חדשות רמת גן-גבעתיים

חוזרים ללימודים

חדשות רמת גן-גבעתיים29 באוגוסט 2019    4 דקות
0

אם הכל יהיה בסדר, 38,792 תלמידים יפתחו ביום ראשון בשעה 8:00 את שנת הלימודים ברמת גן ובגבעתיים • דיברנו עם כמה מהם על ההתרגשות וגם על החששות

חוזרים ללימודים
אורי זונטג עולה לכיתה א' בבית הספר "כצנלסון" "אני מתרגש, כי אני שמח שאהיה עם אחותי בבית הספר"

אם לא יהיו שיבושים של הרגע האחרון ויושגו ההבנות בין משרדי החינוך והאוצר לארגוני המורים, 38,792 תלמידים יפתחו ביום ראשון בשעה 8:00 את שנת הלימודים ברמת גן ובגבעתיים.
במוסדות החינוך ברמת גן ילמדו השנה 27,918 תלמידים – 6,164 ילדים ב-229 כיתות גן, 14,497 תלמידים ב-31 בתי ספר יסודיים ו-7,257 תלמידים ב-11 תיכונים. במסגרת החינוך המיוחד ילמדו 1,217 תלמידים, והיעד שמציבה מנהלת אגף החינוך אורית איתיאל הוא לשלב כמה שיותר מהם בכלל הכיתות.
ברמת גן יחל השנה גם יישום הרפורמה בצהרונים. "נתחיל ליישם אותה בהדרגה כבר בשנת הלימודים הקרובה. יהיה רצף פדגוגי לאורך כל היום. התכניות החינוכית יימשכו ברצף, ונבצע פיתוח מקצועי. חלק מהגננות יעברו השתלמות בניהול גן", אמרה לאחרונה אורית איתיאל בראיון ל"המקומון" .
גם בגבעתיים הושלמה ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים, ובמוסדות החינוך העירוניים ילמדו השנה 10,874 תלמידים. ב-82 גני הילדים העירוניים בגבעתיים ילמדו 2,586 ילדים, לעומת 2,486 בשנת הלימודים שהסתיימה. ב-198 כיתות הלימוד בתשעת בתי הספר היסודיים בעיר ילמדו 5,647 תלמידים – גידול של כ-100 ילדים לעומת השנה שחלפה. ב-89 הכיתות בחמשת בתי הספר התיכוניים בעיר ילמדו 2,641 תלמידים – גידול של כ-60 בני נוער לעומת השנה שעברה.
לאגף החינוך בגבעתיים תהיה השנה זרוע פעילות נוספת – בגני הילדים הפרטיים עד גיל 3, שאינם באחריות המדינה והעירייה. בעקבות אירועי ההתעללויות בילדים שנחשפו בפעוטונים בערים אחרות, הוסכם בין העירייה למפעילי גנים פרטיים על יישום מודל של פיקוח מרצון, והעירייה תפרסם את שמות הגנים שיהיו בפיקוח.

"כבר שמתי בתיק"

יהלי רותם עולה לכיתה א' בבית הספר "המתמיד" ברמת גן. "אני מאוד מתרגש לקראת בית הספר החדש, ומקווה שאהנה בלימודים", הוא אומר. "אני מתרגש לראות סוף-סוף את הכיתה, לפגוש את המורה ואת החברים, ולהשתמש בכל הציוד לבית הספר שקנו לי, ושכבר שמתי בתיק", הוא מספר. "אני רוצה כבר ללמוד את כל המקצועות וסקרן מאוד לדעת מה ילמדו אותנו בשנת הלימודים".
גם יאיר וייס עולה לכיתה א'. ביום ראשון הוא יגיע לראשונה לבית הספר "אביגור" ברמת גן. "כל יום שאלתי את אבא ואמא מתי החופש נגמר, ואני אלך לבית הספר. אני מאוד מתרגש להיות כבר תלמיד, ומקווה שיהיו לי הרבה חברים כמו בגן ושיהיה לי כיף. אני רוצה כבר לדעת לקרוא ולכתוב", הוא אומר.
אחיו, הראל וייס, עולה לכיתה ג' ב"אביגור". "החופש היה כיף גדול. הייתי באילת, אצל סבתא בקריות, בים, בבריכה ובלונה פארק. חבל לי שזה נגמר, אבל אני סקרן לדעת מי תהיה המורה שלי, ומקווה שהיא תהיה נחמדה כמו רווית, שלימדה אותי בכיתות א'-ב'".
"אני מאוד מתרגשת לקראת החזרה לבית הספר", מספרת מיקה עקיבא, שעולה לכיתה ה' ב"אביגור". בעיצומו של החופש הגדול שברה מיקה את הרגל, והיא תפתח את שנת הלימודים כשרגלה מגובסת. זה קרה כשהיא הלכה בליל שבת לסבתה ומעדה במדרכה. אמה, אלינור: "יש לה חברים נהדרים. הם לקחו אותה ביום שלישי לפעולה בצופים, ומיקה, כמו ששמעת, כבר מצפה לשוב לבית הספר. היא גם ספורטאית מצטיינת. אחרי שיורידו לה את הגבס, היא מצפה לשוב במהירות גם לשיעורי הספורט בבית הספר".

"מיליון דאגות"

ארבעה נציגים יש למשפחת יעקב במערכת החינוך, ובבית כבר מתרגשים לקראת החזרה לספסל הלימודים. הבן הבכור דור עמוס עולה לכיתה ה', הבת גילי עולה לכיתה ד', והשנה מצטרפות למעגל הלימודים גם רוני וארי, שעולות לכיתה א'. הן אחיות, ונולדו באותו שנתון. רוני גדולה בעשרה חודשים מארי. בינתיים ההתרגשות בשיאה.
"עברנו דירה, ולא כל הילדים ילמדו באותו בית ספר. הבן הבכור, שעולה לכיתה ה', ילמד בבית ספר 'עתיד', שם יש לו חברים טובים, ולא רציתי להפריד ביניהם", מספרת האם שירלי. "הבת תעבור לבית ספר 'קורצ'אק' ותלמד יחד עם בנות שהיו איתה בגן. גם רוני וארי ילמדו ב'קורצ'אק' בשתי כיתות נפרדות.
"כל הציוד של הילדים כבר מוכן לקראת החזרה לבית הספר, וכולם מתרגשים. ידוע שכל התחלה חדשה מרגשת, וכאמא אני תמיד דואגת שהכל יהיה בסדר. לאמא יש אומנם מיליון דאגות, אבל זה כיף", מוסיפה שירלי.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הכי קרוב לאמא

התרגשות רבה הייתה השבוע בקרב מטפלים בספארי רמת גן. לאחר 11 שנים נולדה בספארי גורת אורנגאוטן. האם טאנה המליטה את...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת
0

"סיפור חוזר" בגבעתיים

סניף של רשת חנויות הספרים החברתית "סיפור חוזר", המציעה ספרי יד שנייה ומעסיקה אנשים עם צרכים מיוחדים, הושק בגבעתיים בטקס...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה