חדשות רמת גן-גבעתיים

בגבעתיים קובלים על קנסות החניה בפארק הלאומי ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

"אנחנו שכנים", זועמת תושבת גבעתיים, "מדוע צריכים לרשום לנו דוחות חניה?" • ליעד אילני: "גם כשאני מגיע לגבעתיים, אני משתמש ב'פנגו'"

בגבעתיים קובלים על קנסות החניה בפארק הלאומי ברמת גן
חניון הפארק הלאומי. "חסרים פקחים" ׀ צילום: משה כהן

פקחי העירייה רושמים דוחות חניה לכלי רכב של תושבי חוץ החונים ללא תשלום בחניון הפארק הלאומי. לתושבי רמת גן, המחזיקים בתו, החניה חופשית, ללא תשלום. תושבת גבעתיים, שהגיעה בסוף השבוע לפארק, זועמת: "אנחנו שכנים, מדוע צריכים לרשום דוחות חניה לתושבי גבעתיים? כבר עשרות שנים אני מגיעה לכאן, ועבורי זה עניין עקרוני".
ממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק התחבורה, ליעד אילני, דוחה את הטענות: "האכיפה נועדה לשחרר מקומות חניה לתושבי העיר ולמנוע את תופעה של תפיסת מקומות חניה יקרים בסמיכות לבתי התושבים. גם בחניונים הציבוריים של פארק גני יהושע בתל אביב וחוף הים בראשון לציון משלמים, ובמקומות רבים יש אכיפה בסופי שבוע. גם כשאני מגיע לחמי וחמותי, המתגוררים בגבעתיים, אני משתמש ב'פנגו'". לדבריו, הכוונה היא להמשיך במדיניות של צביעת מדרכות בכחול-לבן באזורים נרחבים בעיר, ולהגביר את האכיפה גם בשעות הלילה, באזורים שבהם החניה מוגבלת לתושבי האזור.
בימים האחרונים נצבעו המדרכות ברחוב הכבאים בכחול-לבן. "אנחנו רוצים להגביר את האכיפה למקומות נוספים, אבל עדיין חסרים פקחים. אנחנו זקוקים לתוספת של כ-20 פקחים", הבהיר אילני. קשה לגייס פקחים בגלל השכר הנמוך. השכר נקבע על ידי המדינה. פקח שעובד קשה וצריך לעתים להתעמת עם נהגים, מקבל כ-6,000 שקל בחודש. אנחנו מציעים למי שיגיע לעבוד כפקח 90% מימון לתואר ראשון, וגם זה לא עוזר להשיג פקחים נוספים. בסוף נצליח לגייס את הפקחים, ואז הכל ייראה אחרת.
"במדינת תל אביב פקחים מרוויחים יותר. תל אביב היא אחת משלוש הערים הגדולות שהוחרגו מהנהלים של משרד הפנים בנוגע לשכר הפקחים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה