חדשות רמת גן-גבעתיים

עד הירח ובחזרה

חדשות רמת גן-גבעתיים25 ביולי 2019    דקה אחת
0

נשיא עמותת SpaceIL מוריס קאהן, שמימן את פרויקט "בראשית", היה אורח הכבוד באירוע "איש על הירח", שהעלתה קבוצת בעלי מוגבלויות בהדרכת תלמידי בית הספר למשחק "בית צבי"

עד הירח ובחזרה
חברי "רעות" ותלמידי "בית צבי". "צעדים קטנים מובילים לצעדים ענקיים" ׀ צילום: יוחנן הראל

בתיאטרון רמת גן התקיים ערב מרגש ויוצא דופן בשם "איש על הירח", שאותו העלתה קבוצה של בעלי מוגבלויות, בהדרכתם של תלמידי משחק מבית הספר "בית צבי". המופע התקיים במעמד ראש העירייה כרמל שאמה הכהן ורעייתו ורד, בכירים בעירייה, מנכ"ל בית צבי דוד בנימין ונציגת סוכנות החלל הבינלאומית אביטל מויאל. אורח הכבוד של הערב היה נשיא עמותת SpaceIL – איש העסקים והפינלנתרופ מוריס קאהן, שפרויקט "בראשית" שלו היווה השראה למופע.
המופע, בבימויו של צביקי לוין, היה שיאה של שנה שלמה של עבודה, כחלק מפרויקט קהילתי שהפך למסורת ב"בית צבי", שבמסגרתו במאי וקבוצה של עשרה שחקנים, תלמידי שנה א' מבית הספר, עובדים עם קבוצה של 14 בוגרים בעלי מוגבלויות ממועדון "רעות".
השנה, בהשראת פרויקט "בראשית", ולרגל 50 שנה לנחיתה הראשונה על הירח, הוחלט להתמקד בחלל. מובילי המיזם ציינו כי הניסיון לנחות על הירח היווה עבוד המשתתפים השראה, כיוון שמדובר בהישג אנושי אדיר. לדבריהם, גם הפרויקט החברתי החשוב של "בית צבי" נועד לשנות תפיסות, להגיע לפסגות חדשות ולחגוג את המגוון שמרכיב את המין האנושי.
חברי הקבוצה ביצעו שירים ישראליים המזכירים את הירח, ובקטעי המעבר סיפרו את סיפורם האישי והקשר שלהם לנושא. ראש העירייה כרמל שאמה הכהן אמר: "בדרך כלל, אנחנו מודדים את עצמנו – מי הגיע ראשון ולאן? מי הכי חזק? מי הכי יפה? אבל בסוף אנחנו נמדדים, כחברה וכיחידים, ביכולת שלנו לאפשר לכל אחת ואחד, לא משנה למי הם נולדו ואיך, לעשות את הצעדים הקטנים האלה, שמובילים לצעדים ענקיים".
קאהן הודה למשתתפים, והוסיף: "אתם הוכחתם הערב שאם חולמים, אפשר להגיע למה שרוצים. מה שראינו הערב זו הוכחה שאפשר לחלום וליישם".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה