חדשות רמת גן-גבעתיים

בגבעתיים קובלים על קנסות החניה בפארק הלאומי ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2019    דקה אחת
2

"אנחנו שכנים", זועמת תושבת גבעתיים, "מדוע צריכים לרשום לנו דוחות חניה?" • ליעד אילני: "גם כשאני מגיע לגבעתיים, אני משתמש ב'פנגו'"

בגבעתיים קובלים על קנסות החניה בפארק הלאומי ברמת גן
חניון הפארק הלאומי. "חסרים פקחים" ׀ צילום: משה כהן

פקחי העירייה רושמים דוחות חניה לכלי רכב של תושבי חוץ החונים ללא תשלום בחניון הפארק הלאומי. לתושבי רמת גן, המחזיקים בתו, החניה חופשית, ללא תשלום. תושבת גבעתיים, שהגיעה בסוף השבוע לפארק, זועמת: "אנחנו שכנים, מדוע צריכים לרשום דוחות חניה לתושבי גבעתיים? כבר עשרות שנים אני מגיעה לכאן, ועבורי זה עניין עקרוני".
ממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק התחבורה, ליעד אילני, דוחה את הטענות: "האכיפה נועדה לשחרר מקומות חניה לתושבי העיר ולמנוע את תופעה של תפיסת מקומות חניה יקרים בסמיכות לבתי התושבים. גם בחניונים הציבוריים של פארק גני יהושע בתל אביב וחוף הים בראשון לציון משלמים, ובמקומות רבים יש אכיפה בסופי שבוע. גם כשאני מגיע לחמי וחמותי, המתגוררים בגבעתיים, אני משתמש ב'פנגו'". לדבריו, הכוונה היא להמשיך במדיניות של צביעת מדרכות בכחול-לבן באזורים נרחבים בעיר, ולהגביר את האכיפה גם בשעות הלילה, באזורים שבהם החניה מוגבלת לתושבי האזור.
בימים האחרונים נצבעו המדרכות ברחוב הכבאים בכחול-לבן. "אנחנו רוצים להגביר את האכיפה למקומות נוספים, אבל עדיין חסרים פקחים. אנחנו זקוקים לתוספת של כ-20 פקחים", הבהיר אילני. קשה לגייס פקחים בגלל השכר הנמוך. השכר נקבע על ידי המדינה. פקח שעובד קשה וצריך לעתים להתעמת עם נהגים, מקבל כ-6,000 שקל בחודש. אנחנו מציעים למי שיגיע לעבוד כפקח 90% מימון לתואר ראשון, וגם זה לא עוזר להשיג פקחים נוספים. בסוף נצליח לגייס את הפקחים, ואז הכל ייראה אחרת.
"במדינת תל אביב פקחים מרוויחים יותר. תל אביב היא אחת משלוש הערים הגדולות שהוחרגו מהנהלים של משרד הפנים בנוגע לשכר הפקחים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

זוכרים את קובא

תיכון אורט, שבו לומדים כ-650 תלמידים, ישנה את שמו משנת הלימודים הבאה לאורט קרייזמן, על שמו של יעקב (קובא) קרייזמן,...

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת
0

החדר האינטימי שלהם

חדר סנוזלן ייחודי, ע"ש עידו גופר ז"ל, נחנך במרכז לגיל הרך שבשכונת רמת שקמה ברמת גן. החדר הוקם בתרומתם של...

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • אילנה מימון
  חניה במתחם פארק לאומי

  בשנת 1951 בן גוריון כתב לראש העיר רמת גן ולראש מועצת גבעתיים שהוא מעביר את השטח להקמת פארק לאומי – כשהתקנות היו שאף פעם לא יהיה ניתן לגבות דמי כניסה . אומנם מי שמתחזק את הפארק זו כעת חברה שבבעלות עירית רמתן – גן (צריך לבדוק אם הממשלה מעבירה גם היא תקציבים ) – אך גם לעיר גבעתיים יש זכויות בפארק – הרי בן גוריון הפנה את המכתב גם למועצת העיר גבעתיים – מתוך מחשבה שגם לתושבי גבעתיים זכות ליהנות מהפארק . לכן – לא צריך לגבות דמי חניה – באיזור הפארק – מתושבי גבעתיים .

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה רושמים בפנגו
  איזה איזור בפנגו זה פארק לאומי
  כי לא מופיע בשם הזה