חדשות רמת גן-גבעתיים

אם כבר לבד, אז שיהיה בתנועה

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באוגוסט 2019    דקה אחת
0
אם כבר לבד, אז שיהיה בתנועה
צילום: דוברות העירייה

"לרקוד את הרגע", מיזם המתקיים במרכז היום לקשיש ע"ש מרים מרכוס ברמת גן, נועד לשפר את איכות חייהם של אנשים עם ירידה קוגניטיבית באמצעות מוזיקה וריקוד. המיזם הייחודי מתקיים בהנחיית היוזמת, רקדנית הפלמנקו לירון בובש, בשיתוף עמותת עמדא. חברי מרכז היום נחשפו לעולם הפלמנקו והמוזיקה הספרדית, במפגשים שהתקיימו מדי שבוע.
חברי הקבוצה התחברו למוזיקה והאחד לשני, רקדו, וכך נוצר תהליך משמעותי עבורם ועבור הצוות המלווה. היעד של צוות המרכז הוא לאמן ולשפר יכולות קוגניטיביות ופיזיות, בהן קשב וריכוז, קואורדינציה, למידת מקצבים חדשים, סנכרון עם האחר, תקשורת בינאישית, מוטוריקה עדינה, הרחבת טווח התנועה ויציבות. בצוות ציינו, כי בקרב המשתתפים ניכרת התקדמות תוך כדי המפגשים, ובמהלכם ניתן היה להבחין בהשפעה החיובית שיש למוזיקה ולריקוד על כל אחד ואחת מחברי הקבוצה שלקחו חלק בתהליך.
"הפעילות הענפה במרכזי היום היא גאווה לכולנו, בעיקר לאוכלוסייה המבוגרת החווה ירידה קוגניטיבית. חברה נבחנת קודם כל בדאגה לחלשים שבה. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

גבעתיים: מתגייסים לשנת שירות ולמכינות

זינוק במספר בני נוער מגבעתיים, שהחליטו ללכת למסלול של מכינה קדם-צבאית או שנת שירות. בשנה שעברה נרשמו 75 מתלמידי כיתות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

מוסר כליות

"יש לי תחושה מדהימה של נתינה", אמר מנהל המחלקה לתרבות תורנית בעיריית רמת גן, חזי ברזני, שתרם כליה לירון שניר...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בנובמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה