חדשות רמת גן-גבעתיים

רוקדים את החיים!

חדשות רמת גן-גבעתיים30 ביולי 2019    דקה אחת
0

מיזם תנועה וריקוד במרכז היום לקשיש ע"ש מרים מרכוס לשיפור איכות חיי הקשישים

רוקדים את החיים!
צילום באדיבות עיריית רמת גן

"לרקוד את הרגע" הינו מיזם ייחודי שנערך במרכז היום לקשיש ע"ש מרים מרכוס, במטרה לשפר את איכות חייהם לאנשים עם ירידה קוגניטיבית דרך מוסיקה וריקוד. המיזם בהנחייתה של היוזמת, רקדנית הפלמנקו, לירון בובש בשיתוף פעולה עם עמותת עמדא. חברי מרכז היום נחשפו לעולם הפלמנקו והמוסיקה הספרדית, במפגשים שהתקיימו אחת לשבוע. חברי הקבוצה התחברו למוסיקה, אחד לשני, רקדו, וכך נוצר תהליך משמעותי עבורם ועבור הצוות המלווה.

צוות המרכז שם לו למטרה  לאמן ולשפר יכולות קוגניטיביות ופיזיות, בהן קשב וריכוז, קואורדינציה, למידת מקצבים חדשים, סנכרון עם האחר, תקשורת בינאישית, מוטוריקה עדינה, הרחבת טווח התנועה ויציבות. בקרב המשתתפים ניכרת התקדמות תוך כדי המפגשים ובמהלכם וניתן היה להבחין בהשפעה החיובית שיש למוסיקה ולריקוד על כל אחד ואחת מחברי הקבוצה שלקחו חלק בתהליך.

ראש העירייה,  כרמל שאמה הכהן מסר: "הפעילות הענפה במרכזי היום הינה גאווה לכולנו, יוזמה ברוכה זו לאוכלוסייה המבוגרת עם ירידה קוגניטיבית היא מקור גאווה.  חברה נבחנת קודם כל בדאגה לחלשים שבה ישר כוח לכל העוסקים במלאכה"

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה