חדשות רמת גן-גבעתיים

"זו רק ההתחלה"

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באוגוסט 2019    6 דקות
0

סגן ראש העירייה ויו"ר החברה לפיתוח גבעתיים מושיק גולדשטיין מסתכל מחלון לשכתו על מתחם כורזין וקובע: "כל מה שאתה רואה עכשיו ישתנה" • כאיש מאמין וכמחזיק תיקי הדת ומורשת ישראל הוא אומר: "אין לי בעיה עם פאבים וברים הפתוחים בשבתות. גבעתיים מקבלת את כולם"

"זו רק ההתחלה"
גולדשטיין. "אנחנו הזרוע הביצועית של העירייה" ׀ צילום: יח"צ

עשרות פרויקטים של שיפוץ ובינוי יקודמו בשנים הקרובות על ידי החברה לפיתוח גבעתיים. "רק השנה מבוצעים פרויקטים בהיקף של 50-30 מיליון שקל, וזו רק ההתחלה", אומר סגן ראש עיריית גבעתיים ויו"ר החברה לפיתוח גבעתיים מושיק גולדשטיין.
גולדשטיין, ראש סיעת הבית שלנו בגבעתיים, מחזיק בעירייה גם את תיקי הדת ומורשת ישראל ומכהן כממלא מקום יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. נפגשתי איתו במשרדים החדשים של החברה לפיתוח גבעתיים, בבית מולדבסקי בכורזין. "כל מה שאתה רואה עכשיו ישתנה", הוא אומר על רקע המבנים המיושנים הנשקפים מחלון לשכתו. "מתחם כורזין יהפוך למרכז העסקים והמסחר החדש של גבעתיים".
גולדשטיין מדבר בפתיחות רבה על הנושאים שעל סדר היום הציבורי בגבעתיים, ומודה שקיימת תופעה של עזיבת הציבור הדתי, שמעדיף לעזוב את העיר ולעבור, בעיקר לגבעת שמואל.
אילו פרויקטים יתבצעו בתקופה הקרובה?
"קודם כל, אנחנו בעיצומם של שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך, בהיקף של כ-5 מיליון שקל. מדובר בעשרות פרויקטים, והיעד הוא להשלים את העבודות עד לתחילת שנת הלימודים". גולדשטיין מספר עוד על פרויקטים בתחום התשתיות בעיר, שיבוצעו על ידי החברה לפיתוח גבעתיים: "נקים מעגל תנועה בצומת הרחובות צה"ל-הכנסת, ומתוכנן עוד מעגל תנועה בצומת רמב"ם-רמז. בנוסף, יבוצעו עבודות שדרוג ופיתוח, כולל ריצוף ותאורה, ברחוב מצולות ים וברחוב המרי. במקביל, אנו מסיימים פיתוח גינה ציבורית במתחם מגדל השחר בסיטי".
יש טענות על התמשכות עבודות השיפוץ ברחוב שינקין.
"העבודות לא בוצעו דרך החברה לפיתוח גבעתיים. המטרה היא שבעתיד כל עבודות השיפוץ והפיתוח בעיר יבוצעו דרכנו. אנחנו הזרוע הביצועית של העירייה".
על פי התכנית, לאחר סיום העבודות במקטע שבין הרחובות סירקין לעין גדי, יתבצע השלב הבא של השדרוג – מפינת עין גדי עד דרך בן גוריון. גולדשטיין מספר עוד שיש תכנית להקמת חניון תת-קרקעי במתחם המלבן. "כיום יש במקום רק חניה עילית, והכוונה היא להקים חניון תת-קרקעי שיביא לתוספת של כ-150 מקומות חניה".
מתי יתחילו עבודות הקמת בניין העירייה החדש?
"נוציא מכרז. התכנית היא להתחיל בדיפון ובחפירה כבר בסוף השנה".
בניין העירייה החדש יהיה בגובה של שבע קומות, וירכז בתוכו את כל משרדי העירייה. מתחתיו יוקם חניון תת-קרקעי, שיהיה ציבורי ויכלול כ-300 מקומות חניה. ראש העירייה רן קוניק כבר הודיע שהכוונה היא להפוך את הבניין ההיסטורי הנוכחי של העירייה למוזיאון לתולדות גבעתיים.
במקביל, נמשכות עבודות הפיתוח במתחם הסיטי בצפון העיר. "אנחנו מבצעים שם את העבודות הציבוריות. במגדל השחר תהיה קומה ציבורית", מגלה גולדשטיין. "נצא גם למכרז להקמת חניון של העירייה בסיטי, בשיטת BOT, ומעליו יוקם אשכול גני ילדים".
יש תכנית להקלת מצוקת החניה הקשה במתחם כורזין, שהפך למוקד עלייה לרגל של קונים רבים גם מחוץ לגבעתיים?
"יש כוונה להציב ארבעה-חמישה מתקני חניה בחניון. בכל מתקן יהיו 16 מקומות חניה, ולאחר הצבתם החניון יוכל להכיל יותר מ-200 מקומות חניה".
על פי התכנית, במתחם כורזין ייבנו מגדלי מסחר, תעסוקה ומגורים בגובה של כ-35 קומות. המתחם שבדרום העיר צפוי להפוך לספינת הדגל הכלכלית של גבעתיים, לצד מתחם הסיטי שבצפון העיר.
כמה מגדלים ייבנו במתחם כורזין?
"התכנית היא לבניית 11 מגדלים בני 35 קומות, ומתוכן חמש קומות בכל מגדל יהיו למגורים. אני צופה שבשנים הקרובות התכנית תצא אל הדרך, כי האפשרות לבניית חמש קומות מגורים במגדלים בתב"ע שאושרה היא רק לעשר שנים".
איך תתמודדו עם עומסי התנועה הצפויים?
"יוקמו חניונים תת-קרקעיים ותהיה מנהרת יציאה מבית ויזה לציר אלוף שדה. המתחם מאוד נגיש, ועל אלוף שדה יעבור הקו הסגול של הרכבת הקלה".
מתי ישופץ המבנה הישן שבחזית כורזין?
"זה כבר סיפור אחר. יש שם יותר ממאה בעלויות, ולא נראה שזה יקרה בטווח הקרוב".
מתי להערכתך יתחילו עבודות הפינוי בינוי במתחם ההסתדרות?
"האישור הפרטני שניתן למתחם הראשון בפרויקט ההסתדרות הוא בשורה חשובה. דיירי מתחם א', הכולל 164 דירות, הם הראשונים שתכניתם אושרה, ויזכו בשנים הקרובות לדירות משודרגות, לסביבת מגורים מטופחת פי כמה וכמה ולמבני ציבור רבים וגדולים יותר, ממש מתחת לבית. בקרוב ייכנסו לאישור בוועדה מתחמים נוספים. אני מלווה ומוביל את תכנון המתחם זה כעשור, וגאה לתרום לשחרור החסמים הרבים שעיכבו בעבר את יציאת הפרויקט לדרך. חשוב לי להודות לכל העושים במלאכה, ובראשם לראש העירייה רן קוניק".
מה צפוי בשכונה הוותיקה גבעת רמב"ם?
"על דרך השלום תהיה התחדשות עירונית באמצעות פינוי בינוי. ניתן לבנות שם לגובה, ויהיו מבנים של עד 30 קומות. בתוך גבעת רמב"ם ההתחדשות תהיה באמצעות תמ"א, והבנייה תהיה נמוכה יותר ותואמת את המתחם בשכונה".
אתה מעדיף פינוי בינוי או תמ"א 38?
"אני תומך במדיניות של הפרדה בהתאם לנסיבות. פינוי בינוי מאפשר פינוי של שטחים ציבוריים ופיתוח תשתיות עתידיות".
עלתה דרישה שגם בגבעתיים, כמו ברמת גן, תהיה תחבורה ציבורית בשבת.
"כיום יש תחבורה ציבורית בגבעתיים המופעלת על ידי 'נוע-תנוע', ולקראת דצמבר ייכנסו מוניות שירות. העירייה לא צריכה לממן תחבורה ציבורית בשבת, זה באחריות המדינה".
מה דעתך על הפאבים והברים הפתוחים בשבתות ברחוב כצנלסון?
"אני דוגל באמרה 'חיה ותן לחיות'. אין לי בעיה עם פאבים וברים הפתוחים בשבתות".
בבחירות האחרונות לכנסת תמך גולדשטיין בימין החדש. בשבועות האחרונים הוא המתין לתוצאות המשא ומתן לאיחוד עם הבית היהודי, ובעקבות האיחוד לא יהיו לו הפעם לבטים. "הבחירות הן לא רק על נושאי דת ומסורת", הוא מציין.
לנוכח הגירה של הציבור הדתי מגבעתיים, לאדם מסורתי קשה יותר לחיות כיום בעיר?
"אני נהנה ומאוד אוהב לחיות בגבעתיים. יש מעבר של דתיים מגבעתיים, אבל זה בעיקר בשל יוקר מחירי הדיור. גבעתיים היא עיר קהילתית שמקבלת את כולם".
אתה לא חושש שתיפגעו בבחירות הבאות לעירייה?
"אני נפגש עם מאות תושבים מכל המגזרים והשכבות, ופועל בשיטת הדלת הפתוחה. בעיניי, כולם שווים. בבחירות האחרונות קיבלנו קולות רבים גם מאנשים שאינם דתיים או מסורתיים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עיר בחפירות

עבודות תשתית נרחבות שמבוצעות בכמה אזורים בגבעתיים, ועבודות נוספות המתוכננות להתבצע בתוך כמה חודשים, צפויות להפוך לחלק משגרת החיים בעיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    דקה אחת
0

המאבק עולה שלב

"רשות הרישוי תגיש הודעה בתוך עשרה ימים, האם היא מקבלת את המלצת ועדת הערר, שלפיה החלטתה תבוטל בהסכמה ובהתאמה ויבוטל...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה