חבר המועצה לשעבר איזו חיימוביץ.
ביום ראשון ביקר ח"כ גדעון סער יחד עם שאמה הכהן בבית הספר "נטעים", לרגל פתיחת שנת הלימודים, ועד הבחירות צפויים בכירים נוספים מהליכוד להגיע לעיר, בהם השרים ישראל כץ, יובל שטייניץ ואלי כהן. "מערכת הבחירות הייתה יותר מדי רדומה, וצריכים לעורר אותה. אנשים היו בחופשות ובטיולים", ציין רווח. "יש לנו מערכת המרצה. מתקשרים לתומכים פוטנציאליים של הליכוד, כי חשוב שהתומכים יגיעו להצביע".
בנוסף, מתמקד מטה הליכוד ברמת גן ביוצאי חבר המדינות. "הקמנו מטה עולים בנפרד. ברמת גן מתגוררים כ-15 אלף יוצאי חבר המדינות", ציין רווח.

רוזגוביץ ואילני בכחול לבן

במטה כחול לבן ברמת גן בונים על מעבר של מצביעים ממפלגות אחרות.
"בבחירות באפריל קיבלה כחול לבן ברמת גן 35% והייתה המפלגה הגדולה בעיר. הפעם היעד יהיה לשחזר ואף להשיג תוצאה גבוהה יותר", אמר יו"ר מטה הבחירות של כחול לבן ברמת גן, מ"מ ראש העירייה ליעד אילני, המכהן בתפקיד מטעם חוסן לישראל, במסגרת החלוקה הפנימית בתוך כחול לבן.
בראש מטה יום הבחירות יעמוד גם הפעם המשנה לראש העירייה עו"ד גלעד שריר, מטעם יש עתיד. בכיר נוסף שנרתם לסייע לכחול לבן הוא חבר מועצת העירייה אלי מוסרי. "אני חייל של כחול לבן", הוא ציין.
לאחר שיו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ערך אירוע רב-משתתפים בכפר המכביה, היעד יהיה לאתר תומכים פוטנציאליים ולבצע מבצעי המרצה לקראת ובמהלך יום הבחירות.
"גבעתיים היא אחת מעשר הערים שבהן כחול לבן הציבה יעד של גידול בתמיכה לעומת הבחירות הקודמות", אומר ראש מטה כחול לבן בעיר, חבר מועצת העיר אלעד רוזגוביץ. בבחירות האחרונות קיבלה כחול לבן בגבעתיים כ-51.5% מהקולות, והיעד שהוצב הפעם הוא להגיע לכ-60%.
ואכן, בכירים בכחול לבן עולים לרגל לגבעתיים. במהלך פסטיבל הבירה הגיע ח"כ יאיר לפיד. ביום שישי הגיע ראש הרשימה ח"כ בני גנץ למפגש עם פעילים בקפה "ארומה" בקניון גבעתיים. "גם יעל גרמן, עידן רול ובכירים נוספים הגיעו ויגיעו לגבעתיים. אנחנו מתמקדים בסיורים בעיר ביום ובסיורי ברים ברחוב כצנלסון בלילות", ציין רוזגוביץ.

גולדשטיין ובן משה בימינה

חבר מועצת עיריית רמת גן, אביהוא בן משה, שבבחירות לעירייה התמודד ברשימה עצמאית – חוזר רשמית הביתה. בן משה יעמוד בראש מטה הבחירות של מפלגת ימינה ברמת גן. בן משה ציין שהשבוע החלה המפלגה את קמפיין הבחירות שלה בעיר. את המטה הוא יוביל, יחד עם עשרות פעילים בעיר. בפגישה שהתקיימה בינו לבין ראש הרשימה איילת שקד, סוכם על קיום כנס פעילים בשבוע הבא ועל חוג בית גדול בקריית קריניצי. "האחדות שנוצרה בתוך מפלגות הימין תביא להגדלת כוחנו בעיר, ואין לי ספק שגם בכנסה ובממשלה", ציין בן משה. בבחירות האחרונות קיבל הימין החדש ברמת גן כ-2,000 קולות, ואיחוד מפגות הימין כ-2,400 קולות. בן משה ציין עוד שב-2015 קיבלה הבית היהודי כ-5,000 קולות ברמת גן. "אני מאמין שבעקבות האיחוד נגיע להישג משמעותי בבחירות".
סגן ראש עיריית גבעתיים מושיק גולדשטיין התמנה לעמוד בראש מטה ימינה בעיר. "היעד שלנו יהיה להגיע לכ-3,000 מצביעים בגבעתיים. בפעם הקודמת קיבלו שתי הרשימות של ימינה, שהתמודדו בנפרד, רק כ-1,800 קולות. אני מאמין שהאיחוד יביא לגידול משמעותי".
גולדשטיין ציין שהפעילות תתמקד בשני מישורים – נוכחות בשטח, בעיקר ביום הבחירות, ומבצעים טלפוניים להמרצת המצביעים. "אני רואה הירתמות של עשרות פעילים ויש סיבה לאופטימיות", ציין.

זליכה במחנה הדמוקרטי

המשנה לראש עיריית רמת גן צחי זליכה (מרצ) מונה לעמוד בראש מטה הבחירות של המחנה הדמוקרטי בעיר. בבחירות האחרונות לכנסת קיבלה מרצ כ-5,000 קולות ברמת גן. "מאז הבחירות לעירייה רואים מגמה של גידול בתמיכה במרצ ברמת גן, ואני מאמין שבמסגרת המחנה הדמוקרטי נגדיל את כוחנו בעיר", אמר זליכה.
לקראת הבחירות יתקיימו מבצעי המרצה של תומכים פוטנציאליים, וביום הבחירות הדגש יינתן על נוכחות בשטח. "נצבע את אתרי הקלפיות", הודיע זליכה.

קוניק והולצמן בעבודה-גשר
"

גבעתיים האדומה" נחשבה במשך שנים ארוכות כספינת הדגל של מפלגת העבודה. גם בבחירות האחרונות, כשהעבודה נחלה כישלון צורב, בגבעתיים שיעור ההצבעה עבורה היה גבוה יותר מהממוצע הארצי והגיע לכ-10%.
"אנחנו מתמקדים בניסיון להחזיר תומכים רבים של העבודה הביתה", אומר מנהל מטה הבחירות של העבודה-גשר בגבעתיים, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הגמלאים אלי הולצמן.
ראש העירייה רן קוניק התמנה ליו"ר המטה, ולצדם יכהנו אורי שלוסברג כמנהל מטה יום הבחירות, יוחאי שרייבר כראש מטה הצעירים והמתנדבים, ומנכ"ל העירייה לשעבר חיים ברזל כראש מטה הגמלאים.
במהלך פסטיבל הבירה שהתקיים בגבעתיים, גילתה העבודה נוכחות מרשימה, ומחר (שישי) יתקיים מפגש פתוח עם ח"כ איציק שמולי. "עד הבחירות נקיים סיורי ברים ונבצע עבודה יסודית, בניסיון להחזיר כמה שיותר תומכים הביתה. אני מאמין שהפעם העבודה-גשר, שהציבה רשימה חברתית, תגיע לתוצאה טובה יותר, וגבעתיים תהיה המובילה בארץ", ציין הולצמן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קול ששון וקול שמחה: מתחתנים בצל הקורונה

עונת האירועים העירונית בזמן משבר הקורונה נמשכת. בתמיכה עירונית מקיפה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נערכה היום חתונתם של גרשון ונטע...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בינואר 2021    דקה אחת
0

רמת גן מובילה במדדי חופש המידע

דוח הרשויות המקומיות של היחידה הממשלתית לחופש המידע ומשרד הפנים קובע: רמת-גן מובילה במדדים של חופש המידע עם כ-90% בקשות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה