חדשות רמת גן-גבעתיים

אבטחות צריך לקיים

חדשות רמת גן-גבעתיים29 באוגוסט 2019    3 דקות
0

כ-200 שוטרים ומתנדבים יתפרסו ביומיים הראשונים של שנת הלימודים בסמוך למוסדות חינוך ברמת גן ובגבעתיים • "אין התרעה ספציפית, אבל אנחנו נערכים לכל תרחיש", מרגיע ראש לשכת השיטור במשטרת מרחב דן

אבטחות צריך לקיים
רפ"ק אוחיון. "יהיו ביקורות סמויות וגלויות" ׀ צילום: דוברות המשטרה

כ-200 שוטרים ומתנדבים יתפרסו ביומיים הראשונים של שנת הלימודים בסמוך למוסדות חינוך ברמת גן ובגבעתיים, בצירי תנועה המובילים לבתי הספר והגנים ובכניסות לערים. "השלמנו את ההיערכות לקראת פתיחת הלימודים", אומר ל"המקומון" ראש לשכת שיטור מרחבי במשטרת מרחב דן, רפ"ק אבי אוחיון. לדבריו, ההיערכות תהיה בשיתוף עם העיריות וגורמי חירום והצלה. "המטרה היא להבטיח את שלומם של כל התלמידים החוזרים ללימודים לאחר החופש הגדול".
במסגרת ההיערכות, רועננו בימים האחרונים הנהלים וההנחיות לגורמי האבטחה. "נקים בשעות הבוקר המוקדמות מחסומים בכניסות לערים. במחסומים יוצבו שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים. נגביר את הפריסה ויהיו שלושה מעגלי אבטחה – במחסומים, בצירים המובילים ובקרבת מוסדות החינוך, וכמובן שנאבטח את התלמידים וההורים".
לצפות לעומסי תנועה כבדים?
"מהשעה 7:30 נעצור לבדיקה רק כלי רכב חשודים, והשוטרים יסייעו בהזרמת התנועה. ביום הראשון יהיו עיקר עומסי התנועה, כשהורים רבים מגיעים עם ילדיהם. חשוב מאוד להאט את מהירות הנסיעה ליד בתי הספר והגנים, לתת זכות קדימה להולכי הרגל ולשמור על הבטיחות. במקרים של עבירות מסכנות חיים יינתנו דוחות".
אתם נערכים בכוחות מתוגברים. יש התרעות?
"אין התרעה ספציפית, אבל אנחנו נערכים לכל תרחיש. אנחנו מגבירים את הסיורים בלילות באזורי מוסדות החינוך. הסיורים מתקיימים בכל לילה בקרבת בתי הספר, כדי למנוע פריצות ושלא יהיו הפתעות ביום הראשון של שנת הלימודים".
חוששים מפריצות?
"הפעילות היא מניעתית. יש תלמידים בחופש הגדול שמחפשים הרפתקאות".
לקראת פתיחת השנה, נפגשו נציגי המשטרה עם מנהלי מוסדות החינוך ברמת גן ובגבעתיים. "חשוב לנו להכיר את כל המנהלים ושהם יכירו אותנו ואת אנשי הקשר", אומר רפ"ק אוחיון.
איך אתם מתמודדים עם התופעה של עבירות תנועה מצד רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים?
"אנחנו מתחילים בפעילות הסברתית והרצאות. אבל במהלך השנה תהיה אכיפה נגד עבירות תנועה".
רפ"ק אוחיון מגלה עוד כי במהלך שנת הלימודים הוא מתכנן ביקורות פתע למאבטחים בבתי הספר וגני הילדים. "יהיו ביקורות סמויות וגלויות. הביקורות נועדו לוודא את הערנות של המאבטחים והשמירה על הנהלים".
מה לגבי אלכוהול בבית הספר?
"אנחנו מתמקדים בהסברה. המטרה שלנו היא לטפל במי שמספק את האלכוהול".
מה אתה מאחל לקראת פתיחת השנה?
"שתהיה לכולנו שנת לימודים מוצלחת ובטוחה".

חוצים בבטחה

168 איש, בהם עובדי עירייה, פקחים, אנשי השיטור העירוני, מתנדבי המשטרה ומתנדבים נוספים יאיישו ביום הלימודים הראשון כ-50 מעברי חציה הסמוכים למוסדות החינוך בגבעתיים, ויסייעו לילדי הגנים, לתלמידים ולהורים לחצות בבטחה בדרך לבית הספר.
בעיריית גבעתיים הבהירו כי גם מתחמי "נשק וסע" סמוך למוסדות החינוך, המאפשרים לילדי העיר לרדת מהרכבים בבטחה בסיוע מתנדבים, יחלו לפעול ביום פתיחת שנת הלימודים, והזהירו שתהיה אכיפה נגד כלי רכב שיחנו במתחמים אלה בשעות המצוינות בתמרור.
למען הילדים וההורים הצועדים ברגל למוסדות החינוך הופקו לוחות מודפסים ועמידים בכניסות לבתי הספר, ובהם מופיעה מפה המציינת את המסלולים הבטוחים להליכה.
מסלולים אלה הומלצו על ידי המטה לבטיחות בדרכים, היחידה לאיכות הסביבה ומִנהל החינוך, והם מותאמים לכל בית ספר. שלט דומה ייתלה בסמוך למזכירויות ויעלה גם באתר בית הספר.
המטה לזהירות בדרכים ציין באיגרת להורים: "מומלץ לבחור עם הילדים את המסלול הבטוח ביותר להליכה מהבית לבית הספר ובחזרה. חשוב לתרגל את ההליכה במסלול הבטוח עם הילדים, תוך הסבר על הסכנות שבדרך ועל כללי הבטיחות – לצעוד רחוק משפת הכביש, לא להתפרץ לכביש, לחצות במקום בטוח ולעצור כשני צעדים לפני חציית הכביש".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה