חדשות רמת גן-גבעתיים

עוד תאומה נולדה לגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים22 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

העיר אוחריד שבמקדוניה צפויה להיות התאומה התשיעית של גבעתיים, לכשייחתם הסכם ברית ערים תאומות בין הערים • שני הצדדים ממש בעניין

עוד תאומה נולדה לגבעתיים
בכירי עיריית גבעתיים באוחריד. תכנית יצירתית לשיתוף פעולה ׀ צילום: דוברות העירייה

גבעתיים צפויה לחתום על הסכם ברית ערים תאומות עם אוחריד שבמקדוניה, המכונה גם ירושלים של הבלקן. אם ייחתם ההסכם, תהיה זו התאומה התשיעית של גבעתיים, אחרי שטנוגה-טנסי בארה"ב, ארד, אוראדיה וספנטו-גאורגה ברומניה, ואץ בהונגריה, חרבין בסין, אסלינגן בגרמניה ומילוז בצרפת.
מ"מ וסגנית ראש עיריית גבעתיים טלי ארגמן, יחד עם יו"ר ועדת קשרי חוץ וחבר מועצת העיר אלי הולצמן ומנהל קשרי החוץ בעירייה שלום חנניה – קיימו פגישות עבודה בעיר אוחריד שבצפון מקדוניה, לקראת מיסוד קשרי ברית ערים תאומות בין הערים.
ההצעה של ארגמן עלתה בישיבת הוועדה לקשרי חוץ. בעזרת חבר הוועדה ד"ר יצחק דגני נוצר קשר עם דן אוריאן, שגריר ישראל במקדוניה, שהעביר את המסר. גם עיריית אוחריד הביעה עניין ביוזמת עיריית גבעתיים, והזמינה את נציגי הוועדה לדון באפשרות לקשר עתידי.
במהלך הסיור בצפון מקדוניה, נפגשו חברי המשלחת עם יו"ר הפרלמנט של העיר אוחריד ועם סגן ראש העירייה לדיון מקדים, ולמחרת נערכה פגישה עם ראש עיריית אוחריד ד"ר קונסטטנטין גאורגסקי, שהוא גם רופא במקצועו.
בפגישה סיפרה ארגמן על העיר גבעתיים ומדינת ישראל, ומסרה את ברכותיו של ראש העירייה רן קוניק, ואת רצונו לקדם שיתוף פעולה בין הערים, שלשתיהן כ-60 אלף תושבים.
ראש עיריית אוחריד הטיל על מִנהלת קשרי החוץ בעירייה להפעיל תכנית יצירתית לשיתוף פעולה עם גבעתיים. כמו כן, מסר שהוא מתכנן להגיע לישראל בפברואר לכנס מרכז השלטון המקומי. במהלך הכנס, ייפגש עם קוניק כדי לבחון את המשך שיתוף הפעולה בין שתי הערים. קוניק, שבירך על המפגש, ציין כי לגבעתיים חשוב מאוד לחזק את הקשרים עם ערים ותרבויות נוספות ולחלוק את הידע בענייני חינוך ותרבות.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הכי קרוב לאמא

התרגשות רבה הייתה השבוע בקרב מטפלים בספארי רמת גן. לאחר 11 שנים נולדה בספארי גורת אורנגאוטן. האם טאנה המליטה את...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת
0

"סיפור חוזר" בגבעתיים

סניף של רשת חנויות הספרים החברתית "סיפור חוזר", המציעה ספרי יד שנייה ומעסיקה אנשים עם צרכים מיוחדים, הושק בגבעתיים בטקס...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה