חדשות רמת גן-גבעתיים

הסתדרות המורים: שנת הלימודים בגנים ברמת גן לא תיפתח

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

לטענת הסתדרות המורים, הגננות בעיר נאלצות לנהל את תקציב הגן מחשבונן הפרטי, בניגוד להוראות החוק • העירייה: "אנו פועלים לטפל בסוגיה, נוביל לפתרון מתאים"

הסתדרות המורים: שנת הלימודים בגנים ברמת גן לא תיפתח
גן בעיר. "מצב בלתי נסבל, שמנוגד לחוק" ׀ צילום: באדיבות ההורים

בהסתדרות המורים מאיימים שאם עיריית רמת גן לא תסדיר את ניהול תקציב הגנים במהרה, לא תיפתח שנת הלימודים בגנים העירוניים. לטענת הסתדרות המורים, הגננות ברמת גן נאלצות לנהל את תקציב הגן מחשבונן הפרטי, וזאת בניגוד להוראות החוק.
עוד טוענים בהסתדרות המורים, כי על פי חוק, יש להפקיד את הכספים בחשבון בנק נפרד על שם המוסד, שהגננת היא מורשית חתימה בו. אבל בפועל, הרשות לא פותחת חשבונות כאלה, והגננות נאלצות להפקיד את הכספים בחשבונן הפרטי.
"אני מצטערת שלוקח לעיריית רמת גן 15 שנה להסדיר את הנושא. לא נסבול פיילוטים על גבן של הגננות. לא ייתכן שמתוך 210 גנים, הפיילוט יחול רק על עשר גננות. אני מצפה מהעירייה להסדיר את העניין במהרה, ולא – שנת הלימודים לא תיפתח", הזהירה יו"ר המחלקה לגננות בהסתדרות המורים ענת דדון.
מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, הוסיפה שהעירייה לא פותחות עבור גני הילדים ברמת גן חשבונות תאגיד כמתבקש, על פי הוראות תקנות לימוד חובה שהוצאו כבר בשנת 2004. "גננות נדרשות לפתוח חשבון בבנק פרטי על שמן, שבו מופקדים כספי הגן. זהו מצב בלתי נסבל, שמנוגד לחוק ועלול אף לפגוע בגננות, לרבות מול רשויות מס הכנסה".
מהעירייה נמסר: "עיריית רמת גן פועלת בימים אלה לטפל בסוגיה, שלצערנו לא טופלה עד כה. אגף החינוך למד את הנושא וערך בדיקה השוואתית של ערים דומות, ויחד עם גזברות הרשות והייעוץ המשפטי נוביל לפתרון מתאים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שריפה בגבעתיים בגלל אופניים חשמליים

לוחמי האש הגיעו בשעות הצהריים היום (שבת 14.9) לכבות שריפה בדירה ברחוב כצנלסון בגבעתיים. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום זיהו עשן...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

נזרי נבחרה במכרז לדוברת עיריית רמת גן

בתום הליך מכרז, נבחרה ביום שני לבנת נזרי לתפקיד דוברת עיריית רמת גן ומנהלת אגף קש"ת, האחראי על קשרי קהילה,...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה