חדשות רמת גן-גבעתיים

מפקד חדש למחוז דן בפיקוד העורף

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

 אל"מ אריאל בליץ יחליף את אל"מ לירון דונל, שכיהנה בתפקיד בשנתיים האחרונות . דונל: ״מחוז דן הוא הלב הפועם של המדינה. מחוז קטן בשטחו הגיאוגרפי, אך גדול בהשפעתו הלאומית על מדינת ישראל"

מפקד חדש למחוז דן בפיקוד העורף

בשבוע החולף נערך טקס חילופי מפקדים במחוז דן של פיקוד העורף, החולש בעת חירום גם על רמת גן וגבעתיים. בטקס חגיגי, נכנס לתפקידו מפקד המחוז החדש אל"מ אריאל בליץ, שהחליף את אל"מ לירון דונל. טקס החילופים התקיים במחנה ארד, במעמד מפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי, ראש מטה פיקוד העורף תא"ל יורם לרדו, בכירים מארגוני חירום במרחב, מפקדים, חיילים ובני משפחה.

המפקדת היוצאת, אל"מ דונל, שכיהנה בתפקיד במהלך השנתיים האחרונות, מונתה לראש מחלקת המבצעים של פיקוד העורף. ״אני מסיימת את תפקידי כמפקדת מחוז דן, שהוא הלב הפועם של המדינה. מחוז קטן בשטחו הגיאוגרפי, אך גדול בהשפעתו הלאומית על מדינת ישראל. זכיתי לפקד על המחוז", ציינה דונל. "לאופן תפקוד העורף וחוסן האוכלוסייה יש השפעה מכרעת על השגת הניצחון בחזית, כמו גם על תהליכי השיקום שנידרש אליהם ביום שאחרי המלחמה. עלינו להמשיך כל העת לחדד את מוכנותנו המבצעית, לחזק את השפה המשותפת, להתכונן ולהיערך לכל איום ולכל משימה", ציינה עוד.

אל"מ בליץ התריע בנאומו הראשון כמפקד המחוז: "עד היום ממשיכים אויבינו לאיים וגם לממש את כוונותיהם לפגוע בלב לבה של מדינת ישראל – בלבת האוכלוסייה, הכלכלה, המשק והתודעה. חובתנו להיערך לאתגרים המורכבים שעוד נכונו לנו, אתגרים שונים מאלה שחווינו בעבר, המחייבים פעילות משותפת של פיקוד העורף, הרשויות המקומיות, ארגוני החירום, משרדי הממשלה, רח"ל, המגזר העסקי, המגזר השלישי והאזרחים. רק כך תתאפשר עמידה איתנה של לבת מדינת ישראל. רק כך יתאפשר הניצחון".

בליץ הוסיף: "נפעל יחדיו על מנת לשרת נאמנה את מיליוני אזרחי ישראל בגזרת המחוז, הנושאים עיניהם אלינו בזמני משבר וחירום. מחוז דן אינו זר לי. כקצין המשרת בפיקוד העורף יותר מ-25 שנה, אני מכיר היטב את המחוז, את ייחודו ואת השפעתו הלאומית", הוסיף.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה