חדשות רמת גן-גבעתיים

מחתימים כרטיס

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

בעקבות דרישתו של מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך לחייב את מערך תומכי ההוראה בבתי הספר להחתים כרטיס עובד, מזהיא י"ור ארגון העובדים כי יאבקו בגזרה עד כדי השבתת הלימודים ב-1 בספטמבר

מחתימים כרטיס
אילני. "נהפוך לבירת החינוך ולמקום הכי טוב לגדל בו ילדים" ׀ צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

מ"מ ראש עיריית רמת גן ומחזיק תיק החינוך, ליעד אילני, הוציא הנחייה המחייבת עובדי ניקיון, מזכירות, אבות בית, מלווים בהסעות ולבורנטים המועסקים באגף החינוך להחתים כרטיס נוכחות בכניסתם וביציאתם מהעבודה.

"בהתאם להוראות אוגדן תנאי שירות לעובדים ברשויות המקומיות והוראות חוזר מנכ"ל משרד הפנים והממונה על השכר במשרד האוצר, הרי שחלה חובת דיווח באמצעות שעון נוכחות", ציין אילני במכתבו למנהלת אגף החינוך אורית איתיאל.

אילני הודיע שחובת הדיווח בשעון הנוכחות תיכנס לתוקף החל מה-1 בספטמבר. לדבריו, היו עובדים שכלל לא הגיעו לעבודה, כאלו שהגיעו לשעתיים-שלוש ועובדים שקיבלו שעות נוספות ללא דיווח. יו"ר ארגון העובדים אסי אדן דחה את הדרישה והזהיר מהכרזת סכסוך עבודה שיגיע עד לשביתה. אדן אומר שעובדים באגף החינוך הם רק השלב הראשון בכוונת העירייה לחייב את כל העובדים להחתים כרטיס נוכחות. "פוגעים בתנאי העבודה של עובדים. אם יש כאלה שאינם עובדים נשמח לטפל בהם ביחד עם ההנהלה", אמר אדן – "בושה להיטפל לעובדים אשר מרוויחים שכר מינימום".

תגובתו של אילני: "לאן הגענו שבקשה להחתמת כרטיס נוכחות בעבודה הפכה לפגיעה בעובדים? ועד העובדים יודע טוב מאוד שלא הייתה הנהלת עיר כמו זו הנוכחית שעושה הכל לשפר את רמות השכר של העובדים, אבל אין קשר בין הרצון שלנו לדאוג לעובדים לרצון שלנו לשמור על החוק ועל המנהל התקין. איזה מסר מעביר יו"ר הוועד לעובדים המסורים שבאמת עובדים את כל שעות המשמרת שלהם? שהם פראיירים? היה ראוי שיו"ר ועד העובדים ינתב את האנרגיות שלו לטובת מאבק משותף עם הנהלת העיר מול משרדי הממשלה לטובת שיפור שכר העובדים ולמען אלו שבאמת עובדים ונותנים את הנשמה ולא יגן על אלו שמסרבים להחתים כרטיס מתוך סיבה ברורה. אנחנו נעשה לזה סוף. כספי ציבור אינם הפקר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה