חדשות רמת גן-גבעתיים

רוקדים את החיים!

חדשות רמת גן-גבעתיים30 ביולי 2019    דקה אחת
0

מיזם תנועה וריקוד במרכז היום לקשיש ע"ש מרים מרכוס לשיפור איכות חיי הקשישים

רוקדים את החיים!
צילום באדיבות עיריית רמת גן

"לרקוד את הרגע" הינו מיזם ייחודי שנערך במרכז היום לקשיש ע"ש מרים מרכוס, במטרה לשפר את איכות חייהם לאנשים עם ירידה קוגניטיבית דרך מוסיקה וריקוד. המיזם בהנחייתה של היוזמת, רקדנית הפלמנקו, לירון בובש בשיתוף פעולה עם עמותת עמדא. חברי מרכז היום נחשפו לעולם הפלמנקו והמוסיקה הספרדית, במפגשים שהתקיימו אחת לשבוע. חברי הקבוצה התחברו למוסיקה, אחד לשני, רקדו, וכך נוצר תהליך משמעותי עבורם ועבור הצוות המלווה.

צוות המרכז שם לו למטרה  לאמן ולשפר יכולות קוגניטיביות ופיזיות, בהן קשב וריכוז, קואורדינציה, למידת מקצבים חדשים, סנכרון עם האחר, תקשורת בינאישית, מוטוריקה עדינה, הרחבת טווח התנועה ויציבות. בקרב המשתתפים ניכרת התקדמות תוך כדי המפגשים ובמהלכם וניתן היה להבחין בהשפעה החיובית שיש למוסיקה ולריקוד על כל אחד ואחת מחברי הקבוצה שלקחו חלק בתהליך.

ראש העירייה,  כרמל שאמה הכהן מסר: "הפעילות הענפה במרכזי היום הינה גאווה לכולנו, יוזמה ברוכה זו לאוכלוסייה המבוגרת עם ירידה קוגניטיבית היא מקור גאווה.  חברה נבחנת קודם כל בדאגה לחלשים שבה ישר כוח לכל העוסקים במלאכה"

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה